Płyn chłodniczy G12 - agresywny dla chłodnicy. Prawda???

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

shootky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw sty 18, 2007 09:50
Lokalizacja: Katowice

Płyn chłodniczy G12 - agresywny dla chłodnicy. Prawda???

Post autor: shootky » śr sty 31, 2007 14:00

Witam
Podczas wymiany chłodnicy mechanik wymienił mi płyn chłodniczy na jakiś TEXACO (-35stopni) twierdząc że G12 jest agresywny dla chłodnic i właśnie z tej agresywności moja chłodnica się rozszczelniła i wymagała wymiany. Jeździć na tym TEXACO i spać spokojnie czy przy najbliższej okazji wrócić do polecanego i jedynie słusznego wg WV płynu G12?



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » śr sty 31, 2007 16:31

Witam.

No nie wydaje mi się, żeby płyn Texaco nie był przystosowany do aluminiowych chłodnic (bo miedzianych już prawie nie ma).
shootky pisze:jakiś TEXACO (-35stopni) twierdząc że G12 jest agresywny dla chłodnic i właśnie z tej agresywności moja chłodnica się rozszczelniła i wymagała wymiany
Może jakiś agresywny mechanik przy wymianie foltra oleju szarpnął chłodnicą i coś pękło :hmm: Chłodnica z winy płynu nie może się rozszczelnić, mysiał byś wlać tam niewiadomo jaki shit i piwersze co by padło to czujniki czy termostat).
shootky pisze:wrócić do polecanego i jedynie słusznego wg WV płynu G12?
Wiesz, nie zaszkodzi i nie pomoże. Kewstia gustu. Co do jedynej słusznośći, to cel ma w tym ASO, bo płacisz 2-4 razy więcej niż za markowy płyn w sklepie... Zalanie Texaco napewno niczemu nie zaszkodzi. A tym bardziej nie ma prawa zaszkodzić ukladowi chłodzenia to, co zalewają w ASO (tylko bez potrzeby ostro portfel nadwyrężysz ;) )
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
jacekd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: sob paź 29, 2005 19:15
Lokalizacja: Poznan
Auto: MK6 TSI160
Silnik: CAVD

Re: Płyn chłodniczy G12 - agresywny dla chłodnicy. Prawda???

Post autor: jacekd » śr sty 31, 2007 22:28

shootky pisze:Witam
Podczas wymiany chłodnicy mechanik wymienił mi płyn chłodniczy na jakiś TEXACO (-35stopni) twierdząc że G12 jest agresywny dla chłodnic i właśnie z tej agresywności moja chłodnica się rozszczelniła i wymagała wymiany. Jeździć na tym TEXACO i spać spokojnie czy przy najbliższej okazji wrócić do polecanego i jedynie słusznego wg WV płynu G12?
Powiem tak.
U mojej matki w mk4 zjechal caly plyn chlodniczy rowne 3 lata temu na jesien (powod lakoniczny - niedokrecony kurek do spuszczania).
G12 kupilem (UWAGA WAZNE) w salonie Skody :) Jest tanszy niz w VW, wiec tam polecam sie wybrac jesli bedziesz chcial go spowrotem zalac (moze jeszcze do Seata zadzwon).
Co do "agresywnosci" to wspomniane 3 lata temu rozcieczylem go z woda destylowana na -28st. i niestety w tamtym roku przy tych zajemocnych mrozach bardzo zgestnial, a powierzchni nawet sie zeszklil. Poniewaz zostalo mi troche koncentratu, dolalem reszte (akurat bylo miejsce) i tyle.
Przez 3 lata nie "pobil" sie z chlodnica, pompa wody, ani z wezami wiec chyba nie jest agresywny ;)


MK6 HL - TSI160

Awatar użytkownika
Seaman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 21:46
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Seaman » śr sty 31, 2007 23:31

ja mam mobil antifreez advanced ale tam jest ze zgodny z vw g12



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości