[Polo] nie kręci, a mnie skręca:(

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

domon

[Polo] nie kręci, a mnie skręca:(

Post autor: domon » wt mar 15, 2005 03:05

Witam
Polówka 1.3 NZ '89 wtrysk digijet, strumienica, kopułkowy filtr powietrza. Autko przestało po prostu kręcić, jest jak martwy.akumulator sprawny, zapłon działa, po przekręceniu na rozruch przekaźniki załączają się, słychać pompę paliwa jak daje, ale nie kręci.Podejrzewam rozrusznik ale nie wiem gdzie on jest i jak wygląda oraz jak go sprawdzic. czy rozrusznik to to samo co alternator albo może jedno jest w drugim? proszę o jakikolwiek trop. thx



Awatar użytkownika
king66
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 252
Rejestracja: pt lis 26, 2004 11:56
Lokalizacja: chełmno, kuj-pom
Kontakt:

Post autor: king66 » wt mar 15, 2005 08:43

yyy....
rozrusznik a alternator to ZUPELNIE RÓŻNE DWIE RZECZY!!!!!
alternator jest OK wiec go nie dotykaj jest z lewej strony tak wyzej napewno pasek na nim jest...

rozrusznik jest napewno na dole silnika...
ale jak go sprawdzic nie wiem
bo jeszcze nie robilem w POLO


tak naprawdę to tylko M-B W114280CE albo carrera911 72' ...oba mnie kręcą (MB, VAG, PORSCHE... reszta to podróba)

Awatar użytkownika
briano
Kozak
Kozak
Posty: 770
Rejestracja: wt gru 28, 2004 14:47
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

Re: nie kręci, a mnie skręca:(

Post autor: briano » wt mar 15, 2005 15:46

Szczotki też mogły się zawiesić , proponuje pdjechać do jakiegoś eltryka sam. niech looknie groszowa sprawa o ile to to.



Awatar użytkownika
Arczi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: wt sty 18, 2005 21:09
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Post autor: Arczi » wt mar 15, 2005 22:45

alternator laduje akumulator a rozrusznik odpala silnik. Ja obstawiam rozrusznik sprubuj sobie lekko postukac po rozruszniku mozliwe ze odpali lecz i tak musisz pojechac z tym porobic mozliwe ze to szczotki jak kolega pisal wyzej



domon

Post autor: domon » pt mar 18, 2005 00:09

dzięki bardzo za info, poruszałem grubym kablem od rozrusznika (głęboko siedzi:( ) i odpalił, przejechałem kawałek znowu sie obluzował i dalej nie odpala, jak poruszam to zapala i tak w kółko. Wydaje mi się że to albo złączka zabrudzona, albo kabel na przerwe, także czeka mnie kupa roboty żeby sie tam dostać.Pozdr wszystkich , Domin



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 32 gości