Zakopane, Słowacja

Opisy tras, podróży, przygód, cen paliw, hotele..czyli wszystko co warto zobaczyć w Kraju i zagranicą.

Moderator: Fiona

Go Pablo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz sie 12, 2007 19:32
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Zakopane, Słowacja

Post autor: Go Pablo » sob wrz 29, 2007 21:14

Witam

W zeszłym tygodniu wybrałem się na południe do Zakopanego... pewnie już tam każdy był ;)
nocleg 25zł "Ząb" w najwyżej położonej miejscowości w Polsce. Parę km od centrum zakopca a dużo taniej w dobrych warunkach z widokami na góry... Jedyne co mnie wku.... to wszędzie wyciągają łapę za parkowanie w Zakopanym. Niedługo za piardnięcie trzeba będzie płacić...
pierwsza godzina zeta a za kazdą następną + 2zł

Po Polskiej stronie Tatr polecam Polane Kalatówki i idąc dalej Hale Kondratową jak się dojdzie to są niezłe widoki...

Warto wybrać sie na Słowację... byłem jakoś trzy dni... raz wjechałem przejściem w

Chyżne objeżdżając Tatry wkoło przez takie miejscowości jak Liptovsky Mikulas, Poprad, Kezmarok, Spiska Bela do przejścia w Łysej Polanie... po drodze autostradą... później się dowiedziałem że na granicy trzeba było wykupić winietę, na szczęście mnie nie zatrzymali... :helm: Warto objechać Tatry bowiem jadąc autostradą po stronie Słowackiej mamy piękne widoki na Tatry które nie są tak zasłonięte przez lasy jak po Polskiej stronie. Przejechałem tez przez takie miejscowości jak Stary Smokovec i Tatranska Lomnica już pod samymi góramii z Tatranskiej Lomnicy warto wjechać na szczyt Lomnicky Stit (2634m n.p.m). Odbywa się to dwuetapowo... pierwsza kolejka 390ks maks 4 osoby w wózku kursuje non stop a druga kolejka kursuje co 20 minut, koszt 550ks i trzeba być z rana żeby dostać bilet (ja byłem o jedenastej i dostalem bilet na 16:30... na 16:50 ostatnia kolejka do góry). Razem wychodzi koło 100zł za osobę... znizka 30% dla posiadaczy legitymacji euro 26... na szczycie są barierki i widoki na prawie cale Tatry... pobyt koło 50 minut...

W między czasie byłem też w AquaCity w popradzie... ja akurat wykupiłem Thermal Packet - termalne baseny, sauna parowa, jacuzzi, zjeżdżalnie itp... baseny na polu ;) i kryte... woda w basenach do 37 stopni (z takiego basenu już para leciała...) koszta 250ks za 2 godziny pobytu, dają pół godziny gratis na przebranie się... a jeżeli przekroczy się czas to każda następna godzina 50ks

Ogólnie warto sie wybrać na Słowację ceny podobne jak w Polsce w sklepach, alkohol minimalnie tańszy, piwo maks 5% alkoholu... Paliwo podobne ceny, tankowałem na stacji Slovnaft ON 38ks...

Mam nadzieje że się komuś przyda moja podpowiedź, jadąc tam nie wiedziałem gdzie i co zwiedzać...

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » sob paź 06, 2007 09:55

jak juz byłes w LIPTOWSKYM trzba było juz zajrzeć do tatralandii



Awatar użytkownika
jarko17
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: śr sie 01, 2007 14:31
Lokalizacja: ok. TychóVW

Post autor: jarko17 » pn paź 08, 2007 14:23

Też byłem w zakopcu w tym roku tylko ze bardziej w centrum a przez ząb przejezdzałem z dziewczyna rowerami podczas wycieczki na gubałowke. POZDRO :bigok:


Obrazek


by jarko17.....

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=125871

<b>Codziennie rano staraj się czytać listę najbogatszych. Jeśli cię na niej nie ma, idź do pracy....;)</b>

Go Pablo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz sie 12, 2007 19:32
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Go Pablo » wt paź 09, 2007 21:43

dziejo pisze:jak juz byłes w LIPTOWSKYM trzba było juz zajrzeć do tatralandii

Na początku mieliśmy taki plan, ale później znajomy polecił mi aquacity bo niby dużo tańszy. Może w przyszłym roku będzie tatralandia...

Ja mieszkałem na samej górze Zębu, w przedostatnim domu... Jakby ktoś chciał to mogę dać namiary na ten pensjonat...

A oto fotki

To jest Skalnate Pleso 1751m n.p.m
Obrazek

Widok na Tatry z Łomnickiego szczytu, zdjęcia tego nie ukazują, ale jak sie tam jest to można sie w góry wpatrywać godzinami
Obrazek Obrazek

Widok z dołu też niesamowity na długo zapada w pamięci...
Obrazek Obrazek

Niestety w zeszłym roku podobno te okolice nawiedziły trzy katastrofy, najpierw wichura potem pożar i na końcu trzęsienie ziemi, podobno w krótkich odstępach czasu... tutaj widać jak wystają tylko kikuty z ziemi... albo wywalone do góry z korzeniami całe karpy, spore tereny teraz wyglądają jak cmentarz...
Obrazek Obrazek

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
wiechur
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 248
Rejestracja: śr cze 14, 2006 23:48
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: wiechur » wt paź 16, 2007 22:36

zab miażdży fajna nazwa :partyman:


*GOLF NA SPRZEDAŻ FULL OPCJA TDI GTI* LINK W OPISIE NA STRONIE 20 :))))))
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=128353&postdays=0&postorder=asc&start=0

Obstek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wt sty 08, 2008 22:10
Lokalizacja: Sępólno
Kontakt:

Post autor: Obstek » śr sty 16, 2008 19:54

ząb ciekawe heh ale wycieczke miałes super fotki tez fajne pozdro :grin:



Awatar użytkownika
flinstone
FlinstoneWagen
FlinstoneWagen
Posty: 95
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 21:36
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: flinstone » czw sty 17, 2008 12:08

heh fajnie czytac o "wyprawie" w te strony mając to wszystko pod reka :grin: Jak na kogos kto pojechał w ciemno to naprawde mieliscie nosa do fajnych miejsc :grin: Gratuluje i pozdrawiam i postaram sie, by mieszkańcy północy mogli po wakacjach przeczytac o swoich stronach w dziale "podróże" :bajer: słowem-wybieramy sie na targi dominikańskie;)


Jetta MK2 TeeDee-doprowadzona do stanu fabrycznego w wersji kanadyjskiej

Awatar użytkownika
marek.pl3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 19:24
Lokalizacja: Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Post autor: marek.pl3 » wt lut 26, 2008 10:23

Zamiast Zakopanego polecam właśnie Słowacje, jeździmy tam kilka razy do roku, góry po tamtej stronie naprawdę robią wrażenie, szczególnie polecam zwiedzenie Bielanskiej Jaskini na trasie Velka Lomnica-Łysa Polana (wchodzi się dobre 1,5 km w głąb góry). Można również pojeździć hulajnogą, czyli wjazd na górę Hrebeniok (1285 m. n.p.m) "tramwajem", a zjazd na hulajnogach (koszt 80 sk) dobre 2 km po serpentynach, również stamtąd można wyruszyć wyżej na wodospady (ok. 2 godz. pieszo, ale piękne widoki). Oczywiście AquaCity w Popradzie na ul. Sportowej, łatwy dojazd.
Najlepiej to pojedźcie sami i zobaczycie jak jest pięknie.



Awatar użytkownika
StrusGTI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob sie 05, 2006 14:38
Lokalizacja: VWLKP
Kontakt:

Post autor: StrusGTI » pt mar 07, 2008 10:18

Też byłem w Zakopcu przed rokiem. Widoki naprawdę pięknę! Na Słowację też wyskoczyłem, ale do ciepłych źródełek! Rewelka! ;) Woda cieplutka, widoki cudne! I w dodatku blisko od granicy;) Polecam!



Awatar użytkownika
tek102m5
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: czw lut 14, 2008 18:11
Lokalizacja: Hrubieszów
Kontakt:

Post autor: tek102m5 » pn cze 02, 2008 09:41

odnowie troszke temat na wakacjach chcialbym sie wybrać z :heart: do Zakopca jak sie uda to też Słowacja i mam pare pytań jak jest z noclegami jakieś fajne miejsca najlepiej nie za drogie i bezpieczne dla auta jak z parkingami ?? i co do tego ząbu ile jest do zakopanego z ząbu ??

[ Dodano: 30 Cze 2008 12:46 ]
chyba nikt nie jeździ w góry :) szkoda bo piękne i polskie :) Pozdravwiam


[color=#FF0000][/color][url]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=150740[/url]

Toolek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pn lip 20, 2009 17:44
Lokalizacja: Biłgoraj

Post autor: Toolek » czw sie 06, 2009 20:29

A co polecacie po stronie polskiej w tych okolicach?



Awatar użytkownika
emge
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: wt lut 08, 2005 20:16
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: emge » pt sie 07, 2009 10:25

Polecam kupić mapę ze szlakami :) Jest w czym wybierać. Jest kilka standardów które "trzeba" zaliczyć czyli Dolinę Kościeliską, Chochołowską, Kasprowy, Giewont, Gubałówka, Morskie Oko, dla odpoczynku np. spływ Dunajcem. Wszędzie piękne widoki. Polecam także mniej uczęszczane trasy. Np wystarczy zamiast na Morskie Oko pójść drugą stroną (Słowacką). Ludzi garstka, droga fajna i widoki świetne.
Ps. weź dobre buty :)
Ostatnio zmieniony pt sie 07, 2009 10:26 przez emge, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
dawid018
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4630
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:41
Lokalizacja: Gostyń/Rębowo
Kontakt:

Post autor: dawid018 » wt sie 11, 2009 17:44

ja dziś w nocy wyjeżdzam do zakopca.przedemną ponad 450km w jedna stronę.oby szczęśliwe.

mam pytanie do mieszkających w pobliży słynnej zakopianki.jaki tam jest ruch w śród tygodnia??tez takie korki jak w weekendy?? jeśli tak to jaka polecacie trasę żeby to ominąć??jade z wlkp przez wrocław na A4.


obecne mkII by dawid018
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3081850#3081850

BYŁE MK2 by dawid018-wszystkie foto na I str.
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=63413

Awatar użytkownika
danielos87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pn maja 11, 2009 17:47
Lokalizacja: Trzebiatów

Post autor: danielos87 » pn lis 30, 2009 18:14

Jak dobrze pójdzie to w styczniu zawitam do Zakopanego :grin:
Czy moze mi ktoś powiedzieć czy droga na Morskie Oko jest otwarta w sezonie zimowym???


ZBIERAM NA GOLFA MK IV :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podróże z VW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości