Dorobienie kluczyka scyzoryk

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

korzonek80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 20:41
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Dorobienie kluczyka scyzoryk

Post autor: korzonek80 » śr gru 20, 2006 14:25

CZe wszystkim. Mam pytanko dorabiał ktoś ostatnio kluczyk do mk4 2003r. kompletny?
Chodzi mi o calość czyli scyzoryk,grot i kodowanie z immo i alarmem.
Ile tak przyjemnośc w serwisie by kosztowała,bo mam cykora gdzieś na rynku dorabiać i kodować żeby za dwa dni mi nie odjechał na 3 kluczyku.
Na Allegro patrzyłem są cale zestawy wystraczy tylko kodować i grot "wyrzeźbić", ale nie wiem czy jak się przyjdzie z kompletnym zestawem to w serwisie zakodują.
Z gory dzięki za porady i opinie.
Ostatnio zmieniony sob sie 23, 2008 11:14 przez korzonek80, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Dwight
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pn sty 16, 2006 10:14
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: Dwight » śr gru 20, 2006 14:32

Takie rzeczy to raczej w ASO ,ja robiłem po włamaniu i z tego co wiem to robią taniej w Skodzie.Zadzwoń do nich powiedzą co i jak.Mam fakturę na to mogę zajrzeć jak bd w domu :bigok:



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » śr gru 20, 2006 14:48

Ja kupiłęm MKIV z zepsutym kluczykiem scyzorykiem, połąmany ale chodził, mi Ci z alarmu przy zakładaniu alarmu dali mi nie orginalny scyzory ale wyglądał podobnie wyciągneli ze starego kostkę od immobilajzera włożyli do nowego i wycieli grot i jest ok, ale miałem tylko jeden kluczyk, pytałem sie wszedzie ceny od 300zł do 600zł z programowaniem za zwykły kluczyk, pojechałęm do aso i dorobiłęm sobie nowy kluczyk z immo ale nie ze scyzorykiem wraz z zaprogramowaniem i skasowali mnie 250zł- przy tym kluczyku mam zwykły pilocik alarmu i jest git. W MKIV jest zmienny kod i programowanie poza serwisem bez orginalnej kostki z kluczyka z dorobieniem kosztuje od 300zł do 600zł wiec wolałem serwis, łatwiej było mi ze starego wyciągnac kostkę immo i włożyc do nowego scyzoryka wraz z wycięciem grotu- nie trzeba było kodować bo miał seryjna kostkę. Z alarmem i kluczykiem scyzoryk+ pilot zwykły do zapasowego zapłąciłem 600zł wraz z kompletem zamów centralnych.



seat-leon

Post autor: seat-leon » śr gru 20, 2006 17:30

sa 2 czestotliwosci w kluczyku?

ile masz MHz?

bo jesli masz 296 to nie zaprogramujesz a jak 433 to nie ma problemu



korzonek80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 20:41
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: korzonek80 » czw gru 21, 2006 11:36

Nie wiem jaką mam częstotiwość :crazy:
W Skodzie i Seacie pytalem o dorobienie ale powiedziei że od jakiegoś czasu się tym nie zajmują bo teraz każda marka osobno się w to bawi.
Myślełem żeby kupić sobie kluczyk scyzoryk na Allegro grot dorobić u ślusarza a rzeszte czyli kodowanie w serwisie,ale nie wiem czy taki manewr przejdzie?
W serwisach śpiewali mi cene od 610zł. do 700zł. za cały kompletny scyzoryk.



seat-leon

Post autor: seat-leon » czw gru 21, 2006 16:59

Myślełem żeby kupić sobie kluczyk scyzoryk na Allegro grot dorobić u ślusarza a rzeszte czyli kodowanie w serwisie,ale nie wiem czy taki manewr przejdzie?
dokladnie tak mozesz zrobic


tylko to czy zaprogramujes czy nie zalezy od czestotliwosci....

zczytasz to z kluczyka "matka". tam masz napisane



korzonek80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 20:41
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: korzonek80 » czw gru 21, 2006 17:30

seat-leon pisze:zczytasz to z kluczyka "matka". tam masz napisane
W którym miejscu jest to napisane na kluczyku?
Nie wiem czy ten kluczyk który ja posiadam to jest "matka" czy "ojciec" a może
"starszy brat" :kac: Mam tylko jeden kluczyk i nie wiem gdzie i jak mam sprawdzić na jakiej częstotliwości jest kodowany :blush: Jak się rozbiera bo może w środku jest coś napisane?
A to programowanie czy też kodowanie się tyczy czegoś co powinno byś już zamontowane w kluczyku który kupie?



seat-leon

Post autor: seat-leon » czw gru 21, 2006 17:44

masz napisane na obudowie kluczyka.... (jesli to kluczyk "matka")

masz centralny w kluczyku (przyciski) ?

czy otwierasz drzwi wkladajac kluczyk w zamek?


jesli nie wiesz to przedzwon do ASO podasz VIN i ci wszystko musza wyspiewac



korzonek80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 20:41
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: korzonek80 » czw gru 21, 2006 17:52

Mam centralny w kluczyku ( dwa przyciski ).
Na obudowie nic nie pisze więc to nie jest kluczyk matka.
Więc mówisz że jak podam w serwisie numer VIN to mi powiedzą na jakiej częstotliwości pracuje i czy da się dorobić czy nie?



seat-leon

Post autor: seat-leon » czw gru 21, 2006 17:58

w ASO albo powiedza ze da sie dorobic albo ze wogole sie nie da...

dowiedz sie jaka czestotliwosc jest w kluczyku i odpowiedz masz w temacie.....

hm dziwne ze nie masz napisane na obudowie no ale byc moze ten typ tak ma ;)



REASUMUJAC:

scyzoryki sa sprzedawane z czestotliwoscia 433 i 433,92MHZ i jesli twoj ori kluczyk ma taka czestotliwosc to spokojnie mozesz kupowac scyzoryk i zaprogramujesz imo pod wlasnie scyzoryk

jesli masz 296MHz to niestety bajka sie konczy bo nie znajdziesz scyzoryka na taka czestotliwosc...

pozdrowka



unp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt gru 22, 2006 12:15
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Post autor: unp » pt gru 22, 2006 12:28

ja dorabiałem kluczyk w ASO a ceny są następujące:
1. kluczyk zwykły ( z latarką bez pilota ) ok 200 zł + 150 usługa kodowania
2. kluczyk typu scyzoryk ok 500 zł + 150 zł usługa kodowania

Zamawiając kluczyk podajesz oczywiście numer Vin następuje ksero dowodu rej. i potwierdzenie tożsamości właściciela, kluczyk przychodzi już "dorobiony" jest on tłoczony gdzieś w fabryce VW na podstawie numeru VIN. Jeżeli w międzyczasie ktoś wymieniał stacyjki lub wkładki a nie poinformował o tym fakcie nast. właściciela to będzie problem i kasa za kluczyk w plecy.
W momencie programowania jest przeprogramowywany cały imobilisier na nowy kod czyli nawet stare kluczyki są na nowo programowane. Daje to pewność ( oczywiście wszystko da się zrobić ) ale przynajmniej tą teoretyczną że jeżeli są jakieś klucze do naszego samochodu które nie przekazane były w momencie kupna używanego samochodu to w tym momencie będą one bezużyteczne - chyba że tylko do otwarcia samochodu.
Oczywiście ceny podane są poglądowe i mogą się różnić w zależności od ASO o kilkadzięsiąt zł. Ja dorabiałem klucze jakieś pół roku temu i wtedy tak to wyglądało.



korzonek80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 20:41
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: korzonek80 » pt gru 22, 2006 19:20

No i wszystko się wyjaśniło.
Kupiłem kluczyk scyzoryk i wraz z wyrzeźbieniem grota dałem 250zł.
oczywiście dwu przyciksowy.
Przed chwilą wróciłem z serwisu i kluczyk został poprawnie zakodowany ( immo + central )za kodowanie w serwisie zapłaciłem 102zł.
Wszystko działa jak należy i spokojnie można jeździć mając zapasowy kluczyk w domu.
Dziekuje wszystkim za pomoc :bigok: ,
dla kolegi seat-leon dodatkowo duże piwo za cierpliwość :bajer:



seat-leon

Post autor: seat-leon » sob gru 23, 2006 12:05

korzonek z ciekawosci jaka miales czestotliwosc? wiesz juz cos na ten temat?

czyzby standard VW 434MHz ?


PS szkoda ze nie powiedziales ze juz chcesz to kupic na tempo to bym Ci powiedzial jak zakodowac kluczyk pod IMO i pod centralny i zaoszczedzilbys stowke..... bo sprawa jest banalnie prosta



korzonek80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 20:41
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: korzonek80 » sob gru 23, 2006 15:50

Tak miałem standard VW, powiedzieli mi że po prostu w tym roczniku to jest musowo.
Czlowiek się uczy na błędach, dlatego ta stówka poszła w plecy.
Jak podpatrzyłem gościa w serwisie co kodował kluczyk to podpinał do Vas-a i w opcjach bylo tam dopasowywanie kluczyka itp.
I tak uważam że mnie mało skasowali bo potrafiłem pożartować z kierownikiem serwisu, może jakiś lajtowy przelicznik znalazł :bajer:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości