[ALL VW Diesel] Dymienie (różne kolory) - jakie przyczyny

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
De'D
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 15:02
Lokalizacja: West Side

[ALL VW Diesel] Dymienie (różne kolory) - jakie przyczyny

Post autor: De'D » sob lis 18, 2006 11:19

Witam..

szperałem troche po forum w celu wyszperania postów o dymieniu bo mam pewien..(oby mały) problem.... lecz nie ma w jednym miejscu jasno i w dokładny sposób opisanych sposobów puszczania chmur przez nasze klekoty.

Otórz zauważyłem podczas jazdy ..szczególnie jak już jest szarówka ... ze podczas mocniejszego wciskania pedalu gazu i przeciągania po obrotach na 2 , 3 biegu .. zostawiam za sobą mega chmure ..hmmm.... brązowego dymu...wpadającego w siwy... napewno nie biały .. nie niebieski... chmura jest mooocarnnaaa jak mocno depne... aż ludziska z tyłu zwalniają.. :) :grin:

w sumie to nie mam do śmiechu... zastanawia mnie przyczyna.. czy to poprostu nagar w wydechu wydmuch.uje?? (zazwyczaj jeżdże ekonomicznie +-2,5k obr/m) ..bo w sumie mamy paliwo takiej jakości jakei mamy.. :chytry: (orlen itp.)

a moze to usterka mechaniczna i coś jest na wykończeniu??..
dodam ze jestem po wymianie uszczelki pod głowicą... olej jest ..płyn nie ubywa... pierścienie trzymają.. przedmuchów nei ma...
na zimo odpala ideał i nei ma dymów.. podczas normalnej jazdy też jest ok.. zarówno na zimno jak i po rozgrzaniu... tylko jak docisne to chmura....

AHA: efekt wtedy jest taki ze auto chciałoby jechać ale nie daje rady (nie ma pełnej mocy tak jakby) czasami dymu jest mniej i auto sie lepiej wkręca.. a czsami nie.
wymieniłem filtr paliwa...jest lepiej ale dalej sprawa sie nie rozwiązała...
prosze o jakieś podpowiedzi... :food:

prosiłbym Was zeby w tym topicu spisać wszystkie przyczyny kolorowego dymienia wraz z przypuszczalnymi podejżeniami co do usterek.. myśle ze post sie przyda...

czyli...
dymi na czarno
dymi na biało
dymi na niebiesko
dymi na śiwo
dymi na ... brązowo??
dymi na ... :hmm:
Ostatnio zmieniony pn lis 20, 2006 23:08 przez De'D, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
muchenz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: czw wrz 29, 2005 22:54
Lokalizacja: Śląsk

Re: [all VW Diesel] Dymienie (różne kolory - przyczyny )

Post autor: muchenz » sob lis 18, 2006 11:49

dymi na czarno

niedopala paliwa;
przyczyną może być za mało powietrza; sprawdzić turbine i szczelność połączeń
zła regulacja pompy; sprawdzić ustawienia pompy
lejące wtryski; wymienić końcówki

dymi na biało

spala płyn chłodzący; wyminić uszczelke pod głowicą

jeżeli temp. zewnętrzna jest niska to dymienie na biało jest rzeczą normalną - następuje kondensacja pary wodnej obecnej w spalinach

dymi na niebiesko

spala olej;
rozszczelnionie uszczelniacze na turbinie; uszczelnić turbine
przepuszczające uszczelniacze zaworowe; wymienić je
przepuszczający układ tłokowy; wymienić pierścienie, ew. szlif cylindrów i wymiana tłoków



Awatar użytkownika
De'D
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 15:02
Lokalizacja: West Side

Post autor: De'D » sob lis 18, 2006 12:10

muchenz, śuper... dziex :pub:

no to 3 kolory juz mamy.... :D



Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3207
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » sob lis 18, 2006 12:35

Slabe odpalanie a jesli juz odpali to z dymem szarym / siwym - swiece zarowe do wymiany

Pozdro
Gitner


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

Awatar użytkownika
De'D
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 15:02
Lokalizacja: West Side

Post autor: De'D » sob lis 18, 2006 16:56

Gitner, :pub:



Awatar użytkownika
niziok
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: wt paź 31, 2006 14:24
Lokalizacja: Lublin
Auto: Bora 1,9tdi ATD `02
Golf VI 1,6tdi CAYC `11
Silnik: cayc
Kontakt:

Post autor: niziok » sob lis 18, 2006 18:57

jezli przy zimnym rozruchu dymi na niebiesko to wina prawdopodobnie wtrysków... jeżeli na biało przy zimnym rozruchu - kąt wtrysku



Michall
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pt paź 20, 2006 21:13
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Michall » sob lis 18, 2006 22:48

Nie ma takiego diesla żeby nie zakopcił prz mocniejszym przycisnięciu, wiem tyle że jak masz słabą przepływkę będzie kopcił i nie miał mocy, u mnie miałem dziurwawego węża od intelkulera i też podkapcał ole jest ok a u mojego taty w Passacie B5 podlewa lekko czwarty wtryskiwacz i też kopci na czarno jak mu się przyłoży.



Awatar użytkownika
pipek71
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: śr lis 08, 2006 23:09
Lokalizacja: Jordansmuhl

Post autor: pipek71 » ndz lis 19, 2006 01:43

Zapalanie po nocnym postoju - biały dym +
wciśnięcie gazu do "dechy" przy około 2,5 tys.obrotów podczas jazdy - brak mocy i ciemny, brunatny,brunatno-czarny dym................ po regulacji kąta wtrysku --- minimalny dymek przy rozruchu i brak dymu podczas jazdy ,przy "depnięciu"! Po wymianie rozrządu wyraźnie odczuwalna większa moc ! POZDRO



Awatar użytkownika
De'D
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 15:02
Lokalizacja: West Side

Post autor: De'D » pn lis 20, 2006 11:54

Michall, no ale jest różnica:
Michall pisze:Nie ma takiego diesla żeby nie zakopcił prz mocniejszym przycisnięciu
w zakopceniu a w zadymieniu całej drogi za sobą...

czyli ze co....problem mógłby być z dostarczaniem powietrza (za mało) w granicach górnych obrotów?? ... dlatego tak sie dzieje?. .. raz lepiej raz gorzej ale dymi i tak i troche muli...
wcześniej nie było tego... było dobrze... mam u siebie stożek więc powietrza ma pod dostatkiem.. :hmm: no ale ....
no ale co z tym brązowym kolorem spalin... ktoś coś przypuszcza??....

[ Dodano: 20 Lis 2006 12:07 ]
pipek71, by sie zgadzało ale pompe mam wyregulowaną a juz po regulacji nie dymił... dopiero odo jakiegoś czasu mu sie przytrafia...

[ Dodano: 20 Lis 2006 20:40 ]
naszła mnie jeszcze jedna myśl w związku z układem dolotowym...
a czy to dymienie moze mieć związek z tym ze niedawno czyściłem to sito w pokrywie zaworów... to od którego idzie węzyk do kolektorów dolotowych... (jak to sie nazywa ...odma?? czy jak..??) :shock:
sito miałem zabite na masakre jakimś nagarem syfiastym... pewnie pozostałości po lotosie wypłukanym przez mobil.. :D ... no ale fakt faktem ze nie było żadnego przelotu przy dmuchaniu spręzonym powietrzem.... teraz jest... czy w związku z tym opary oleju mogą w jakiejś "większej niż zwykle dawce" daciekać do dolotu i dlatego tak dymi po zbutowaniu?? ..

dzis z kolesiem przeprowadziłem gruntowne testy "dymne" i jadąc za mną zauważyl ze te spaliny mają szaro-niebieskawy kolor.. co wskazuje na olej (lub opary) ... pliz pomóżcie ...
a moze uszczelniacze zaczynają siadać??>>(ale to by dymił na zimno.. co ?? )
aa... i oleju mi ubyło ciutke ciutke...(ale w sumie to po wymianie uszczelki nie dolewalem..a wtedy palił dymił niebiesko więc... )
:blush:



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » pn lis 20, 2006 22:06

Gitner pisze:Slabe odpalanie a jesli juz odpali to z dymem szarym / siwym - swiece zarowe do wymiany
potwierdzam to co napisał Gitner, znam to doskonale z autopsji :-)
a jak słabo odpala to i potelepieje silnikiem i budą i nie chce wchodzić przez
jakąś chwilę na obroty

[ Dodano: Pon Lis 20, 2006 21:10 ]
Michall pisze:Nie ma takiego diesla żeby nie zakopcił prz mocniejszym przycisnięciu
czasami się znajdzie :-)
Michall pisze:wiem tyle że jak masz słabą przepływkę będzie kopcił i nie miał mocy, u mnie miałem dziurwawego węża od intelkulera i też podkapcał ole jest ok a u mojego taty w Passacie B5 podlewa lekko czwarty wtryskiwacz i też kopci na czarno jak mu się przyłoży.
double d nie ma przepływki i intercoolera ma najzwyklejszgo
zwykłego diesla (tak wyniku z opisu spod avatarka)


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Awatar użytkownika
De'D
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 15:02
Lokalizacja: West Side

Post autor: De'D » pn lis 20, 2006 22:11

RobertP pisze:Gitner napisał/a:
Slabe odpalanie a jesli juz odpali to z dymem szarym / siwym - swiece zarowe do wymiany
no to myśle ze sie wielu osobom przyda w autopsjach klekota.. :D

a co sądzicie z tym sitem i oparami .... ma to związek z moim problemem??

[ Dodano: 20 Lis 2006 21:13 ]
RobertP pisze:Michall napisał/a:
Nie ma takiego diesla żeby nie zakopcił prz mocniejszym przycisnięciu

czasami się znajdzie :-)
myśle ze jak wszystko jest ok i silnik jest seryjny to nawet na full pedał nie powinien zasmradzać calej ulicy... :D :) oczywiście na dobrej ropie a nei szhicie jakimś.... :P



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » pn lis 20, 2006 22:13

pipek71 pisze:wciśnięcie gazu do "dechy" przy około 2,5 tys.obrotów podczas jazdy - brak mocy i ciemny, brunatny,brunatno-czarny dym
jak nie bierze oleju a double d napisał że nie, to problem z ustawieniem pompy
chyba warto pojechac jeszcze raz do dobrego fachowca od ustawiania

[ Dodano: Pon Lis 20, 2006 21:18 ]
double-d pisze:Otórz zauważyłem podczas jazdy ..szczególnie jak już jest szarówka ... ze podczas mocniejszego wciskania pedalu gazu i przeciągania po obrotach na 2 , 3 biegu .. zostawiam za sobą mega chmure ..hmmm.... brązowego dymu...wpadającego w siwy... napewno nie biały .. nie niebieski... chmura jest mooocarnnaaa jak mocno depne... aż ludziska z tyłu zwalniają.. :)

powiem Ci na pocieszenie a nie jest to oczywiście rozwiązanie problemu
że jak na niezbyt rozgrzanym pojadę to też tak mniej wiecej mam
a jak depczę swojego pow. 150km/h to też dymi ale raz mniej raz więcej
sam wiem że musze udac sie do dobrego pompiarza aby ładnie to poustawiał
bo ja zrobiłem to po moich naprawach na oko i działa
póki co jeżdżę spokojnie ale na uwadze mam oczywiście pompę jak juz pisałem

[ Dodano: Pon Lis 20, 2006 21:24 ]
double-d pisze:a moze uszczelniacze zaczynają siadać??>>(ale to by dymił na zimno.. co ?? )
aa... i oleju mi ubyło ciutke ciutke...(ale w sumie to po wymianie uszczelki nie dolewalem
nalej oleju na zimnym prawie max, przejeździj z 200 km z takimi chmurami jak robisz
i zobacz ile ubyło, poobserwuj ten olej
jak poszłyby Ci uszczelniacze zaworów to oleju powiem Ci że nie mało ubywa
potrafi od nawet 1l. może nawet z kawałkiem na te 200km
jak wymieniałeś uszczlekę to z jakiego powodu przegrzałeś i poszła Ci woda do układu ?
jeśli tak to mogły dostać uszczelniacze troszkę w łeb i zaczął sie problem z olejem
poobserwuj go dobrze !
Ostatnio zmieniony pn lis 20, 2006 22:31 przez RobertP, łącznie zmieniany 1 raz.


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Awatar użytkownika
De'D
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 15:02
Lokalizacja: West Side

Post autor: De'D » pn lis 20, 2006 22:25

RobertP, dzięki ze sie pofatygowałeś .. ale powiedz sam ... czy pompa by sie ot..tak rozregulowała sama?? ...

nigdy tak nie było.... po wymianie rozrządu i regulacji kąta wtrysku było wszystko ok.. a dymi tak jak opisałem od niecałych 2 tygodni... właśnie byłem obejżeć filt powietrza... filtr po 2 tyś km jest lekko szary i jakby tłusty troche ......

a powiedzcie co by było jakbym te węże od pokrywy do kolektora zaślepił a na pokrywe tez dał zaślepke tak zeby nie było obiegu... i wtedy obadac czy dymi... czy czymś to mi (silnikowi) zaszkodzi??

RobertP, po wymianie uszczelki (wrzesień) do wczoraj - bo dzis dolewałem- dolałem jakieś 400 gram oleju
( od wymiany 10 tyś km temu) to raczej uszczelniacze chyab jeszcze zipią ... mam nadzieje

[ Dodano: 20 Lis 2006 21:31 ]
RobertP pisze:jak wymieniałeś uszczlekę to z jakiego powodu przegrzałeś i poszła Ci woda do układu ?
uszczelka mi podciekać zaczynała ... przejechała 55 tyś km .... była hu***ej jakości ... ktoś zrobił poprzedniemu właścicielowi wałek na częściach...



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » pn lis 20, 2006 22:44

double-d pisze:właśnie byłem obejżeć filt powietrza... filtr po 2 tyś km jest lekko szary i jakby tłusty troche
powiem tak, w jedenj z tabel "diagostycznych" umieszczonych na tutaj forum
było że kopcenie moze być też powodem złego zużytego filtra powietrza
więc wymieniłem u siebie i co nic nie dało, a uszczelniacze u mnie napewno
sie kłaniają tyle że u Ciebie te 400gr. od wymiany czyli przejechałeś już ok 10tyś.km
to i tak dobry wynik, poza tym chyba już nalezy znowu dokonac wymiany :-) !
chciałbym żeby mi tyle brał oleju :-)
więc raczej u Ciebie uszczelniacze są OK, tamtędy bierze znacznie więcej chociaż możliwe
że jakbyś wymienił to kopcenia się nie pozbędziesz
jak nie masz tez kłopotów z odpalaniem o którym pisał Gitner
to poobserwuj ten olej przez ok. 200km i jak będzie OK to jedź na sprawdzenie pompy


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości