[MK3] 1.9 GTD - co oznacza ten zapis?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kangooros
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz gru 03, 2006 15:28
Lokalizacja: W-w

[MK3] 1.9 GTD - co oznacza ten zapis?

Post autor: kangooros » pn gru 04, 2006 00:27

WITAM wszystkich urzytkowników owego forum. Jestem "świerzym" posiadaczem GOLFA 3 z silnikiem disla a dokladniej 1.9 GTD. Szukałem w wielu miejscach i nie znalazłem co tak właściwie oznaczaja te 3 litery który mam z tyłu na klapie GTD (turbo diesel-oki) ale o co chodzi z literka "G" ??jakas sportowa wersja czy jak?? Bede wdzieczy za pomoc w rozmawianiu moze i błachego problemu ale wydaje mi sie ze dobrze jest wiedziec zym sie poruszam! POZDRAWIAM MICHAŁ
Ostatnio zmieniony pn gru 04, 2006 11:55 przez kangooros, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
leo...
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 17, 2005 02:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: leo... » pn gru 04, 2006 03:13

to jest bardziej gra slów (skrótów) - GT to grand turismo - co oznacza sportową (wyścigową) wersję - TD turbo diesel ...



Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Cinek » pn gru 04, 2006 10:23

wersja GT tylko z dieslem :) czyli lepsze wyposażenie, zawieszenie i takie tam goopoty


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

kangooros
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz gru 03, 2006 15:28
Lokalizacja: W-w

Post autor: kangooros » pn gru 04, 2006 12:00

HEJ:) Dziekuje za dotychczasowe odpowiedzi.. w takim razie chcialem zapytać jesli GTD oznacza lepsze wyposazenie tzn ze nie ma wpływu na moc silnika/przyspieszene samochodu itp rzeczy zwiazane z jego dynamika ??!! Z tego co zdazyłem wyczytać wersja GT od GL rożni sie tak naprawde pierdołami i to co ciekawe niektóre rzeczy wypisane w wersji GT nie sa wyposazeniem mojego modelu:/

Mam jeszcze jedno pytanie: w bagażniku od strony pasażera pod tylnym światłem w styropianie jest taka mała "puszeczka" prostokątna z tego co zdazylem zauwazyc z płytką drukowaną i czyms jeszcze?? Czy ktos moze mi pwiedziec co to jest??:P Dzieki Wielkie:)



Awatar użytkownika
AdamTDI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pt mar 17, 2006 01:32
Lokalizacja: Głubczyce (woj.opolskie)

Post autor: AdamTDI » pn gru 04, 2006 12:24

Chyba sterownik centralnego zamka. Tak mi się wydaje. :-k



Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Cinek » pn gru 04, 2006 12:26

nie ma wpływu na moc, to tylko symbol wyposażenia, z czym zresztą VW ma duży problem, po prostu wsadzają to co klient chce albo czego mają za dużo :) nawet samochody tej samej wersji mają różne wyposażenie, nie mówiąc już o przeróbkach po kupnie dokonywanych przez samych właścicieli. kody wyposażenia i inne ciekawe wiadomości są na naklejce, którą powinieneś mieć gdzieś w bagażniku, pod warunkiem że nie był malowany czy coś :D


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3207
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » pn gru 04, 2006 12:29

AdamTDI pisze:Chyba sterownik centralnego zamka. Tak mi się wydaje. :-k
Na 99% dobrze ci sie wydaje bo tak jest w MK3, chyba ze kolega nie ma centrala, za to jakis inny wypas np wzmak ;)

Pozdro
Gitner


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pn gru 04, 2006 15:54

VW wymyslil sobie skrot GTD zamiast oznaczenia GT TD.
W przypadku TDI jest normalne GT TDI, bo np GTDI troche by glupio brzmialo :P



r32golf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: sob kwie 16, 2005 10:43
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: r32golf » pn gru 04, 2006 16:59

GTD OZNACZA WEDLUG MNIE TO SAMO CO W BENZYNIE GT ! , jesli masz prawidziwego GTD powinienes miec tez napis na listwach bocznych ( wiadomo że mozna sobie dac listwy z vr6 ale nie o to chodzi ) może ma wzmocnianą skrzynie biegów , troszke nizsze zawieszenie , plastikowe nakladki na błotniki , z przodu hokej , halogeny przeciw mgielne , i co najwazniejsze elektryczne lusterka ... a jakie masz fotele , emeryckie ? półkubelki czy kubelki ? i jaką kierownice ( wiadomo ze to są rzeczy wymienne ) wiec kazdy moze sobie to wsadzić , ale sprawdz sobie jaką masz naklejke w bagazniku ,odchyl do góry tapicerke podłogi bagażnika ! , a co do tej skrzynki w styropianie bo pewnie centralny zamek ! tylko ja mam obudowanego w gąbce !! znajduje sie kolo lampy tylniej po prawej stronie !!!
!!!!!!!!!!!!!POZDRAWIAM !!!!!!!


VAG

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pn gru 04, 2006 17:09

r32golf pisze:może ma wzmocnianą skrzynie biegów
Z tym to chyba przesadziles.

Co do wklejki, to owszem, powinien byc chyba napis GOLF GTD. W GT TDI stosowna informacja jest...

Co do lusterek to wcale w pradzie nie musza byc :bajer:



kangooros
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz gru 03, 2006 15:28
Lokalizacja: W-w

Post autor: kangooros » wt gru 05, 2006 23:12

No szkoda ze nia ma to wpływu na dynamike choć wydaje mi sie ze i tak dosyć dobrze mu idzie:D To jzu wiem co to za czarna skrzyneczka w bagazniku:D Dokladnie jak mowil kolega mam elektryczne lusterka, dwa światła w jednym kloszu, halogenów w blotniku niestety brak, a jesli chodzi o fotele wygladają mi na kubełkowe chyba ze mysle z pół kubełkowymi:P Postaram sie w bagażniku poszukac tej naklejki:)
Z tyłu ma klapie jak i na bocznych listwach jest GTD i ma plastikowe nadkola:)

Od wczoraj mam mały problem: wyjeżdzam z domu odpala normalnie nie ważne czy rano czy wieczorem natomiast jak ruszam wieczorem z pod uczelni od dwóch dni mam problemy z zapaleniem(rozrusznik kreci, świece sie grzeja, a od nei odpala-dopiero po długim kreceniu i to za ktoryms razem)!! Niee jestem dosw w tym temacie (diesla) wydaje mi sie ze to ścieczki żarowe ale nie wiem...macie jakis pomysl?? GOLF 3 1,9 GTD rocznik 93:)
Dzieki za pomoc :)



greg

Post autor: greg » wt gru 05, 2006 23:52

inek01 pisze:VW wymyslil sobie skrot GTD zamiast oznaczenia GT TD.
W przypadku TDI jest normalne GT TDI, bo np GTDI troche by glupio brzmialo
po troszku masz rację ale tylko po troszku bo:
wersje golfa mk3 w dieslu to
golf CL T-diesel
golf CL diesel
golf CL tdi TDI
golf GL diesel
golf GL T-diesel
golf GLtdi T-diesel
golf GL tdi TDI
golf GT T-diesel
golf GT tdi TDI
golf GTD T-diesel
jaki numer przypisany to juz chyba nie po trzebne nie? ostatni model to 2 numeru 1H1544 i 1H1564

[ Dodano: Wto Gru 05, 2006 11:06 pm ]
i teraz tak - GT i GTD mają np inny amortyzator niż pozostałę wersje
GT spezial z silnikiem 1Z miało inną pompe hamulcową
wersja GT GTD miała poszerzenie progu, listwy na nadkolach, inna jest tapicerka,
kangooros pisze:d dwóch dni mam problemy z zapaleniem(
zajrzyj do przekaźnika - wygląda to na problem z przekaxnikime albo brakiem styku lub też czyjnik temperatury płynu chłodniczego.
a i jeszcze jedno GTD to tylko i wyłącznie wesja TD i tylko i wyłącznie z jedną skrzynią biegów CHD
a żeby było ciekawiej - skrzynbia biegów ta była montowana przy silniku 1,9 TD 75KM i 1,8 - benzynowy ABS 90KM
a w maju 1996 roku skrzynia biegów DFP - montowana różwnież do silnika 1,8 AAM ale 75KM



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » śr gru 06, 2006 11:27

kangooros pisze:Dokladnie jak mowil kolega mam elektryczne lusterka
Ja tez mam, ale nie znaczy ze byly one w standardowy wyposazeniu GT :bajer:
Jest jeszcze cos takiego jak wyposazenie dodatkowe, za doplata...
greg pisze:golf GLtdi T-diesel
To jest chyba troche bez sensu, nie sadzisz ?
greg pisze:golf GT T-diesel
Czegos takiego nie ma. TD w wersji GT to GTD. Skad te info, ze nieby jest GT TD ?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 55 gości