Brak iskry golf 3 silnik AFT

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

pawel3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: śr sty 10, 2007 15:56
Lokalizacja: WOLBROM

Brak iskry golf 3 silnik AFT

Post autor: pawel3 » śr lip 03, 2013 20:23

Witam, jak w temacie nagle przestał jeździć. Przeszukałem forum ale nie znalazłem odpowiedzi.
Tyle co zdążyłem ustalić wg porad z forum:
iskry nie ma na głównym kablu WN biegnącym z cewki na aparat zapłonowy, sprawdziłem na cewkę przychodzi 12V (skrajne piny w kostce), na środkowym pinie podaje impulsy przy kręceniu rozrusznikiem,
na kostkę 3 pinową do aparatu zapłonowego (na skrajne piny) przychodzi napięcie i podaje impulsy ze środkowego pinu, próbowałem też metody "na szpilkę"- czyli przy włączonym zapłonie i odpiętej kostce od aparatu zapłonowego stykałem środkowy pin kostki do masy- iskra się nie pojawiła- co wykluczałoby Halla tak sądzę,
badałem także miernikiem czy pojawia się napięcie na uzwojeniu pierwotnym cewki (beru-pod tą plastikową małą osłonką są styki) przy kręceniu rozrusznikiem- nie ma nic żadnego napięcia.\,
na kompie wywaliło błąd sondy lambda-sporadyczny , i błąd 513- czujnik prędkości obrotowej silnika G28 sygnał poza wartościami granicznymi-błąd sporadyczny.
Powiedzcie mi co jeszcze mam sprawdzić????, aha pompa podaje paliwo, obrotomierz wstaje gdy rozrusznik kręci, kontrolki ok.



jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

Brak iskry golf 3 silnik AFT

Post autor: jeryk10 » śr lip 03, 2013 20:46

Czepiałbym się przekaźnika systemowego i czujnika położenia wału , on odpowiada za iskrę, nie czujnik halla w aparacie .


Swap instalacji z grupy VAG .

Posiadam schematy elektryczne 1.8 T AUM,AUQ,AGU,APP,BAM,AWT
1.9 TDI ASV,AHF,ALH,AWX,ATD
Posiadam przerobione instalacje od 1,8T AGU,AUM do MK2,MK3
Posiadam na sprzedaż kompletna instalacje do R32

pawel3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: śr sty 10, 2007 15:56
Lokalizacja: WOLBROM

Brak iskry golf 3 silnik AFT

Post autor: pawel3 » śr lip 03, 2013 21:50

nie sądzę, chociaż kto wie...., cxzekam dalej może ktoś mądry się wypowie.



pawel3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: śr sty 10, 2007 15:56
Lokalizacja: WOLBROM

Re: Brak iskry golf 3 silnik AFT

Post autor: pawel3 » czw lip 04, 2013 07:07

jeryk10 pisze:Czepiałbym się przekaźnika systemowego i czujnika położenia wału , on odpowiaza iskrę, nie czujnik halla w aparacie .
Masz na myśli przekaźnik nr. 30?
Jest jakiś sposób żeby sprawdzić ten czujnik położenia wału?



pawel3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: śr sty 10, 2007 15:56
Lokalizacja: WOLBROM

Brak iskry golf 3 silnik AFT

Post autor: pawel3 » czw lip 04, 2013 08:36

Niech mi ktoś powie - na środkowy pin do kostki cewki przychodzi impuls z plusa czy z minusa?
Bardzo proszę o odpowiedź :kac:



jameess
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: pt mar 24, 2006 16:52
Lokalizacja: zg

Brak iskry golf 3 silnik AFT

Post autor: jameess » czw lip 04, 2013 09:49

W metodzie na szpilkę iskra się nie pojawiała na przewodzie od cewki, czy jak? Bo jeżeli sprawdzasz tą metodą to wypinasz przewód cewki od kopułki, kładziesz go na np na silniku i wtedy szpilką wpiętą w środkowy pin wtyczki z aparatu zapłonowego dotykasz szybko masy. Jak pokaże się iskra na przewodzie od cewki to uwalony hall.

Czy tak to sprawdzałeś ?



Awatar użytkownika
BolekLodz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 429
Rejestracja: ndz sty 20, 2013 15:16
Lokalizacja: Łódź

Brak iskry golf 3 silnik AFT

Post autor: BolekLodz » czw lip 04, 2013 10:23

pawel3 pisze:badałem także miernikiem czy pojawia się napięcie na uzwojeniu pierwotnym cewki (beru-pod tą plastikową małą osłonką są styki) przy kręceniu rozrusznikiem- nie ma nic żadnego napięcia.
pawel3 pisze:Powiedzcie mi co jeszcze mam sprawdzić????
Chyba wiecej nie musisz już sprawdzać. podmień cewkę to będziesz mieć pewność.


Jeśli się pomyliłem, to kulturalnie zwróć mi uwagę. Wiem, że nie jestem nieomylny.
Niedrogi warsztat Łódź - pisz PW :) :)

pawel3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: śr sty 10, 2007 15:56
Lokalizacja: WOLBROM

Re: Brak iskry golf 3 silnik AFT

Post autor: pawel3 » czw lip 04, 2013 10:59

jameess pisze:W metodzie na szpilkę iskra się nie pojawiała na przewodzie od cewki, czy jak? Bo jeżeli sprawdzasz tą metodą to wypinasz przewód cewki od kopułki, kładziesz go na np na silniku i wtedy szpilką wpiętą w środkowy pin wtyczki z aparatu zapłonowego dotykasz szybko masy. Jak pokaże się iskra na przewodzie od cewki to uwalony hall.

Czy tak to sprawdzałeś ?
Dokladnie tak . Na przewód od cewki założyłem świece Dałem ja do masy, włączyłem zapłon i wbita szpilką w środkowy pin dotykałem do masy i nic. Kostkę miałem wypieta z aparatu czy może ma być wpieta jak się bada?
Nie mam cewki na zamianę



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Brak iskry golf 3 silnik AFT

Post autor: Paweł Marek » czw lip 04, 2013 12:23

pawel3, prosze cię. Każdy Golf III i wiele aut z grupy vw z tego okresu ma taką samą cewkę. Czyli można bardzo łatwo pożyczyć, a nową kupisz za stówkę. W ogóle nie ma sensu więcej pytać póki cewki na próbę nie podmienisz


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

pawel3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: śr sty 10, 2007 15:56
Lokalizacja: WOLBROM

Re: Brak iskry golf 3 silnik AFT

Post autor: pawel3 » czw lip 04, 2013 12:55

Paweł Marek pisze:pawel3, prosze cię. Każdy Golf III i wiele aut z grupy vw z tego okresu ma taką samą cewkę. Czyli można bardzo łatwo pożyczyć, a nową kupisz za stówkę. W ogóle nie ma sensu więcej pytać póki cewki na próbę nie podmienisz
Ok postaram się załatwić i podmienie a gdy nic nie da to co wtedy sprawdzić?. Ten czujnik położenia wału moze być przyczyną bo wywala błąd na vagu 513 jak wyze opisałem.



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Brak iskry golf 3 silnik AFT

Post autor: edzio » czw lip 04, 2013 13:06

tylko i wyłącznie cewka zespolona z modułem jest winna.Szukaj innej.



galart_86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw lip 04, 2013 13:13

Re: Brak iskry golf 3 silnik AFT

Post autor: galart_86 » czw lip 04, 2013 13:52

Sprzedaj go Arnoldowi. On go naprawi i nie bedziesz musiał sie męczyćB-)



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Brak iskry golf 3 silnik AFT

Post autor: Mavrick » czw lip 04, 2013 15:01

pawel3 pisze:Ok postaram się załatwić i podmienie a gdy nic nie da to co wtedy sprawdzić?. Ten czujnik położenia wału moze być przyczyną bo wywala błąd na vagu 513 jak wyze opisałem.
Jezeli mnie pamiec nie myli to ten blad pojawia sie tylko na zgaszonym silniku...



pawel3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: śr sty 10, 2007 15:56
Lokalizacja: WOLBROM

Brak iskry golf 3 silnik AFT

Post autor: pawel3 » czw lip 04, 2013 15:59

Problem rozwiązany.
Podmiana cewki załatwiła sprawę. Rzeczywiście po uruchomieniu silnika i sprawdzeniu vagiem błędu nr 513- czujnik prędkości obrotowej silnika G28 sygnał poza wartościami granicznymi-błąd sporadyczny- już nie pokazuje, ogólnie brak błędów.
Bardzo dziękuję wszystkim za porady.
Temat póki co zamknięty



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości