Skrzypienie deski rozdzielczej

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

bob4u
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: ndz lis 04, 2007 16:16
Lokalizacja: Pszczyna

Skrzypienie deski rozdzielczej

Post autor: bob4u » sob sty 26, 2008 16:51

Strasznie trzeszczy mi deska rozdzielcza. Co dziwne nie dzieje sie to caly czas tylko co jakis czas potrzeszczy i znowu na jakis czas mam spokoj. Dzwiek ten jest nie do wytrzymania, jakby deszcz uderzal w szybe, cos takiego. Czy ktos wie jak sie tego pozbyc??? Slyszalem ze stosuje sie jakies podklejanie deski czy cos.



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » sob sty 26, 2008 16:58

bob4u pisze:Czy ktos wie jak sie tego pozbyc
przede wszystkim uzupełnij wkręty mocujące. Wystarczy że kilka brakuje i dla tego te trzaski



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » sob sty 26, 2008 18:30

A w dodatku na cierpliwość wystawia schowek pasażera zwłaszcza drzwiczki z lewej strony u góry było parę przypadków
Ostatnio zmieniony sob sty 26, 2008 18:31 przez pszczyna, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
jakub1982
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 12:18
Lokalizacja: Oława

Post autor: jakub1982 » sob sty 26, 2008 23:27

Panowie u mnie to samo. W okolicy licznika i tak jakby za nim występuje takie skrzypienie. Przeważnie jak ruszam autem na jedynce - to wydaje się ten trzask - jakby się deska rozklejala - rozwarstwiała. MIał może ktoś taki przypadek.



bob4u
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: ndz lis 04, 2007 16:16
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: bob4u » ndz sty 27, 2008 00:30

a jak sie w ogole zabrac za rozkrecanie takiej deski??? myslalem zeby wykrecic licznik i zobaczyc jak to tam wyglada od srodka. jak naciskam deske z gory, w miejscach za licznikiem i gdzies na wysokosci zaslepki airbagu to slysze trzeszczenie. w tych miejscach nie jest ona jakos mocowana od spodu, moze wystarczy tam cos podlozyc???



Imbrykus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 192
Rejestracja: czw sty 05, 2006 19:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Imbrykus » ndz sty 27, 2008 09:51

Licznik wyjmiesz w taki sposób:
1. Kierownica max. w dół,
2. Zdejmujesz osłonkę z kolumny kier. na górze (taka skórzana),
3. Odkręcasz 2 wkręty4. wyciągasz deską ukryte po nią,
4. Wyciągasz deskę
:bigok:



Tomson_1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn gru 31, 2007 12:44
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomson_1 » ndz sty 27, 2008 10:03

Ja skrzypienia w okolicach licznika pozbyłem się zdejmująć tą niby skorzaną osłonę,podnosząc kierownicę maksymalnie do góry i umieściłem pomiędzy kolumną a licznikami kawałek pianki elastycznej.Pomogło!!



bob4u
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: ndz lis 04, 2007 16:16
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: bob4u » ndz sty 27, 2008 12:45

zaraz sie wezme za rozkrecanie tego dziadostwa. nie wiem czy u mnie te trzaski sa spowodowane tym samym bo mam wrazenie dokladnie takie samo jak kolega, ze deska sie rozwarstwia. trzeszczenie wystepuje jak naciskam na deske za liczniekiem (w kierunku przedniej szyby) i na tej samej wysokosci tylko nad airbagiem. czy da sie jakos wejsc pod deske przez ta zaslepke od poduszki???



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » ndz sty 27, 2008 12:59

U mnie strasznie tez trzeszczało, po czasie znalazłem ze wina było jak nizej na zdjęciu. W miejscu styku konsoli środkowej z deską fabrycznie był fil, u mnie juz sie wytarł i trzeszczenie niosło sie po całej desce, po wcisnieciu nowego filcu jak ręką odjął.

Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz sty 27, 2008 13:05 przez PinkFloyd, łącznie zmieniany 2 razy.



bob4u
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: ndz lis 04, 2007 16:16
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: bob4u » ndz sty 27, 2008 13:04

no wlasnie ogladalem przed chwilka wymontowana deske z golfa IV. w czterech miejscach ma ona filc. na wysokosci licznika, zaslepki airbagu, i nawiewów srodkowych. teraz tylko kwestia dostania sie do tych miejsc i naklejenia nowego. no i w tym widze duzy problem bo za cholere nie wiem jak sie za to zabrac. licznik wykrece i powinienem do jednego miejsca sie dostac, ale z pozostalymi to nie mam pojecia.



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » ndz sty 27, 2008 13:10

Ja lekko naciskałem deske w tych miejscach gdzie był filc docinałem taki zeby pasował i nie był za gruby lub cienki i nożykiem wciskałem na siłę zeby nic nie porysowac i jakos sie udało- nawet nie widac ze cos kombinowałem.
Ostatnio zmieniony ndz sty 27, 2008 13:10 przez PinkFloyd, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
nordbasse
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw sty 31, 2008 18:20
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: nordbasse » czw sty 31, 2008 20:10

I ja dołączam się do klubu osób wyprowadzonych z równowagi tym trzeszczeniem za licznikiem. Jelsi ktoś posiada taki schemat z zaznaczonym miejscem występowania tych filców może mógłby umieścić linka? Pozdr.



bob4u
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: ndz lis 04, 2007 16:16
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: bob4u » pt lut 01, 2008 19:45

Obrazek

Wydaje mi sie ze chodzi o te miejsca które zaznaczyłem na zdjęciu. Zdjęcia są zrobione na starej, zdemontowanej desce i w tych miejscach jest nalepiona taśma. jeśli się mylę to proszę o sprostowanie, bo może to jest umieszczone tam w innym celu. Nadal nie wiem jak się tam dostać. Chyba najlepiej byłoby wyciągnąć licznik.



Awatar użytkownika
jakub1982
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 12:18
Lokalizacja: Oława

Post autor: jakub1982 » sob lut 02, 2008 19:05

Witam,


Panowie wiem co u mnie trzeszczało. Dziś wymontowałem licznik - dotykam kokpit dosłownie wszędzie i nic nie trzeszczy. Wcześniej trzeszczało w okolicy licznika- tuż za nim - różnie.
Ale nie podając się chwyciłem licznik w ręce i zaczynam go mocniej ściskać. Co się okazało. To właśnie ten pir... licznik tak trzeszczał w miejscu gdzie tylna obudowa łączy sie z tą obudową z szybką od licznika. NIe namyślając się długo skleiłem taśmą papierową licznik po obwodzie w miejscu tego łączenia. I trzaski ustały. Polecam

Pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 186 gości