Ubywa płynu chłodniczego 130KM 1.9TDI

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

dominixxx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn lip 29, 2013 20:10

Ubywa płynu chłodniczego 130KM 1.9TDI

Post autor: dominixxx » pn lip 29, 2013 20:28

Witam, od około 2 miesięcy stałem sie posiadaczem VW BORY (wiem ze to forum jest o vw golfie ale to prawie to samo ) 1.9 TDI 130KM
Na początku bylo wszystko fajnie ... lecz po wymianie rozrządu około tydzień po zakupie zaczęły sie dziać dziwne rzeczy a mianowicie z Zbiorniczka płynu chłodniczego zaczęło ubywać płynu i to w dość dużych ilościach , przez około miesiąc dolałem 5 l !!!!!
Wyciek jest ze zbiorniczka płynu chłodniczego dokładniej z tego jak by odpowietrznika ... zdjęcie poniżej ..
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Wiem ze w momencie robienia zdj mam mało płynu :)
Prosze o pomoc bo jest to bardzo uciążliwe.. Dodam ze auto nie kopci !!
Silnik pali na dotyk przyśpiesza ze aż miło tylko czemu ubywa mi tego płynu jest to uciążliwe w trasie gdy jade autostradą i nagle zapala sie ze mam mało płynu itp.. musze sie zatrzymać i dolać płynu..



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Ubywa płynu chłodniczego 130KM 1.9TDI

Post autor: italiano_83 » pn lip 29, 2013 20:33

Mechanik nie uszkodził zbiorniczka przy wymianie rozrządu ?
Sprawdzałeś czy nie bulgocze w zbiorniczku kiedy silnik pracuje, czy nie śmierdzi spalinami czy w płynie nie mętnieje, poza tym masz wlany nie ori płyn g12++ tylko coś innego..


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

dominixxx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn lip 29, 2013 20:10

Ubywa płynu chłodniczego 130KM 1.9TDI

Post autor: dominixxx » pn lip 29, 2013 21:11

Płyn nie mętnieje nie śmierdzi spalinami .. mam wlany płyn k2 zielony , wszyscy moi znajomi w golfach itp jeżdżą na tym płynie i nic im nie ubywa nie narzekają ..
Tak to wygląda w zbiorniczku nic nie bulgocze
" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Ubywa płynu chłodniczego 130KM 1.9TDI

Post autor: grg474 » czw sie 01, 2013 19:02

hmm - albo zbyt późno otwiera się termostat albo coś nie tak z pompą wody wymienioną pewnie podczas wymiany rozrządu


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

dominixxx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn lip 29, 2013 20:10

Ubywa płynu chłodniczego 130KM 1.9TDI

Post autor: dominixxx » pt sie 02, 2013 17:03

byłem dzis u mechanika sprawdzał mi szczelność uszczelki pod głowica za pomocą jakiegoś płynu który zmienia kolor , i okazało sie ze jest walnięta uszczelka :( eh nowe auto i od razu uszczelka pod g.



Cobra_vs
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: wt gru 02, 2008 13:20
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Ubywa płynu chłodniczego 130KM 1.9TDI

Post autor: Cobra_vs » ndz sie 04, 2013 12:03

To samo przerabiałem. Test na obecność CO2 w płynie można sobie w buty wsadzić. Najlepiej jest na zbiornik nałożyć korek z manometrem i sprawdzić czy nie zwiększa się ciśnienie w ukł chłodzenia. Zanim do tego koszedłem sprawdzałem węże, wymieniłem termostat a po wymianie uszczelki jak ręką odjął. U mnie był przedmuch na 3 cylindrze podobno to typowe jest. Jak będziesz wymieniał uszczelkę to nie oszczędziaj, wyślij głowicę do serwisu (polecam huzar wrocław) jak nie masz na miejscu. Sprawdzenie szczelności, zabielenie/planowanie w zależności od stanu i podstawa wymiana uszczelniaczy. Wtedy za jednym zamachem zrobisz sobie porządek. pozdrawiam



dominixxx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn lip 29, 2013 20:10

Ubywa płynu chłodniczego 130KM 1.9TDI

Post autor: dominixxx » pn sie 05, 2013 12:38

@Cobra_vs jestem z Tymbarku , ale głowice wysyłam do Krakowa :) Mają zrobić test na zimno/ciepło wymianę uszczelniaczy , tylko dopiero 19 sierpnia mam termin u mechanika wiec trochę jeszcze będę musiał przeboleć na tej uszczelce.. jeszcze jedno pytanie jaką uszczelkę polecacie jakiej firmy ??



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości