[MK4 1.6SR] Wymiana rozrządu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

alex_id
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 12:32
Lokalizacja: Płock

[MK4 1.6SR] Wymiana rozrządu

Post autor: alex_id » sob wrz 23, 2006 12:44

Witam, moje auto to Golf IV 1.6 SR, 100 KM, 8V, rok prod. 1998, zamierzam wymienić w nim rozrząd i tu moje pytanie, co poza paskiem należy jeszcze wymienić bo nie dokońca wiem o co chodzi... (mam na myśli rolkę i napinacz) a może wystarczy sama rolka ?

P.S. Będę wdzięczny za ewentualne linki do sklepów internetowych

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony wt lis 07, 2006 20:15 przez alex_id, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » sob wrz 23, 2006 13:11

Powinno sie wymienic wszystkie elementy ktore współpracuja bezposrednio z paskiem czyli rolki prowadzace i jesli jest napinacz. Niektóre serwisy dodatkowo zalecaja i wymieniaja pompe wodna. Nie wiem jak jest u Ciebie w silniku ile jest rolek ale w sklepie powinienes uzyskac taka informacje. Co do pomy to jesli auto ma mały przebiego to mozna sobie odpuscic jej wymiane.

Pozdrawiam


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fc27abf292da2d6e][img]http://images27.fotosik.pl/126/fc27abf292da2d6em.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Fabian LDZ
_
_
Posty: 11385
Rejestracja: pt cze 03, 2005 09:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Fabian LDZ » sob wrz 23, 2006 13:58

Wymieniasz napinacz, rolke i pasek - jak podasz mi oznaczenie silnika podam Ci ceny części
nie baw się w wymiane samego paska bo po co robić dwa razy tą samą robote



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » sob wrz 23, 2006 14:04

Fabian LDZ pisze:nie baw się w wymiane samego paska bo po co robić dwa razy tą samą robote
dokladnie, jesli juz wymieniac to kompletny rozrząd
pompe wodną też bym wymienił
ps. Płock się kłania :)



Awatar użytkownika
Kolec
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: pn cze 19, 2006 16:08
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: VW Golf 7.5 150KM

Post autor: Kolec » sob wrz 23, 2006 14:14

NIe dawno był temat wałkowany :)

Tak jak koledzy piszą wymieniasz pasek, napinacz i rolkę (to na 100%) mozna i pompę i termostat.
Ja na wakacjach wymieniałem 2 paski, 4 rolki i pompe (16V). Termostat sobie podarowałem.
I oczywiscie też polecam u mechanika a nie samemu (z całym szacunkiem dla Ciebie). :)


Pozdrawiam
>KOLEC<
"Lepiej w Życiu stracić Chwilkę, niz w Chwilce stracić Życie"

Obrazek

alex_id
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 12:32
Lokalizacja: Płock

Post autor: alex_id » sob wrz 23, 2006 14:19

Fabian LDZ pisze:Wymieniasz napinacz, rolke i pasek - jak podasz mi oznaczenie silnika podam Ci ceny części
nie baw się w wymiane samego paska bo po co robić dwa razy tą samą robote
W książce serwisowej mam coś takiego:

1J12J4GOLF 1,6 BASIS D3 5-G
DLP LC6M--------EL 74 KW AKL



struna7

Post autor: struna7 » sob wrz 23, 2006 14:49

mówiąc o wymianie rozrządu powinno się brać pod uwagę komplet, sama wymiana paska to pozorna oszczędność bo technicznie rozrząd zostaje stary, to tak jakby na " brudną d..ę założyć czyste gacie" - jak to powiedział znajomy mechanik
termostat wymienia sie wtedy gdy coś się z nim dzieje i nie ma on nic wspólnego z rozrządem
a o pompie pierwszy raz słyszę, jeśli fakt, że biega na pasku oznacza że trzeba ją wymienić to pompe wspomagania czy alternator przy wymianie paska klinowego też ? trochę śmieszne



Awatar użytkownika
Fabian LDZ
_
_
Posty: 11385
Rejestracja: pt cze 03, 2005 09:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Fabian LDZ » sob wrz 23, 2006 15:20

alex_id pisze:AKL
w poniedziałek podam Ci ceny

[ Dodano: Sob Wrz 23, 2006 15:22 ]
struna7 pisze:o pompie pierwszy raz słyszę, jeśli fakt, że biega na pasku oznacza że trzeba ją wymienić to pompe wspomagania czy alternator przy wymianie paska klinowego też
w niektórych silnika pompa spełnia role napinacza a jak sam napisałeś
struna7 pisze:to tak jakby na " brudną d..ę założyć czyste gacie"



alex_id
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 12:32
Lokalizacja: Płock

Post autor: alex_id » sob wrz 23, 2006 17:45

w poniedziałek podam Ci ceny
Ok wielkie dzięki, w takim razie czakam na ceny pozostałych części bo pasek już mam (firmy Gates)



Awatar użytkownika
Kolec
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: pn cze 19, 2006 16:08
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: VW Golf 7.5 150KM

Post autor: Kolec » sob wrz 23, 2006 19:07

struna7 pisze:... termostat wymienia sie wtedy gdy coś się z nim dzieje i nie ma on nic wspólnego z rozrządem
a o pompie pierwszy raz słyszę, jeśli fakt, że biega na pasku oznacza że trzeba ją wymienić to pompe wspomagania czy alternator przy wymianie paska klinowego też ? trochę śmieszne
Może dla Ciebie śmieszne, ale jak Koledze przyblokuje pompę i wszystko szlag trafi (nie daj Boze) to wtedy odezwie sie cały tłum "wujków Dobra Rada", że "przeciez pompe też trzeba było wymienic. Zaoszczędziłeś to teraz sobie radź"
Wydaje mi się (oczywiscie mogę być w błędzie) ze rozrzad jest takim "zespołem elementów" przy którym lepiej dmuchać na zimne. Więc moje zdanie (może i śmieszne) jest takie, że przy wymianie rozrządu trzeba wymienić paski, napinacze, .. i pompe.
Jeśli chodzi o termostat to podaje, ze mozna go wziać pod uwagę i albo wymienić albo nie. Natomiast w niektórych konstrukcjach silników Kolego, termostat ma tyle wspólnego z rozrzadem, ze znajduje sie pod rozrządem (!) i jak sie go od razu nie wymieni (a on potem padnie) to rozrząd rozbiera sie jeszcze raz.


Pozdrawiam
>KOLEC<
"Lepiej w Życiu stracić Chwilkę, niz w Chwilce stracić Życie"

Obrazek

struna7

Post autor: struna7 » ndz wrz 24, 2006 01:04

z tym termostatem to do końca nie rozumiem
faktem jest że kosztuje pare złotych i mając go na wierzchu można wymienić, ale termostat jest urządzeniem , które "pada" niezależnie od przebiegu i może byc tak, że na starym pojeżdzi się dłużej niz na świeżo założonym.
w mechanice nie da się zrobić czegoś na zapas
a co do pompy to to jest moje subiektywne zdanie, osobiście wymieniłem rozrząd w golfie , w sumie 2 paski i cztery łożyska ( rolki inapinacze ) - 1,6 16V
a forum jest po to żeby porównać zdania i dowiedzieć się czegoś nowego, nie mówię, że jestem wszystkowiedzący, więc ironia Kolego jest zbędna, jestem otwarty na opinie innych.



Awatar użytkownika
Kolec
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: pn cze 19, 2006 16:08
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: VW Golf 7.5 150KM

Post autor: Kolec » ndz wrz 24, 2006 02:32

Z termostatem chodziło mi o to, ze są konstrukcje silników (może jakiś Golf tak ma, moze Golfów to wogóle nie dotyczy) w których termostat umieszczony jest pod rozrzadem. Żeby go wymienić, trzeba rozebrać rozrzad. Zgadzam sie,ze mozna tak trafić, ze nowy padnie wiele szybciej niż stary, ale np. jak termostat jest od 80kkm to można sie spodziewać, ze może za 10 a moze za 20kkm padnie a nowy będzie chodzic dobrze znowu 80kkm (trzeba być dobrej mysli) Więc jak sie ma taką a nie inną konstrukcje silnika, to można to wziać pod uwage.
Jeśli chodzi o pompę, to ja akurat w lipcu ja wymieniałem razem z rozrządem. Jak miałem obie w ręce, to jednak było słychać różnice - poprostu stara trochę juz przeszłą, co nie zmienia faktu że być moze była ok.
Ale ją wymieniłem, bo...
zgadzam sie, ze w mechanice nie da sie zrobić czegos na zapas, - w mechanice wymienia sie "na wszelki wypadek". I tu wchodzi subiektywna ocena co kiedy wymienic. Jedni wcześniej inni później, albo dopiero jak cos szlag trafi (tylko czasem moze być za późno).
A ponieważ pewnie wszyscy tu jesteśmy otwarci na opinie i wiedzę innych - to przedstawiłem swój (moze i błędny) pogląd nt wymiany rozrzadu razem z pompą i ewentualnie z termostatem :)


Pozdrawiam
>KOLEC<
"Lepiej w Życiu stracić Chwilkę, niz w Chwilce stracić Życie"

Obrazek

alex_id
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 12:32
Lokalizacja: Płock

Post autor: alex_id » ndz wrz 24, 2006 09:12

Ciekaw jestem jak podchodzi do tego autoryzowany serwis VW, tzn. co konkretnie wymienia przy "wymianie rozrządu" uwzględniając mój typ silnika (AKL)



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » ndz wrz 24, 2006 09:36

alex_id pisze:Ciekaw jestem jak podchodzi do tego autoryzowany serwis VW, tzn. co konkretnie wymienia przy "wymianie rozrządu" uwzględniając mój typ silnika (AKL)
"024 366 11 14" to jest nr do ASO w Płocku
zadzwon do nich i wypytaj o wszystko co Cie interesuje.
napewno chetnie Ci odpowiedzą



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości