Krzyżówki drogowe

Technika jazdy

Moderator: Tomek

Awatar użytkownika
czarekcw
kierownik kibla
kierownik kibla
Posty: 2111
Rejestracja: ndz lip 17, 2011 21:28
Lokalizacja: Mrągowo / Emsburen DE

Krzyżówki drogowe

Post autor: czarekcw » pt lis 08, 2013 11:48

Nie wiem kto tu ma pierwszeństwo na 100%.

Sytuacja z wczoraj, jechałem od strony "Wylot", skręcałem w prawo na zielonym świetle, auto BMW jechało z "Centrum", miało zielone światło i skręcało w lewo, musiał część aut przepuścić (zaznaczyłem linią gdzie się zatrzymują auta) no i tam gdzie "narysowałem auta" to się spotkaliśmy i pytanie kto ma pierwszeństwo?
Obrazek


Mój MK4 AKL "BASIS" http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=413429" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
rosper85
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: wt mar 24, 2009 23:47
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Krzyżówki drogowe

Post autor: rosper85 » pt lis 08, 2013 13:17

czarekcw, oczywiście, że w tej sytuacji bezapelacyjnie Ty miałeś pierwszeństwo, obaj mieliście zielone światlo, a gośc w bmw skręcał w lewo, więc musiał Ci ustąpić.


[img]http://img217.imageshack.us/img217/3116/tdihi9gy3.jpg[/img] [img]http://img232.imageshack.us/img232/5782/eatsleepvwdp1.gif[/img]
[img]http://img176.imageshack.us/img176/4189/rosperpr9.jpg[/img]
Lubię jak kolumbryna po asfalcie płynie.. nie spodziewałbym się, że to kiedyś minie....

Awatar użytkownika
czarekcw
kierownik kibla
kierownik kibla
Posty: 2111
Rejestracja: ndz lip 17, 2011 21:28
Lokalizacja: Mrągowo / Emsburen DE

Krzyżówki drogowe

Post autor: czarekcw » pt lis 08, 2013 14:27

No i właśnie nie ustąpił a wpieprzył się równo, zawsze jak jadę jak wspomniane BMW to staję i czekam, aż auta z "Wylotu" przejadą a ten mi śmignął. Dobrze że już jest ten odruch i człowiek zawsze się spojrzy bo inaczej Golfina byłaby dobrze obita :D


Mój MK4 AKL "BASIS" http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=413429" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Krzyżówki drogowe

Post autor: Qto » pt lis 08, 2013 22:23

ludzie często łapią się w takich sytuacjach...skręcają w lewo, po prawej stronie mają wysepkę oddzielającą pasy do skrętu w prawo i do jazdy na wprost (pasy z naprzeciwka w stosunku do wcześniejszego kierunku jazdy)...widzą po prawej nadjeżdżające auto i myślą "on nadjeżdża, ja już jestem na "głównej" - mam pierwszeństwo". Tak jak rosper85 napisał...skręcający w prawo ma pierwszeństwo...wysepka niczego w tym temacie nie zmienia.



Wojtis
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: sob sie 18, 2012 12:54
Lokalizacja: Olkusz

Krzyżówki drogowe

Post autor: Wojtis » ndz lip 20, 2014 20:50

Zrobie troche off top ale nie znalazłem innego tematu. Chciałbym się zapytać jak to jest jeśli dojeżdzamy do pasów i auto z przeciwka zatrzymało się przed pasami i są 2 możliwość jak pieszy wszedł na drogę to wiadome że trzeba się zatrzymać, a jak znajduje się na chodniku to trzeba się zatrzymać? Pozdrawiam :)



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Krzyżówki drogowe

Post autor: hak64 » pn lip 21, 2014 08:52

Wojtis pisze:auto z przeciwka zatrzymało się przed pasami i są 2 możliwość jak pieszy wszedł na drogę to wiadome że trzeba się zatrzymać, a jak znajduje się na chodniku to trzeba się zatrzymać?
Obligatoryjnie! Jeśli jakieś auto już się zatrzymało przed przejściem, to każde inne też powinno stać, nawet te jadące z przeciwnego kierunku ruchu (chyba że masz do czynienia z przejściem na drodze dwujezdniowej z usytuowaną pomiędzy nimi wysepką).


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Awatar użytkownika
karol2010
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 995
Rejestracja: pn wrz 14, 2009 20:04
Lokalizacja: Szydłowiec
Kontakt:

Krzyżówki drogowe

Post autor: karol2010 » pn lip 21, 2014 10:23

Wojtis, W takich sytuacjach często giną piesi


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=431207&p=5192875#p5192875 - moje mkIII

Wojtis
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: sob sie 18, 2012 12:54
Lokalizacja: Olkusz

Krzyżówki drogowe

Post autor: Wojtis » pn sie 04, 2014 15:15

Ostatnio chodząc po moim mieście pieszo własnie nasuneło mi się jak kierowcy nie przestrzegają takich zwykłych zasad nawet uprzejomści. Musiałem zatrzymywać się nawet na środku jezdnii żeby dokończyć przejście.



Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Posty: 1663
Rejestracja: wt lip 21, 2009 17:32
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Auto: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Silnik: AHF

Krzyżówki drogowe

Post autor: G0 Karcio » pt kwie 01, 2016 14:45

Kto tu ma pierwszeństwo? Niebieski pojazd, który już się znajduję na obwodnicy i chce skręcić czy pojazd czerwony, który dopiero skręca na obwodnicę? Przejeżdzając z narzeczoną ciągle mi mówi, że mam ustąpić pojazdowi czerwonemu tylko pytam dlaczego skoro na obwodnicy się znajduję już. To tak jakby pojazdy nadjężdzające z lewej strony też miałyby ustąpić czerwonemu pojazdowi mimo, że są na obwodnicy.
Obrazek



Awatar użytkownika
RapStyle
I'm a Jetta Rider
I'm a Jetta Rider
Posty: 509
Rejestracja: śr sty 11, 2012 13:01

Re: Krzyżówki drogowe

Post autor: RapStyle » pt kwie 01, 2016 15:36

G0 Karcio pisze:Kto tu ma pierwszeństwo? Niebieski pojazd, który już się znajduję na obwodnicy i chce skręcić czy pojazd czerwony, który dopiero skręca na obwodnicę? Przejeżdzając z narzeczoną ciągle mi mówi, że mam ustąpić pojazdowi czerwonemu tylko pytam dlaczego skoro na obwodnicy się znajduję już. To tak jakby pojazdy nadjężdzające z lewej strony też miałyby ustąpić czerwonemu pojazdowi mimo, że są na obwodnicy.
Obrazek
To są podstawy. Wyjeżdżacie we dwóch z drogi podporządkowanej. Przy skręcie w lewo ustępujesz osobie, której pas przecinasz. Czyli w tym wypadku czerwony ma pierwszeństwo. I nie, nie jesteś jeszcze uczestnikiem ruchu po obwodnicy tylko dopiero włączasz się do ruchu po obwodnicy.



Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Posty: 1663
Rejestracja: wt lip 21, 2009 17:32
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Auto: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Silnik: AHF

Krzyżówki drogowe

Post autor: G0 Karcio » pt kwie 01, 2016 16:21

A mi się zdawało, że już jestem na obwodnicy :grin: .



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Krzyżówki drogowe

Post autor: hak64 » pt gru 02, 2016 14:50

G0 Karcio pisze:A mi się zdawało, że już jestem na obwodnicy
Można to skwitować tak:
Do egazminu na uczelni medycznej przystępują dwie blondynki. Profesor zadaje pytanie: Czy prącie ma kość?
Pierwsza mówi - tak ma.
Druga twierdzi, że nie ma.
Profesor biorąc indeksy do ręki, mówi do drugiej - Pani zdała. Do pierwszej zaś - Pani się zdawało...


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

AdamAdam1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz kwie 30, 2017 23:19

Krzyżówki drogowe

Post autor: AdamAdam1 » ndz kwie 30, 2017 23:45

B i C przejeżdżają jednocześnie mając pierwszeństwo przed pojazdem A
A ustępuje pierwszeństwa pojazdom B i C



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Krzyżówki drogowe

Post autor: hak64 » pn maja 01, 2017 06:43

Zapraszam do tego tematu: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=61&t=608307" onclick="window.open(this.href);return false;


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

ODPOWIEDZ

Wróć do „Technika jazdy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości