instalacja modułu domykania szyb w mk2

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

instalacja modułu domykania szyb w mk2

Post autor: zielu » wt lip 17, 2007 22:07

ja sie trudziłem ponad pół dnia z podłączeniem modułu, tzn wymyśleniem jak go podłączyć pod szybki... po wymyśleniu napisałem wiec poradę by inni mięli łatwiej :)

oryginalnie kabelki w mk2 są podpięte do przełącznika sterowania szybami ze raczej nie umożliwia to podłączenie modułu (prawie wszędzie dochodzi + a siłownik sterowany jest minusem)
Obrazek

większość modułów ma możliwość wyboru czy moduł ma sterować siłownikiem + czy -
niby wszystko powinno być OK jak ustawimy ze na minus ale niestety nie jest bo + w przełączniku dochodzi tylko w tedy jak włączymy zapłon.
na stałem + nie możemy dociągnąć bo zależnie od podłączenia będziemy mięli ciągły pobór prądu albo będzie robić sie zwarcie
wiec musimy zmienić to tak by elektryka szyb była sterowany + a dochodził do przełączników starły minus
robimy to zamieniając miejscami parę kabelków i odpowiednio łącząc
Obrazek

potem wystarczy już tylko rozciąć przewody na których idzie + przy zamykaniu szyb i wpiąć w nie moduł
Obrazek
(nie jestem pewien czy dobrze zaznaczyłem to na obrazku wiec polecam sprawdzić przed podłączeniem czy to ten kabelek czy drugi idący do silniczka :) )


powodzenia :)
Ostatnio zmieniony wt lip 17, 2007 22:08 przez zielu, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

Awatar użytkownika
damianax260
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: ndz cze 28, 2015 12:35

instalacja modułu domykania szyb w mk2

Post autor: damianax260 » wt cze 13, 2017 16:41

Sory za odkop ale może mi ktoś wrzucić zdjęcia bo wygasły? mam problem właśnie z tymi plusami wszędzie i nie wiem jak to zamienić..



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości