[ MK4 1,9TDI AHF ] WYMIANA ROZRZĄDU !

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tigerwood
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pn maja 29, 2006 21:41
Lokalizacja: KOŁOBRZEG,
Kontakt:

[ MK4 1,9TDI AHF ] WYMIANA ROZRZĄDU !

Post autor: tigerwood » wt gru 12, 2006 23:05

WITAM,

jutro odbieram auto od mech. - wymieniałem rozrząd - na co ma zwrócić uwagę po odebraniu auta - jakie są ewentualne objawy złych ustawień silnika ? czy jest coś czemu szczególnie trzeba się przyjrzeć ?

ps.
dał sobie jedne dzień dłużej czym mnie wkurzył- może nie radzi sobie chłopak?
( umawiałem się na dzisiaj)


pozdrawiam


tiger woods- golfista

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » wt gru 12, 2006 23:10

W TDI przy robocie rozrzadu - komplet pasek i rolki powinno sie wymienic pompę wody bo w MKIV jest juz na rozrzadzie w przciwnieństwie do D i TD. Pametaj po wymianie rozrzadu mechanior na Vagu powinien sprawdzic kąt wtrysku- zawsze się tak robi, powinien na gorącym silniku i zimnym palic od strzału i chodzic miekko i miec odpowiednia moc.



Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: Razal » wt gru 12, 2006 23:21

Tak jak pisze kolega :gora:

Kąt wtrysku - koniecznie ! na VAG'u służy do tego bodajże VAG-Graph TDI Timing ? Jakoś tak -ma być jak najbliżej niebieskiej linii przy temperaturze paliwa odpowiedniej


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

deltoro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn lis 21, 2005 19:29
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: deltoro » śr gru 13, 2006 19:57

Chciałeś objawów:
Przestawiony kąt wtrysku>>> problemy z odpalaniem na zimno (nie pali od ręki), siwy dym z wydechu śmierdzący spalonym olejem, autko może też być słabe
Zwróć uwagę czy silnik nie chodzi głośniej



Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: Razal » śr gru 13, 2006 22:49

OK

A jak się okazuje że kąt nie jest na miejscu idealnie i objawy są takie jak piszesz to jakie są sposoby ustawienia kąta tak żeby to miało ręce i nogi ??

Domyślam się że tu już mechanika wchodzi w grę a komp tylko kontrolnie...

Pozdroooo :pub:


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

Awatar użytkownika
pipek71
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: śr lis 08, 2006 23:09
Lokalizacja: Jordansmuhl

Post autor: pipek71 » czw gru 14, 2006 05:45

Samemu możesz sobie nie poradzic z ustawieniem kata ....AHF ma jedną wieeeeelka wadę !!! Regulacja kąta odbywa się przez odpowiednie ustawienie koła pasowego od pompy ...Trzeba poluzowac śruby mocujące koło i delikatnie przekręcać .NIESTETY NA WYŁĄCZONYM SILNIKU !!!!! Inne silniki maja regulację całej pompy ,razem z kołem .....w tym wypadku silniczek chodzi a Ty regulujesz !!!!! Ale w AHF nie ma lekko ...nawet minimalne przesunięcie powoduje przeskok wartości o 1-2 punkty w kompie . Kat w AHF powinien być ustawiony na około 4 . Wskazania powinny wskazywać niewielkie odchyłki od 4 ...ustawienie równiutko 4 jest raczej nie możliwe nawet przez bardzo dobrego mechanika.

Wymiana rozrządu w AHF zajmie nawet mniej wprawnemu około 5-7 godzin ,tak więc Twój mechanior troszkę przegiął ! Poza tym przy takich pracach wolałbym być osobiście ...nie masz pewności czy wszystko zostało wymienione ......jeszcze nigdy nie zostawiłem auta bez mojego nadzoru ! Żeby wygodnie dostać się do rozrządu powinno sie zdemontować zbiorniczek wyrównawczy i zbiorniczek wspomagania ,trzeba sprawdzić ,czy mechanior złożył wszystko bez wycieków i czy uzupełnił płyny ,szczególnie w układzie chłodzenia ...polecam koncentrat R12. POZDRAWIAM


[img]http://images2.fotosik.pl/282/b589a89788bbbb64med.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » czw gru 14, 2006 09:41

pipek71 pisze:Wymiana rozrządu w AHF zajmie nawet mniej wprawnemu około 5-7 godzin
pipek71, na chleb by nie zarobili gdyby wymiana rozrzadu tyle trwała :)


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

tigerwood
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pn maja 29, 2006 21:41
Lokalizacja: KOŁOBRZEG,
Kontakt:

Post autor: tigerwood » czw gru 14, 2006 10:13

Wszystko się zgadza,

Mechanik rozrząd robił 7 h - poprostu za późno zaczął chyba w takim modelu nie wymieniał, chociaż wiedział jak to zrobić, bo mówił mi wszystko o czym pisaliści wyżej -autko z samego rana było do odbioru - dalej jest "piekielnie" mocny, pali od jednego strzału bez względu na tem. silnika - spalanie książkowe. Uwierzcie że wprawiam w zdziwienie nie jednego właściciela 2 l. benzynek. jest ok. dzięki za posty


tiger woods- golfista

Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: Razal » czw gru 14, 2006 10:26

pipek71 pisze:Samemu możesz sobie nie poradzic z ustawieniem kata ....AHF ma jedną wieeeeelka wadę !!! Regulacja kąta odbywa się przez odpowiednie ustawienie koła pasowego od pompy ...Trzeba poluzowac śruby mocujące koło i delikatnie przekręcać .NIESTETY NA WYŁĄCZONYM SILNIKU !!!!! Inne silniki maja regulację całej pompy ,razem z kołem .....w tym wypadku silniczek chodzi a Ty regulujesz !!!!! Ale w AHF nie ma lekko ...nawet minimalne przesunięcie powoduje przeskok wartości o 1-2 punkty w kompie . Kat w AHF powinien być ustawiony na około 4 . Wskazania powinny wskazywać niewielkie odchyłki od 4 ...ustawienie równiutko 4 jest raczej nie możliwe nawet przez bardzo dobrego mechanika.

Wymiana rozrządu w AHF zajmie nawet mniej wprawnemu około 5-7 godzin ,tak więc Twój mechanior troszkę przegiął ! Poza tym przy takich pracach wolałbym być osobiście ...nie masz pewności czy wszystko zostało wymienione ......jeszcze nigdy nie zostawiłem auta bez mojego nadzoru ! Żeby wygodnie dostać się do rozrządu powinno sie zdemontować zbiorniczek wyrównawczy i zbiorniczek wspomagania ,trzeba sprawdzić ,czy mechanior złożył wszystko bez wycieków i czy uzupełnił płyny ,szczególnie w układzie chłodzenia ...polecam koncentrat R12. POZDRAWIAM
A jak wygląda ustawienie kąta w silniku TDI 1Z - mam nadzieję że łatwiej niż w AHF :food:

Pozdrooooo :pub:


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

Awatar użytkownika
pipek71
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: śr lis 08, 2006 23:09
Lokalizacja: Jordansmuhl

Post autor: pipek71 » czw gru 14, 2006 22:40

pipek71, na chleb by nie zarobili gdyby wymiana rozrzadu tyle trwała :)[/quote]

No przeca napisałem "mniej wprawnemu". :jezor: :grin:

Co do TDI 1Z ......sorki ale nie mam pojęcia! Bazuje na tym co mam,czyli AHF . :grin:


[img]http://images2.fotosik.pl/282/b589a89788bbbb64med.jpg[/img]

Imbrykus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 192
Rejestracja: czw sty 05, 2006 19:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Imbrykus » pt gru 29, 2006 14:04

Ile kosztowała wymiana i ile części? Też mnie to czeka...



mat16jose
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt gru 29, 2006 20:51
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: mat16jose » pt gru 29, 2006 21:24

ja tez miałem kiedys problem z odpaleniem samochodu. kazdy mechanik mi mówił żebymwymienil swiece zarowe, a jak sie okazalo miałem spalony bezpiecznik



tigerwood
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pn maja 29, 2006 21:41
Lokalizacja: KOŁOBRZEG,
Kontakt:

Post autor: tigerwood » śr sty 03, 2007 16:11

Imbrykus pisze:Ile kosztowała wymiana i ile części? Też mnie to czeka...

- zestaw VALEO 826317 - 1190,00 zł
- rozrząd (pasek Gates + rolki SKF) GATES 01131 - 459,00 zł
- pompa wody (element rozrządu) SKF VKPC 81623 - 189,00 zł
wysyłka kurierem 20,00 zł

-------------------------------
pozdrawiam i zapraszam!
Konrad Kowalewski
www.dexx-auto.pl


tiger woods- golfista

Kowal38
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: pn sty 24, 2005 07:37
Lokalizacja: Polska

Post autor: Kowal38 » śr sty 17, 2007 19:56

cześć , sorry że w tym temacie ale chciałem zapytać o pompę wody do Mk4 AHF
oryginalna pompa do AHFze znakami audi/vw to pompa o nr 038 121 011A

a miałbym okazję kupić nową ze znakami audi/vw o symbolu 038 121 031F
niby gość mówi że mi podejdzie pod AHF, na oko na fotce wygląda tak samo,
ale w żadnej "etce" nie mogę znalźć takiego symbolu

Czy ktoś może mi pomóc!

Dzięki! :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości