problem z wysokimi obrotami zaraz po odpaleniu-diesel tdi

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

problem z wysokimi obrotami zaraz po odpaleniu-diesel tdi

Post autor: jaszczur » pt lip 13, 2007 21:05

jak w temacie,objawy były takie u mnie http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1248653#1248653
po konsultacji telefonicznej z kolegą homsky'm(miał podobny problem) http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=104408&start=0
wziąłem się za czyszczenie elektrozaworu na pompie wtryskowej
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1,narzędzia potrzebne do wykonania pracy;klucze 10,8 i 24 oraz śrubokręt plaski
Obrazek


2po odkręceniu z lewej strony osłony silniczka,ściągamy ja przesuwając w lewo
,
Obrazek
Obrazek
tu mamy zaznaczony elektrozawór+czujnik temperatury płynu chłodzącego

Obrazek

Obrazek

Obrazek

3następnie kluczem nr 8 odkręcamy nakrętkę mocująca przewód zasilający i sam elektrozawór kluczem nr 24
4po jego wykręceniu moczyłem to w benzynie ekstrakcyjnej(rozpuszczalnik też sie nada)i przedmuchałem sprężonym powietrzem

Obrazek Obrazek

po tym wszystkim skręcamy w odwrotnej kolejności
czas pracy 40 min z przerwą na faję :pub:
po poskładaniu okazało się,że w moim przypadku winny był czujnik temperatury,a kapłem sie po odpięciu jego wtyczki(patrz foto)i odpaleniu silnika było wsio oki
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
a tu wymiana czujnika temperatury płynu chłodzącego nr oryginału357919501 A
1.zaczynamy od osłony(patrz wyżej)
2.odkręcamy korek ze zbiorniczka wyrównawczego
3.wypinamy wtyczkę z czujnika,oraz płaskim śrubokrętem ściągamy zawleczkę zabezpieczającą( w dóŁ) patrz foto powyżej
4.wyciągamy czujnik(ze szczególną ostrożnością na jego uszczelkę-może nam spasc na dół),można podłożyć sobie jakieś naczynie bo wyleci trochę płynu ok 1 l
5.wkładamy nowy czujnik zakładamy zawleczkę,wpinamy wtykę dolewamy płynu chłodzącego do pośredniej pozycji max/min,zakręcamy korek ze zbiorniczka i odpalamy auto zagrzewąjac go do temp roboczej 90 st,po sprawdzeniu czy nie ma wycieków i ostygnieciu motoru,zakładamy oslone i patrzymy na zbiorniczek wyrówwnawczy w celu uzupełnienia płynu(jesli zajdzie taka potrzeba)
miłej pracy :pub:
Ostatnio zmieniony sob lip 14, 2007 11:37 przez jaszczur, łącznie zmieniany 3 razy.



miszcz1977
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn paź 01, 2007 21:39
Lokalizacja: łobżenica

Post autor: miszcz1977 » śr paź 03, 2007 19:10

mam taki problem z dmuchawa nagrzewnicy.bardzo slabo dmucha.wyciagnelem filtr pod szyba i bez zmian.gdzie moze byc przyczyna.aaa w dmuchawie zmienialem szczotki.moze to one maja wine,ale nie wydaje mi sie gdyz dmuchawa na zewnatrz jak ja probuje mocno wieje.prosze o pomoc :crazy:


maciej wlkp

jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » śr paź 03, 2007 20:04

miszcz1977, poszukaj na forum(był) trzeba blaszki podgiąć pod pokrętłem(nie usuwam ci postu ze wzgl.że wczoraj dołaczyłeś/nie ten dział)pzdr jaszczur



tuszoll
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw paź 18, 2007 19:00
Lokalizacja: Września
Kontakt:

Post autor: tuszoll » pt gru 14, 2007 18:50

Witam.

Golf TDI 1z

Mam podobny problem jak koledzy wyzej mianowicie;

Przy odpalaniu z rana ( zimny silnik ) temp otoczenia bliska 0stC auto zaczyna kulawo chodzic (przebiera ). Po jakiejs chwili ( ok 30 sek) wszystko wraca do normy. Gdy temp otoczenia jest ujemna (ok -7stC ) owe przebieranie znacznie sie wydluza.
Myslalem ze to swiece, tak wiec je wymienilem - niestety nie pomoglo ... Zaczalem sprawdzac przewody, dochodzic czy aby auto grzeje swiece. Tak wiec po wlozeniu kontrolki 12v do wtyczki zakladanej na swiece i przekreceniu zaplonu kontrolka sie nie zaswiecila ... Czy to jest wina przewodow ? A moze ja cos zle robie ? Czy przyczyna takze moga byc te wyzej wymienione czesci ...
Prosze o jakies wskazowki. Dzieki

Pozdro Tomek



jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » pt gru 14, 2007 22:20

tuszoll, czujnik :bajer:



tuszoll
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw paź 18, 2007 19:00
Lokalizacja: Września
Kontakt:

Post autor: tuszoll » pt gru 14, 2007 23:03

OK.

Dzieki za diagnoze.

Wymienie go w poniedzialek i dam Ci znac czy auto chodzi ok

Pozdrawiam ...

[ Dodano: 14 Gru 2007 22:11 ]
Jaszczur ....

Jeszcze cos ...

zapomnialem dodac ze kontrolka przy wlaczeniu zaplonu niby wskazuje ze grzeje te swiece ...

Pozdro ...
Ostatnio zmieniony pt gru 14, 2007 23:13 przez tuszoll, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
mattai
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 159
Rejestracja: sob paź 27, 2007 18:14
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: problem z wysokimi obrotami zaraz po odpaleniu-diesel td

Post autor: mattai » pn wrz 29, 2008 21:19

jaszczur pisze:po poskładaniu okazało się,że w moim przypadku winny był czujnik temperatury,a kapłem sie po odpięciu jego wtyczki(patrz foto)i odpaleniu silnika było wsio oki

Przy okazji wedrowek kolo pompy, wymienilem czujnik temp. paliwa...autko odzylo.

Odpowiem dla potomnych:

Nastepna faze usterki po jakims czasie z tymi obrotami to komunikat:
VAG 01237 - Fuel Cut Off valve (n109)
04-00 Mechanical Malfunction

No i tu juz odsylam na poczatek tematu
U mnie praktycznie wszystko bylo czyste...poza drobnymi nalotami, efekt kapieli natychmiastowy, blad 01237 zniknal na dobre, silnik pracuje plynniej bez szarpania, obroty startowe do 1200 obrotow na cieplym silniku


Czujnik temp plynu byl dobry zrobilem probe i czytalem bledy vagiem.
Po odlaczeniu blad czujnika i dlugie nagrzewanie (kontrolka) - gdy byl samochod cieply auto dopala jakby wszystko bylo w porzadku. - blad w ECU
Po drastycznym zmniejszeniu rezystancji ukladu, symulacja zwarcia, podobnie - blad z ECU.

dodano 2009.04.27
Dla tych ktorzy maja slabnace silniki, proponuje obejrzec intercooler, i rury prowadzace do niego...
tu mozna czasem zobaczyc zaklejony/zaolejony/zasyfiony modol ktory juz kompletnie nie spelnia swojego zadania.
Ostatnio zmieniony pn kwie 27, 2009 14:48 przez mattai, łącznie zmieniany 10 razy.


Automania... niekończąca sie opowieść...
Miłość do starych fordów, podzielona przyjaźnią do VW.

Scorpio I 2.0OHC>VW Golf III 1.9TDI(ALE)> Zafira A 2.0DTH16V

Awatar użytkownika
west_kolo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: ndz lis 05, 2006 17:12
Lokalizacja: koło , poznań
Kontakt:

Post autor: west_kolo » sob kwie 25, 2009 22:42

witam, można o wrzucenie fotek bo fotosik coś wymiękł i fotki niedostępne...

pozdrawiam



mik007
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw lut 21, 2008 14:53
Lokalizacja: ślesin

Post autor: mik007 » pt sie 14, 2009 13:05

Także proszę o ponowne umieszczenie powyższych zdjęć bo te sa niewidoczne. Pozdrawiam.



jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » pt sie 14, 2009 13:56

mik007 pisze:Także proszę o ponowne umieszczenie powyższych zdjęć bo te sa niewidoczne. Pozdrawiam.
niestety już ich nie mam a fotosik jak widać gra w



Awatar użytkownika
mvp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: wt lis 27, 2007 20:52
Lokalizacja: warszawa

Post autor: mvp » śr paź 28, 2009 10:08

west_kolo & mik007 - poradziliście sobie bez fotek? bo teraz ja też muszę się za to wziąć i przydałaby mi się jakaś fachowa instrukcja - najchetniej z fotkami ... na początek chcę wymienić sam czujnik temperatury, gdzie on dokładnie jest. Mam MK4 , TDI 100 KM, rocznik '99. Będę wdzięczny za wskazówki!



Awatar użytkownika
west_kolo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: ndz lis 05, 2006 17:12
Lokalizacja: koło , poznań
Kontakt:

Post autor: west_kolo » śr paź 28, 2009 15:40

niestety nie zabrałem się za to bo nic nie chce popsuc:)



Z@char
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: pn lut 23, 2009 17:23
Lokalizacja: Police

Post autor: Z@char » pn lut 22, 2010 20:27

Witam.

Golf TDI 1z

Mam podobny problem jak koledzy wyzej mianowicie;

Przy odpalaniu z rana ( zimny silnik ) temp otoczenia bliska 0stC auto zaczyna kulawo chodzic (przebiera ). Po jakiejs chwili ( ok 30 sek) wszystko wraca do normy. Gdy temp otoczenia jest ujemna (ok -7stC ) owe przebieranie znacznie sie wydluza.
Myslalem ze to swiece, tak wiec je wymienilem - niestety nie pomoglo ... Zaczalem sprawdzac przewody, dochodzic czy aby auto grzeje swiece. Tak wiec po wlozeniu kontrolki 12v do wtyczki zakladanej na swiece i przekreceniu zaplonu kontrolka sie nie zaswiecila ... Czy to jest wina przewodow ? A moze ja cos zle robie ? Czy przyczyna takze moga byc te wyzej wymienione czesci ...
Prosze o jakies wskazowki. Dzieki

Pozdro Tomek

Sluchajcie mam ten sam problem powiedzcie czy duzo jest z tym roboty i gdzie znajduje si sie czujnik temp paliwa prosze o pomoc



biegacz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: czw lip 31, 2008 22:15
Lokalizacja: W-WA

Post autor: biegacz » sob mar 06, 2010 20:50

witam co się stało ze zdjęciami jaszczura z początku postu
ZDJĘCIA NIEDOSTĘPNE????



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości