Jaki płyn do wspomagania kierownicy.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

michi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: sob sie 06, 2005 14:34
Lokalizacja: wild
Kontakt:

Jaki płyn do wspomagania kierownicy.

Post autor: michi » sob lut 03, 2007 15:49

Witam !!!

Jaki płyn polecacie do wspomagania kierownicy. Bo musze wymienic bo juz naprawde mam gnoj... a nie chce zeby mi to padło. A pytanie drugie to jak go spuzcic wystarczy od pompy odkrecic wezyk i czekac az spłynie czy jest jakis knif. domyslam sie ze nie puszczas silnika bo by zatarło pompe bez płynu.

Pozdrawiam MiChI



Andrzej1963
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 17:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Andrzej1963 » sob lut 03, 2007 16:03

Płyn polecany przez VW to dexron,ale równie dobrze możesz zalać STP lub PRESTONE, są ok. Jeżeli chodzi o spuszczenie płynu to do pompy wspomagania dochodzą dwa węże (ssący i zasilający). Zdejmij oba i poczekaj,aż wyleje się cały. Z tym,że ze ssącego zleci tylko trochę,a praktycznie większość z zasilającego.


Andrzej

michi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: sob sie 06, 2005 14:34
Lokalizacja: wild
Kontakt:

Post autor: michi » sob lut 03, 2007 16:26

a ile tam wogole wchodzi tego płynu ??

a co powiesz na takie cus??

http://moto.allegro.pl/item161533416_or ... _seat.html

http://moto.allegro.pl/item162616844_pl ... iemcy.html

ty wspomniałes o tym na alegro był tylko ten z w/w
http://moto.allegro.pl/item161861293_pr ... d_ss_.html



szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Jaki olej do wspomagania

Post autor: szatanek » sob lut 03, 2007 16:29

Witam. A ja jeszcze zapytam o kolor oleju, bo słyszałem ze do vw zalecają lać zielony,a przez czerwony moze siąść przekładnia,czy to prawda? Ja mam u siebie czerwony i sie zastanawiam czy wymienic na zielony?



Awatar użytkownika
budzio18
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 468
Rejestracja: pt lip 28, 2006 16:16
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: budzio18 » sob lut 03, 2007 18:10

ja zalalem :

http://moto.allegro.pl/item161533416_or ... _seat.html

ale raczej jak pojedziesz do sklepu z czesciami VW AUDI to tam ci doradza co i jak

ja zajechalem i mowie ze do wspomagania i dostalem ten co wyzej (chyba bo numerku nie pamietam ale buteleczka taka sama)

kuzyn do audi zalal jakiegos specjalnego mobila do przekladni

ale raczj jedz do sklepu i Ci doradza!

hej!



lutek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: wt maja 16, 2006 20:49
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: lutek » sob lut 03, 2007 22:42

Nalej zwykłego oleju do skrzyni automatycznych - ja używam elfmatica. Kolory nie mają nic do rzeczy a nie ma sensu przepłacać bo przekladniowy wiele sie nie różni przy różnych producentach.



michi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: sob sie 06, 2005 14:34
Lokalizacja: wild
Kontakt:

Post autor: michi » śr lut 07, 2007 11:27

a mi koles cisnie w sklepie jakis kit ze ma byc taki jaki był ze jak zamienie zielony na czerwony to bedzie zajade pompe i ze czerwony lali to starszych aut a zielony do nowszych. Kupiłem Elfa co onim powiecie dobre czy złe ??

takie małe pytanko poza tematem Filtr man dobre czy złe filtry powietrza robi? bo tylkotaki mieli za musiałem juz zmienic bo nno zaniedbałem i naprawde brudny był/



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » śr lut 07, 2007 12:06

Do wspomagania wchodzi niecały 1 litr. Ja wymieniałem 2 razy- po 10 latach był tam niesamowity syf. Tydzień później udałem się na 2 wymianę i wspomaganie chodzi lżej i przestalo bzyczeć :bigok: Ja kupowałem ziolony Febi. Mniej więcej taki, jaki leją fabrycznie. Co do filtra się nie przejmyj, ja w TDI mam Filtrona. Lepiej wymeinić 2 razy częściej tańszy niż przedłużać okres wymiany bna najdroższym.
Pozdrawiam.



Sly108
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: wt gru 20, 2005 12:43
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Sly108 » śr lut 07, 2007 12:24

Ja słyszałem że do wspomagania jest bardzo dobry Elf koloru czerwonego i taki mam w swoim golfiku i nic mi sie nie dzieje. Wspomaganie chodzi bardzo dobrze i cicho.



szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Filtr

Post autor: szatanek » śr lut 07, 2007 12:53

A ja jeszcze dodam coś na temat filtrów. Ja do Swojego TDI-ka kupiłem filtrona, niektórzy zarzucają ze one są niezbyt dobre, ale wg. mnie są bardzo dobrej jakości i nie tylko widac to po ich wyglądzie ale wystarczy ze wejdziecie na stronke filtrona i zobaczcie jaką oni mają linie produkcyjną od razu widac ze jest najnowoczesniejsza a po drugie zobaczcie ich certyfikatry , jakie mają systemy zarządzania jakością, ile eksportują na zachód, i ile zdobyli nagród. Tez kiedyś byłem sceptyczny do do jakości ich filtrów ale jak poczytałem o nich na stronce to zmieniłem zdanie, www.filtron.pl poczytajcie.



Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » śr lut 07, 2007 14:51

Jak juz o wspomaganiu. W moim bolidzie jest wspomaganie? Bo nawet sam nie wiem. Golf II (88r). Zdjecie silnika (oczywiscie nie moje):

Obrazek


www.SportCom.PL

KONDZIO222
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: pn gru 11, 2006 19:11
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: KONDZIO222 » śr lut 07, 2007 14:59

MrUkAs pisze:Jak juz o wspomaganiu. W moim bolidzie jest wspomaganie? Bo nawet sam nie wiem.
ja nie widzę żeby było chyba że masz gdzieś niżej jeszcze jeden zbiorniczek z płynem? ,ale raczej chyba nie masz.


Było MK II GTI jest A6 quattro TDI

michi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: sob sie 06, 2005 14:34
Lokalizacja: wild
Kontakt:

Post autor: michi » czw lut 08, 2007 13:46

ratunku zgłupiałem. wczoraj kupiłem pieknie 4 piwka z kumplem poszlismy do mojego garazu. chwytałem sie wymiany płynu. odkreciłem butelke oraz zbiorniczek patrze na kolory płynu i co ja mam zielony a ten co kupiłem czerwony wrrrrr. A koles ze sklepu mowił ze mam napewno czerwony wiec dał czerwony bo podobno nie mozna mieszac kolorow jak sie ma zielony to sie leje do konca zielony bo jak wlejesz czerwony to zajedziesz pompe pomozcie cos.

Pozdrawiam MiChI



lutek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: wt maja 16, 2006 20:49
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: lutek » czw lut 08, 2007 14:38

Wymień i zalej elfmaticiem-bo taki chyba kupiłeś. Kolory nie mają nic do rzeczy różnica jest w lepkości i gestości żeby ci uszczelek nie wymyło i nie zaczęło cieknąć. Wywal stary płyn zalej nowy i po kilku dniach(oczywiście nie garażowych) znowu go zmień żeby mieć pewność że syfy poszły w glebe.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 55 gości