przeróbka wyłącznika świateł MK3

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

przeróbka wyłącznika świateł MK3

Post autor: miś fazi » sob maja 26, 2007 15:35

Obrazek

[ Dodano: 26 Maj 2007 15:39 ]
Obrazek

[ Dodano: 26 Maj 2007 15:45 ]
Obrazek

[ Dodano: 26 Maj 2007 15:49 ]
Obrazek

[ Dodano: 26 Maj 2007 15:55 ]
witam panowie nieraz na forum był temat zakładania halogenów i piszećie że brakuje Wam tylko wyłącznika na dwie pozycje , więc kazdy wyłącznik do MK3 ma opcje podwójnego załączania , wystarczy tylko zrobić na ślizgach , tych co na ostatniej fotce dodatkowe zagłębienia między dwoma orginalnymi , i macie wyłącznik na dwie pozycje , jest tam nawet mozliwość dorobienia kontrolki , bo wszystko jest przygotowane , dziśiaj sam skończyłem tą robote i działa super , nie dorabiałem tylko kontrolki bo ja mam w zegarze

[ Dodano: 26 Maj 2007 15:56 ]
jak ktoś chce zaoszczędzić troche kasy to służe radą
Ostatnio zmieniony sob maja 26, 2007 19:55 przez miś fazi, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » sob maja 26, 2007 17:15

zaraz zrobie fotke

[ Dodano: 26 Maj 2007 17:25 ]
Obrazek

[ Dodano: 26 Maj 2007 17:28 ]
zapomniałem włączyć halogeny , a rezerwa i klocki nie świecą bo wiadomo , klocki dobre a paliwo jeszcze jest



campinos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: wt mar 20, 2007 23:42
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: campinos » sob maja 26, 2007 19:50

może ktoś to uzupełnić bo ja nie bardzo wiem jak ma być dalej, fazi dzięki za napisanie o kontrolkach bo sam nie wiedziałem jakie są a tak przynajmniej wiem co tam powinno być, mógłby ktoś uzupełnić opis podając co ma być pod numerami1,2,3,4 i 5. jeszcze raz dzieki za pomoc, a może ktoś wie skąd można taka tasiemkę kupić z tymi symbolami albo jak ja wykonać żeby przypominała tą oryginalna... Obrazek




a tak wyglądają moje (zdjęcie zapożyczone)

Obrazek



jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » sob maja 26, 2007 21:28

Porada o tym włączniku powinna lądować w FAQ
przesunąłem juz dawno :bajer: :bigok:



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » sob sie 25, 2007 22:51

jak chcesz to sprawdzic , to podłącz sobie probówke do kabla szaro - żółtego w złączu nad chłodnicą i po właczeniu świateł pociągaj za pokrętło tak jakbyś chciał włączyc tylny halogen , tylko ciągnij delikatnie i pomału a w miejscu gdy go wyciągasz a jeszcze nie przeskoczy do końca powinno sie pojawić napięcie na tym kablu , czyli w połowie między stanem spoczynkowym pokrętła a całkowitym przeskokiem ma byc napięcie , a potem jak zrobisz sobie to zagłębienie będziesz miał przeskok na dwa razy, co do kratek to sie nie orientuje , a zdjęcie postaram sie przesłać jutro

[ Dodano: 25 Sie 2007 23:07 ]
Obrazek

[ Dodano: 25 Sie 2007 23:11 ]
robisz dołek tu , w jednym i drugim ślizgu , tylko takiej samej wielkosci i głebokości jak dwa orginalne

[ Dodano: 25 Sie 2007 23:15 ]
a jeszcze jedno , ten materiał bardzo żle sie wierci , radze Ci na początek zacząć lutownicą , potem wiertłem , a na koniec wkładałem śrut z łożyska i grzałem lutownica aż zrobił sie ładny i równy dołek



Awatar użytkownika
sati26
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: sob sie 26, 2006 22:05
Lokalizacja: Ełk
Kontakt:

Post autor: sati26 » pn sie 27, 2007 12:31

miś fazi pisze:są tam zrobione zagłębienia
a dokładnie to te zagłębienia w którym miejscu zrobić ? jestem właśnie w trakcie przeróbki i mi wypada mniej więcej po środku tych ślizgów. nie chcę spartolić może ktoś bardziej mi wyjaśnić ? dzięki..
pozwoliłem sobie pożyczyć zdjęcie, jak zrobię włącznik umieszczę foto gotowego ślizgu.
a co do mojego pytania to taka koncepcja mi sie nasuwa po przeczytaniu tematu.
Obrazek
Ostatnio zmieniony pn sie 27, 2007 12:42 przez sati26, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pn sie 27, 2007 13:33

sati26 pisze:
miś fazi pisze:są tam zrobione zagłębienia
a dokładnie to te zagłębienia w którym miejscu zrobić ? jestem właśnie w trakcie przeróbki i mi wypada mniej więcej po środku tych ślizgów. nie chcę spartolić może ktoś bardziej mi wyjaśnić ? dzięki..
pozwoliłem sobie pożyczyć zdjęcie, jak zrobię włącznik umieszczę foto gotowego ślizgu.
a co do mojego pytania to taka koncepcja mi sie nasuwa po przeczytaniu tematu.
[url=http://img261.imageshack.us/img261/3205/dolekee8.th.jpg]Obrazek[/URL]
masz tam fotke z czerwoną strzałką , jak zrobisz tam gdzie pokazałes to nic z tego

[ Dodano: 27 Sie 2007 13:36 ]
dołek robisz dokładnie między dwoma oryginalnymi , bo jak włączasz halogeny po włączeniu świateł , to pierwsze wyciągnięcie włącza przednie halogeny , a jak wyciągniesz gałke do konca to masz przednie i tylne , innej opcji nie ma , bo tak są skonstruowane styki
Ostatnio zmieniony pn sie 27, 2007 13:39 przez miś fazi, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
aikon353
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: pn lis 19, 2012 19:19
Lokalizacja: Wałbrzych/Boguszów-Gorce
Kontakt:

Re: przeróbka wyłącznika świateł MK3

Post autor: aikon353 » śr maja 01, 2013 14:52

Witaj misiu:) Mam takie mało pytanko...

Tak na początek kilka informacji:)

mam dwa włączniki świateł jedno ori z mojego bez opcji halogenów na przód... wszystko z nim ok:)

i drugi z opcja halogenów ale ktoś przerobił go na czerwone diody i słabo świeci to raz a dwa jak właczam swiatła nie włącza mi się oświetlenie liczników panelu nawiewów itd...

Dlatego mam pytanko czy jeśli wyjmę to to co dam radę czyli sam wkład ten co wychodzi po uporaniu się z zaczepami za pomocą zapałek z mojego Ori bez Halo...

I wsadzę do obudowy od tego z halo to będzie działać tak jak powinno??:D

Bo na mój rozum jest tam już ten taki przerabiany przez wszystkich element...

Bedę bardzo wdzięczny za odpowiedz... :)



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

przeróbka wyłącznika świateł MK3

Post autor: miś fazi » czw maja 02, 2013 09:03

wszystkie elementy wyłącznika są ze sobą zamienne , więc jak wsadzisz środek od swojego sprawnego wyłącznika bez funkcji halogenów , do obudowy wyłącznika z halogenami , to wszystko ma działać . Te wyłączniki różnią się tylko różnym wykonaniem rowków w mechanizmie gałki poza tym wszystko jest takie samo



Awatar użytkownika
aikon353
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: pn lis 19, 2012 19:19
Lokalizacja: Wałbrzych/Boguszów-Gorce
Kontakt:

przeróbka wyłącznika świateł MK3

Post autor: aikon353 » czw maja 02, 2013 18:44

Dziękuję bardzo za odpowiedz:)



Awatar użytkownika
bimer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 371
Rejestracja: czw lut 21, 2008 22:25
Lokalizacja: Dębica

przeróbka wyłącznika świateł MK3

Post autor: bimer » wt sty 19, 2016 20:41

Odgrzeje trochę kotleta :grin: Nie ma ktoś przypadkiem zdjęć gdzie wykonać dodatkowe zagłębienia do włączania przednich przeciwmgłowych ?



Awatar użytkownika
machul333
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 10:36

przeróbka wyłącznika świateł MK3

Post autor: machul333 » pt sty 22, 2016 15:18

Rozbierz włącznik żeby mieć ślizgi wyciągnięte to sam się domyślisz jak mają wyglądać . wywaliłem chyba ze 4 takie włączniki z halogenami i nie jest tak jak (miś fazi) napisał .
Porównywałem ślizgi i jest bardzo duża różnica między nimi w produkcji , nie da rady przerobić włącznika bez halogenów żeby działał identycznie jak ten z funkcją halogenów.



Awatar użytkownika
VWiater
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr wrz 25, 2013 13:07
Lokalizacja: Kraków

Re: przeróbka wyłącznika świateł MK3

Post autor: VWiater » sob wrz 30, 2017 13:02

Ma ktoś zdj z tego tematu? JEstem na etapie montażu halogenów i bardzo przydałyby się :)


Założyłeś temat z problemem swojego auta i ktoś Ci pomógł? Czuj się zobowiązany napisać co było przyczyną problemu i w jaki sposób go rozwiązałeś!

Awatar użytkownika
MacDes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob sty 13, 2018 19:38
Lokalizacja: Limanowa
Auto: VW Golf MK4
Silnik: AHH

przeróbka wyłącznika świateł MK3

Post autor: MacDes » śr lut 07, 2018 17:36

Dokładnie jak kolega powyżej nie ma ktoś fotek z tego tematu, bo właśnie założyłem halogeny i została właśnie sprawa włącznika jestem ciekaw czy dałbym radę sobie to przerobić :D


Wydaje pieniądze, których nie mam, na tuning, którego nie potrzebuje, by podobać się ludziom, których nie znam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości