Po przekręceniu kluczyka cisza, przestał kręcić

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
M@rcus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: wt kwie 26, 2005 16:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Po przekręceniu kluczyka cisza, przestał kręcić

Post autor: M@rcus » czw lip 05, 2007 19:11

Witam, mam problem co prawda w audi ale silnik jest praktycznie ten sam co w golfie (1.6 Diesel JK), otóż podczas odpalania zakręcił raz i przestał kręcić, podniosłem mache i coś jakby się zadymiło z lewej strony. Teraz po przekręceniu kluczyka i próbie odpalenia nic się nie dzieje, kontrolki nie przygasają. Aku naładowany, bezpieczniki niby wszystkie ok (który odp. za rozruch? ) Rozrusznik delikatnie obstukałem ale zawiesić się nie zawiesił bo by przynajmniej kontrolki przygasały (chyba). I szczerze powiem nie wiem co jst grane? autko z pycha odpaliłem, wiem że nie powinno się ale jakoś muszę jeździć do pracy. Pomóżcie mi jak sprawdzić czy do rozrusznika dochodzi napięcie, i czy nie spalił sie rozrusznik. Jakie by były objawy? bo możliwe że ten dymek poszedł właśnie z niego. Jeśli to rozrusznik po wykeceniu jak stwierdze że to jego wina ? i czy opłaca się naprawa czy lepiej kupić drugi?? musze to jak najszybciej naprawić bo autkiem codziennie dojezdzam do robotki 80km. Z góry dzieki za pomoc, Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony czw lip 05, 2007 20:13 przez M@rcus, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
andrinowy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: wt maja 09, 2006 14:32
Lokalizacja: Mełgiew pow. Swidnik
Kontakt:

Post autor: andrinowy » czw lip 05, 2007 20:07

Witaj, powinieneś sprawdzić elektromagnes, bo wydaje mi się że to jego sprawka, zrób tgz rozruch na krótko, podłącz + z akum. bezpośrednio pod zacisk którym wczodzi ci prąd do razrusznika. jeżeli zakręci tz, że to wina elektromagnesu.


[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images20.fotosik.pl/15/049a0c07e0d580d2.jpg[/img][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 105 gości