Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

piotrek233
Forum Master
Forum Master
Posty: 1175
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 19:09
Lokalizacja: Bielsko

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: piotrek233 » wt gru 05, 2017 23:28

boris_kafarrow pisze:Gwintownikiem już się bawiłem, ale nie pomogło, gwint się wysyłał cały, ale z tą tuleja dobry pomysł, można jakiś link żeby zobaczyć jak to wygląda?
https://azet.sklep.pl/pl/p/Tulejki-zerw ... ulejka/215" onclick="window.open(this.href);return false;
tylko sobie rozmiar dopasuj bo nie pamiętam jaki tam jest



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » wt gru 05, 2017 23:31

krazorek pisze:za mocno naciągnąć cięgno od klamki
pierwsze co przychodzi na myśl...tego się nie naciąga, prostujesz i wkładasz w klamkę - jak pociągniesz to będzie kibel



dany_47
Forum Master
Forum Master
Posty: 1026
Rejestracja: sob mar 14, 2015 17:24
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: dany_47 » śr gru 06, 2017 08:49

Qto, xenon AL? U mnie BOSCH ustawia się zawsze po zapłonie nawet i bez włączonych świateł :) tylko jak pisałem nie wiem jak to jest z ustawieniem w czasie jazdy, czy ciągle sprawdza poziom czy kiedy tam sobie reguluje.


Było: MK4 1.8 BIG TURBO 370KM i 470Nm

Obrazek

Jest: Passat B5.5 R32 TURBO 740KM i 790Nm

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » śr gru 06, 2017 08:53

dany_47, AL...samym zapłonem nie sprawdzałem, po włączeniu świateł widać że zmieniają pozycję. Podczas jazdy raczej nic się nie dzieje...na razie nie mam jak sprawdzić.



logiac
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: śr gru 06, 2017 19:35

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: logiac » śr gru 06, 2017 19:39

Witam, od niedawna posiadam golfa IV i dzisiaj miałem problem z stacyjką. Włożyłem kluczyk przekręciłem go coś strzeliło w stacyjce i teraz kluczyk przekręca się bez oporu - nie ma pozycji 1,2 itd. i nie da się odpalić auta. Po przekręceniu kluczyka na maxa jedynie co to radio się uruchamia, ale wycieraczki, kierunkowskaz nie działają. Czy poszła kostka w stacyjce czy coś innego? Czy wymiana takiej kostki jest trudna do ogarnięcia? Z tego co kojarzę, to odpalanie golfa IV bez kluczyka za pomocą kabelków jest niemożliwe czy się mylę? Czy taka kostka będzie ok: http://allegro.pl/kostka-stacyjki-zaplo ... 37940.html chodzi mi o firmę czy lepiej kupić oryginał?



boris_kafarrow
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 753
Rejestracja: ndz gru 02, 2012 18:11

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: boris_kafarrow » śr gru 06, 2017 21:15

Dzięki Piotrek223



dany_47
Forum Master
Forum Master
Posty: 1026
Rejestracja: sob mar 14, 2015 17:24
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: dany_47 » śr gru 06, 2017 23:10

Logiac. Przełamałes stacyjke.
Stacyjka nie łapie kiedy jest zasilanie, kiedy zapłon i gdzie rozruch. Nie widzę opcji naprawy. Trzeba drugą stacyjke z kluczykiem i programowanie pod auto.


Było: MK4 1.8 BIG TURBO 370KM i 470Nm

Obrazek

Jest: Passat B5.5 R32 TURBO 740KM i 790Nm

logiac
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: śr gru 06, 2017 19:35

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: logiac » śr gru 06, 2017 23:25

Czyli zostaje tylko kupno używanej stacyjki razem z kluczykiem i zaprogramowanie jej do auta i nie ma sensu rozbierania plastików przy kierownicy, aby się upewniać? Trochę lipa jeśli stacyjka z kluczykiem do wymiany, bo będzie problem z zamkami jak kluczyk będzie inny. A czy jest możliwość przełożenia bębenka stacyjki z mojej starej do tej nowej, aby był ten sam kluczyk?



Awatar użytkownika
Peran
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: sob gru 20, 2014 14:05
Lokalizacja: LBL

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Peran » czw gru 07, 2017 07:11

logiac pisze:Czyli zostaje tylko kupno używanej stacyjki razem z kluczykiem i zaprogramowanie jej do auta i nie ma sensu rozbierania plastików przy kierownicy, aby się upewniać? Trochę lipa jeśli stacyjka z kluczykiem do wymiany, bo będzie problem z zamkami jak kluczyk będzie inny. A czy jest możliwość przełożenia bębenka stacyjki z mojej starej do tej nowej, aby był ten sam kluczyk?
Kupno nowej stacyjki to tak ale po co ja programować do auta??
Przekładasz swój bębenek i klucz ja na filmiku.

https://youtu.be/LvsEvxzZkZk" onclick="window.open(this.href);return false;



logiac
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: śr gru 06, 2017 19:35

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: logiac » czw gru 07, 2017 10:45

Peran pisze:
logiac pisze:Czyli zostaje tylko kupno używanej stacyjki razem z kluczykiem i zaprogramowanie jej do auta i nie ma sensu rozbierania plastików przy kierownicy, aby się upewniać? Trochę lipa jeśli stacyjka z kluczykiem do wymiany, bo będzie problem z zamkami jak kluczyk będzie inny. A czy jest możliwość przełożenia bębenka stacyjki z mojej starej do tej nowej, aby był ten sam kluczyk?
Kupno nowej stacyjki to tak ale po co ja programować do auta??
Przekładasz swój bębenek i klucz ja na filmiku.

https://youtu.be/LvsEvxzZkZk" onclick="window.open(this.href);return false;
Ok, dzięki. Na co mam zwrócić uwagę przy kupnie używanej stacyjki, aby na 100% pasowała? Czy stacyjki w zależności od wersji golfa IV czymś się różniły?



Awatar użytkownika
Peran
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: sob gru 20, 2014 14:05
Lokalizacja: LBL

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Peran » czw gru 07, 2017 15:35

logiac pisze:
Peran pisze:
logiac pisze:Czyli zostaje tylko kupno używanej stacyjki razem z kluczykiem i zaprogramowanie jej do auta i nie ma sensu rozbierania plastików przy kierownicy, aby się upewniać? Trochę lipa jeśli stacyjka z kluczykiem do wymiany, bo będzie problem z zamkami jak kluczyk będzie inny. A czy jest możliwość przełożenia bębenka stacyjki z mojej starej do tej nowej, aby był ten sam kluczyk?
Kupno nowej stacyjki to tak ale po co ja programować do auta??
Przekładasz swój bębenek i klucz ja na filmiku.

https://youtu.be/LvsEvxzZkZk" onclick="window.open(this.href);return false;
Ok, dzięki. Na co mam zwrócić uwagę przy kupnie używanej stacyjki, aby na 100% pasowała? Czy stacyjki w zależności od wersji golfa IV czymś się różniły?
Inna będzie gdy auto miało automatyczną skrzynie biegów. Bedzie miała dodatkowa linkę do wybieraka.



lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: lwlw » czw gru 07, 2017 22:27

Panowie, taki temat... Chciałem w ALH sprawdzić świece żarowe i mi popękały te śmieszne fajki na świece. Szukać używki czy co z tym można zrobić?
Lepsze były te starsze świece z gwintem i przykręcaną taka szyną, ale po pierwsze nie wiem czy dałoby się tutaj takie świece zastosować, a po drugie nie bardzo chcę mi się chce wymieniać sprawne świece.



logiac
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: śr gru 06, 2017 19:35

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: logiac » pt gru 08, 2017 12:45

Peran pisze:
Inna będzie gdy auto miało automatyczną skrzynie biegów. Bedzie miała dodatkowa linkę do wybieraka.[/quote]

Auto jednak oddam do mechanika, żeby to ogarnął, ponieważ jest problem z okręceniem stacyjki, bo śruby, które ją trzymają trzeba wcześniej naciąć, żeby je wykręcić. Ile mechanik może sobie zaśpiewać za naprawę?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Qto » pt gru 08, 2017 13:46

logiac, ostry przecinak, młotek i walisz po rancie śruby



ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości