jaki hak ??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Hollo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pn sie 07, 2006 08:54
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

jaki hak ??

Post autor: Hollo » ndz sty 20, 2008 22:47

witam kolegów.
noszę się z zamiarem zakupu i montażu haku holowniczego do golfika kombi z 2003r TDi.
chciałem zapytać kolegów którzy juz mają jakieś doswiadczenie w tym temacie o kilka porad.
widzialem na allegro hak o numerze cześci: 1J0 092 155 A. I tu pojawiają się moje pytania: czy jest różnica między hakiem do wersji 3/5 drzwiowej, a kombi? czy w kombi trzeba podcinac zderzak( po rozni ludzie różnie mówią)? czego unikac przy wyborze i montażu, a na co zwrócić uwagę.



Jozef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: czw lut 24, 2005 09:50
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Jozef » pn sty 21, 2008 00:41

Poszukaj haków na allegro, znajdziesz różne rozwiązania i ceny. Polecam wybór takiego który nie będzie wymagał podcinania zderzaka, bo po co go kaleczyć skoro można to zrobić bez podcinania. Montaż jest bardzo prosty i na pewno sobie z tym poradzisz, ściągasz zderzak, demontujesz zaślepki z podłużnic, przykręcasz hak, zakładasz zderzak i po sprawie. No, jeszcze podłączenie gniazdka z kabelkami, to też nie jest trudne.
A różnica w hakach do combi i 3/5 drzwi jest bo są inne zderzaki.
Ostatnio zmieniony pn sty 21, 2008 00:43 przez Jozef, łącznie zmieniany 1 raz.



daniellw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: pn lis 01, 2004 21:56
Lokalizacja: Podkarpackie

Post autor: daniellw » pn sty 21, 2008 19:36

witam, podpinam sie po ten temat bo rowniez chcialbym zalozyc hak do kombi skutecznie ale bez wygorowanych kosztow, co myslicie o tym wynalazku? http://allegro.pl/item296065863_hak_hol ... wagen.html
obawiam sie ze jest dosc tani a przez to byc moze marnej jakosci chociaz czytajac opinie na temat firmy westfalia to raczej dobre haki, byc moze cena jest taka bo hak nie jest odpinany.

Mam jeszcze pytanie czy w polsce bez problemu mozna zarejestrowac hak bez sciaganej kuli, czy przejdzie przeglad, czy nie powinien miec w wyposazeniu specjalnego uchwytu do mocowania linki zabezpieczajacej od przyczepki?



Jozef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: czw lut 24, 2005 09:50
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Jozef » wt sty 22, 2008 00:33

Wpis haka bez odkręcanej kuli do dowodu nie jest problemem (na razie) w Polsce. Jednak gdybyś kiedyś zawitał do Niemca, to będzie kłopot z takim hakiem. Lepiej chyba zainwestować w taki z odkręcaną główką. Mam taki z HAK-POL i nie narzekam.



greg

Post autor: greg » wt sty 22, 2008 11:47

najlepszym hakiem będzie wypinany a nie odkręcany bo nie czarujmy sie - upierdliwe jest kładzenie sie pod autem celem odkręcenia, na stałe - koledzy powyzej juz chyba wyjaśnili ich wadę (Niemcy np), ja ma odpinany - wiekszość czasu jeździ w kole zapasowym (w tym styropianie jest dla niego miejsce) i dodatkwo mam jeszcze chowane gniazdo prądowe



daniellw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: pn lis 01, 2004 21:56
Lokalizacja: Podkarpackie

Post autor: daniellw » wt sty 22, 2008 17:37

ok zgadzam sie najlepszy jest odpinany tylko ze dobry hak kosztuje ..., odrecany z kolei jest klopotliwy, ale ciekawe z kolei czy u niemcow nie mozna uzywac hakow spawanych w ktorych kuli nie da sie zdemontwac, moze sie myle ale to by oznaczalo demontaz calego ustrojstwa za kazdym razem, nie sądze zeby ci co zarejestrowali hak przed wejsciem zmienionych przepisow musieli wymieniac je na te zdejmowalne.



mmmmat
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: pn lis 19, 2007 17:34
Lokalizacja: Ślask
Kontakt:

Post autor: mmmmat » wt sty 22, 2008 23:25

czemu i jakiego nie mozna miec w niemczech ?? nie jaze stałego nie można?



greg

Post autor: greg » śr sty 23, 2008 00:38

mmmmat, zwrócono juz mi uwagę w Niemczech że powinien być zdemontowany jak jeżdżę bez przyczepki - fakt - nie powiedział to policjant tylko zwykły Niemiec



mmmmat
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: pn lis 19, 2007 17:34
Lokalizacja: Ślask
Kontakt:

Post autor: mmmmat » śr sty 23, 2008 10:13

a jak moj ojciec ma nemieckie papiery i ma kupione autko z hakiiem normalnym i co nie moze jezdzic?? jak go scignac przeciez jest na stale



greg

Post autor: greg » śr sty 23, 2008 10:32

mmmmat, jeździć, a jak się ktoś czepi to wtedy zmieni - ja kupiłem odpinany i nie wystaje nic poza samochód, masz już taki co wystaje to go przecież nie obetniesz



Jozef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: czw lut 24, 2005 09:50
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Jozef » śr sty 23, 2008 23:09

Panowie bez przesady z problemem odkręcania główki, wcale nie muszę się kłaść żeby to odkręcić. Wystarczy kucnąć i dwie śrubki M12 odkręcić, 5 min. roboty. Zgadzam się że odpinany na kluczyk jest o niebo lepszy, ale i co najmniej 2 razy droższy. W końcu nie odpina się tego kilka razy dziennie, tylko kilka razy w roku.



daniellw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: pn lis 01, 2004 21:56
Lokalizacja: Podkarpackie

Post autor: daniellw » pn sty 28, 2008 22:59

a wracając do numerów haków czy ktoś moglby potwierdzić jaki numer pasuje w 100% do golfa 4 kombi? taki 1J0 092 155A a moze taki 1J0 002 155A ? spotkalem sie juz z tymi dwoma i zaczyna mi sie robic zamieszanie.
pozdr



greg

Post autor: greg » pn sty 28, 2008 23:39

daniellw, http://www.volkswagen-zubehoer.de/index ... OL_ALL_004 to sobie poczytaj



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 84 gości