Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: Lukasz_mk2 » ndz sty 13, 2008 03:11

mam pytanie odnośnie elektryki przeszukałem forum ale jednak nie znalazłem jasnej odpowiedzi na moje pytanie związane z szybami, dostałem paczkę z allegro i miałem w niej dwie wiązki drzwiowe, przyciski no i mechanizmy, czy czegoś mi jeszcze brakuje?? jakiegoś modułu???

Drugie moje pytanie to czy może mi ktoś łopatologiczne opisać montaż instalacji, a dokładnie to chodzi mi o to który kabelek gdzie wpiąć, poniżej dołanczam zdjęcie wtyczki z drzwi żeby było łatwiej
Obrazek Obrazek

Aha i dodam od razu że mam 3 drzwi i szyber który jak jest otwarty a ja zamykam auto przekręcając kluczyk i trzymając się zamyka
Ostatnio zmieniony ndz sty 13, 2008 23:29 przez Lukasz_mk2, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz sty 13, 2008 11:46

prawdopodobnie w aucie nie masz wiązki która łączy prawy silnik z lewym. Ale zacznij od normalnego wpięcia wiązek w miejsce starych. Nie piszesz czy w wiązcze co dostałeś masz też obie wtyczki od zamka centralnego, czy tylko od silniczka. W razie czego kierując się kolorami wtyczki od zamka wepnij do złącza tak jak masz teraz, a pozostałe od silniczka tam gdzie pasują, jak nie zadziała dorobisz sobie odpowiednią wiązkę, kilka kabelków łączących te same kolory kabli z silnika lewych i prawych dzrzwi. Schematy znajdziesz na forum, a kolega Gitner ostatnio przebiał problemik.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » ndz sty 13, 2008 15:51

jeśli chodzi o wiązke w drzwiach to mam kompletna nie wiem tylko gdzie mam wpiąć szyby w szkrzynke bezpieczników i jak połączyć obie strony


Obrazek

Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3207
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » ndz sty 13, 2008 17:32

Zakladalem u siebie do 4D ale to to samo. Wiec kieruj sie schematem:

Obrazek

Oznaczenia kolorow:
B - bialy
BI - niebieski
G - szary
J - zolty
M - brazowy
N - czarny
R - czerwony
Ve - zielony
Vi - fioletowy

U siebie nie mialem wiazek w aucie, wiec zrobilem wlasna. Nie wpinalem sie w skrzynke, lecz zrobilem wszystko na jednej listwie lacznikowej. Laczysz wszystko w kolor, dalej podpinasz pod + stacyjki, + aku, mase, szyber i podswietlanie wg schematu. na poczatku byla to dla mnie magia ale w rzeczywistosci to prosta sprawa. Przewody mam pociagniete bezposrednio do kabiny, w kostce w slupku zrobilem otwor. Nie bawilem sie w dorabianie pinow. Mam gdzies zrobiony spis kostek od czego jaki pin jest ale znalezc nie moge. Skorzystalem z miernika, 1h i wiesz co masz :)

Podziekowania dla kolegi Paweł Marek ktory sluzyl mi swoja cierpliwoscia i pomoca :pub:
Ostatnio zmieniony ndz sty 13, 2008 17:34 przez Gitner, łącznie zmieniany 1 raz.


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

Awatar użytkownika
kawior
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: wt lis 30, 2004 03:01
Lokalizacja: Chełm
Kontakt:

Post autor: kawior » ndz sty 13, 2008 19:07

na prośbe Lukasz_mk2, zrobiłem to wszystko graficznie.

Mam nadzieje, że wszystko jest jasno opisane i okaże się pomocne :)

Obrazek

Obrazek

Powodzenia w montarzu.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz sty 13, 2008 19:17

Extra koledzy, to się nadaje do FAQ, przeniosę za dzień dwa, bo może ktoś tu jeszcze śledzi ten temat i coś doda.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

:)

Post autor: Lukasz_mk2 » ndz sty 13, 2008 20:25

OKi super czyli chyba już wszystko jasne z tego co zrozumiałem to należy połączyć to tak:
Obrazek
Obrazek


Obrazek

Awatar użytkownika
vwIII
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: śr lip 12, 2006 19:19
Lokalizacja: Leszno

Post autor: vwIII » pn sty 14, 2008 18:52

Że się wtrącę. To co zaznaczyłeś jako "+" na zdjęciu kostki to w rzeczywistości jest to "-" lub jak kto woli masa.



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » wt sty 15, 2008 02:02

tak wiem już do tego doszłem :helm:

mam jeszcze pytanko jeśli chodzi o kabel brązowo-żólty (czujnik otwartych drzwi) czy on odpowiada za mruganie kątrolki przy ryglu drzwiowym??
Ostatnio zmieniony wt sty 15, 2008 02:42 przez Lukasz_mk2, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3207
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » wt sty 15, 2008 18:40

Kontrolka przy ryglu to centralny.


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » czw sty 17, 2008 01:04

Jak by ktoś potrzebował to z pomocą kolegów udzielających się w tym temacie zrobiłem schemat połączenia kostek w słupkach (jeszcze nie sprawdzony ale myślę że dobry).
W moich wiązkach (oryginalnych) zamiast kabla brązowo-żółtego występuje kabel biało brązowy, a zamiast kabla szaro-niebieskiego występuje kabel szaro-zielony
Jak dostane prowadnice to dokończę poradę do końca.
Obrazek

ps błąd poprawiony :D

Co do kabli od czujnika komfortu to jak macie silniki "BROSE" to ten czujnik jest w nich i nie trzeba niczego łączyć tylko wystarczy przytrzymać kluczyk w pozycji zamykania zamka i szybki się ładnie domykają :okej:
Ostatnio zmieniony wt sty 22, 2008 08:29 przez Lukasz_mk2, łącznie zmieniany 3 razy.


Obrazek

Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3207
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » czw sty 17, 2008 08:53

Lukasz_mk2 pisze:a zamiast kabla szaro-niebieskiego występuje kabel szaro-niebieski
Tu chyba jakis blad sie wkradl :P


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

laifrat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz sty 22, 2006 22:16
Lokalizacja: tarnowskie góry
Kontakt:

Szyby

Post autor: laifrat » ndz kwie 13, 2008 20:24

Witam.
Super podpowiedż dla mnie bo akurat jestem w trakcie montażu takiego kompletu, ale mam mały problem: do całości kompletu brakuje mi lewego podnośnika z silnikiem !!! Podpowiedzcie gdzie takie cos dostane? Może któryś z Was ma takie cos na sprzedaż.
Pozdrawia.
Tomek.



Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3207
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » ndz kwie 13, 2008 20:30

laifrat pisze:do całości kompletu brakuje mi lewego podnośnika z silnikiem !!! Podpowiedzcie gdzie takie cos dostane? Może któryś z Was ma takie cos na sprzedaż.
Szukaj na allegro, patrz w gieldzie na forum


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości