Stacje benzynowe z LPG na terenie niemiec

Opisy tras, podróży, przygód, cen paliw, hotele..czyli wszystko co warto zobaczyć w Kraju i zagranicą.

Moderator: Fiona

jozio34
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz kwie 08, 2007 19:58
Lokalizacja: Lwówek Śl.
Kontakt:

Stacje benzynowe z LPG na terenie niemiec

Post autor: jozio34 » śr wrz 24, 2008 20:25

MAM PYTANKO CZY NA TRASIE Cottbus - Hamburg znajdują się CPNY z LPG jeżeli tak to ile i w jakich miejscach. Za pomoc będe bardzo wdzieczny.
Ostatnio zmieniony pt paź 10, 2008 15:33 przez jozio34, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

Stacje benzynowe z LPG na terenie niemiec

Post autor: feniks » pt sty 14, 2011 12:51

może się komuś przydać :dol:
http://www.gas-tankstellen.de/menu.php?jump=menu" onclick="window.open(this.href);return false;


Obrazek

Awatar użytkownika
Kri$
Forum Master
Forum Master
Posty: 1112
Rejestracja: śr paź 31, 2007 15:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Stacje benzynowe z LPG na terenie niemiec

Post autor: Kri$ » ndz sty 30, 2011 10:04

Nie samym LPG człowiek żyje, a jakby trzeba było dotankować benzin, to tu jest też dobra stronka z aktualnymi cenami
http://www.clever-tanken.de/" onclick="window.open(this.href);return false;


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
adamek88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pn kwie 17, 2006 19:17
Lokalizacja: Breda NL
Kontakt:

Stacje benzynowe z LPG na terenie niemiec

Post autor: adamek88 » sob cze 18, 2011 17:24

Jak ktoś mam Tom toma to może sobie bezpłatnie przez aktualizację mapy nanieść dodatek ze stacjami lpg w europie. Polecam sprawdza sie w 100 procentach



Stemp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt gru 27, 2011 22:20
Lokalizacja: Bielawa / Wrocław

Stacje benzynowe z LPG na terenie niemiec

Post autor: Stemp » pn sty 02, 2012 14:56

Ja będą za granicą spotkałem się z taką sytuacją gdzie podjechałem pod lpg i czekam na kogoś z obsługi . Czekam czekam w końcu wszedłem do środka i pytam czy może ktoś podejść z niemieckim krucho ale ang znam dobrze lecz nikt tam nie znał ang na poziomie wyższym niż i dont understand dlatego miałem problem. Na migi pokazałem o co chodzi . Pani wytłumaczyła mi że aby zatankować oprócz zrobienia czego trzeba gdzieś tam obok znajduje się magiczna dźwignia bezpieczeństwa którą trzeba odpalić aby wszystko działało ok.
Nigdy wcześniej sam lpg nie tankowałem a nauczyć musiałem się u naszych sąsiadów.



Awatar użytkownika
miroslaw-pilip
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: wt maja 05, 2009 14:40
Lokalizacja: LB....
Kontakt:

Stacje benzynowe z LPG na terenie niemiec

Post autor: miroslaw-pilip » śr kwie 25, 2012 21:22

Stemp pisze:Nigdy wcześniej sam lpg nie tankowałem a nauczyć musiałem się u naszych sąsiadów.
W niemczech właśnie jest tak że samemeu się tnakuje lpg. Też miałem podobna historie, zajechałem na cpn i czekam, moja mama która zna niemiecki poszła poprosić kogoś o zatankowanie ale powiedziano jej że tankuje się samemu. No to do dzieła, ale jak wziołem "pistolet" do tankowania to zauważyłem że jest inny jak w Polsce i ni cholery nie da się zatankować, okazało się że trzeba wziąć z cpnu specjalną koncówkę (mają ich kilkanaście do wyboru) i wkręcić we wlew auta i dopiero podłączyć pistolet :jezor:


VAG zawsze i wszędzie... VAG był, jest i będzie :)

Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Stacje benzynowe z LPG na terenie niemiec

Post autor: Matifcb » ndz sie 26, 2012 11:38

wlasnie wrocilem z weekendu w niemczech moim golfikiem na LPG. Zdziwienie ze samemu trzeba tankowac tez przezylem. Pare porad dla przyszlych jadacych :

na nie kjazdej stacji maja przejsciowki niestety.
na stacjach ARAL (bylem na okolo 5) nie mieli w zadnej koncowek.
pod Monachium bylem na stacji H&H na ktorej nie potrzeba koncowki bo pistolet automatycznie sie dopasowywuje do wejscia ( bardzo tani gaz okolo 70centow - tanio i praktycznie z tym pistoletem:) )
Nieraz chca kaucji zeby nie ukrasc koncowki wiec dobrze miec przy sobie 20 a nawet 50euro.

PS na autostradach w niemczech przy jezdzie 140-160-170 km/h przy 5 osobach w golfie gaz do podlogi autko lubi wypic 13-max 15L co daje jazde na 220-240km tylko i trzeba czesto zjezdzac tankowac :(


Bayern ist Meister

SebastianOwen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn paź 09, 2017 20:05
Kontakt:

Stacje benzynowe z LPG na terenie niemiec

Post autor: SebastianOwen » pn paź 09, 2017 20:22

Czy ktoś może mi powiedzieć jakie teraz są ceny na stacjach benzynowych w Hamburgu bo ten weekend się wybieram w te rejony ?



SebastianOwen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn paź 09, 2017 20:05
Kontakt:

Stacje benzynowe z LPG na terenie niemiec

Post autor: SebastianOwen » pn paź 09, 2017 20:23

Czy ktoś może mi powiedzieć jakie teraz są ceny na stacjach benzynowych w Hamburgu bo ten weekend się wybieram w te rejony ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podróże z VW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości