golf ii ustawienie zapłonu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
DługiBadyl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: ndz lut 28, 2010 22:10
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

golf ii ustawienie zapłonu

Post autor: DługiBadyl » czw maja 16, 2013 16:46

witam czy ktoś z was orientuje sie jak ustawić zapłon w golfie II 1.6 ez z automatyczna skrzynią biegów. podobno na kole zamachowym nie ma standardowych znaków tylko 0 i jakies kropki. ktos wie o co chodzi. od roku różni mechanicy i elektrycy rozkładają ręce. elektryk u którego teraz stoi bedzie próbował na słuch.
golf przerywał, zrobił tak że pracował ładnie ale w czasie jazdy jakby dusił sie okolo 2000obr strzelał z wydechu i strasznie sie grzał, po ponownej regulacji przerywa i w momecie dodania gazu szarpie jakby chcial zgasnąc (zwłaszcza przy ruszaniu) wszelkie sugestie mile widziane:) dodam jeszcze że pierburg 2e2 po regeneracji



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Re: golf ii ustawienie zapłonu

Post autor: stonefree » pt maja 17, 2013 14:34

Przecież są jeszcze znaki na rozrządzie.



Awatar użytkownika
DługiBadyl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: ndz lut 28, 2010 22:10
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

golf ii ustawienie zapłonu

Post autor: DługiBadyl » pt maja 17, 2013 20:40

no u mnie nie ma. na wale jest kropka a reszte utawialismy markerem tak jak bylo



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

golf ii ustawienie zapłonu

Post autor: stonefree » pt maja 17, 2013 21:20

Na kole pasowym wałka rozrządu nie ma znaków??



marek-lbn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 15:56
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

golf ii ustawienie zapłonu

Post autor: marek-lbn » pt maja 17, 2013 21:35

viewtopic.php?f=141&t=506849" onclick="window.open(this.href);return false; zobacz ja to przerabiałem tak jak na fotrkach tak powinoo byc



Awatar użytkownika
DługiBadyl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: ndz lut 28, 2010 22:10
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

golf ii ustawienie zapłonu

Post autor: DługiBadyl » sob maja 18, 2013 19:49

no ale wlasnie o to chodzi ze umnie na górnym kolku jest znak ale nie ma go do czego odnieść a wał ustawialismy na znak na kole zamachowym. na wałku pośrednim tez chyba znaków nie bylo tylko na aparacie naciecie. w poniedzialek powiedzial ze bedzie do odbioru auto ale coś czuje ze tego nie ogarnie. mam 2 pomysły. SWAP(nie wiem na co) albo golf III



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

golf ii ustawienie zapłonu

Post autor: Paweł Marek » ndz maja 19, 2013 22:16

DługiBadyl, kolego z całą pewnością są znaki trzeba kółko wałka oskrobać i się znajdą. Kółko ma zawsze dwa znaki. Ten po stronie zewnętrznej zgrywa się ze znakiem na pokrywie rozrządu a jeśli jest blaszana i znaku na niej brak to po drugiej stronie kółka jest drugi znak który ustawia się na powierzchnię górną głowicy, co oznacza równocześnie górny brzeg dolnej osłony paska rozrządu . Kółko wałka pośredniego jest identyczne i jego znak zgrywasz ze znakiem na kole pasowym (założonym prowizorycznie bo żeby zdjąć dolną osłonę paska musiałeś go odkręcić), a potem zapłon na 6 stopni ze ściągniętym wężykiem od aparatu zapłonowego . Nawet nie wiem jak tam zamach wygląda w automacie czy jest w ogóle ale możesz ustawić zgrywając znak na kole pasowym wału ze znaczkiem na pokrywie rozrządu który sam wykonasz: dokładnie 8 mm ( 1.3 mm na stopień) w przód od znaczka który tam jest w kształcie strzałki oznaczającej GMP


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
DługiBadyl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: ndz lut 28, 2010 22:10
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

golf ii ustawienie zapłonu

Post autor: DługiBadyl » pn maja 20, 2013 11:40

dzieki bardzo panowie. zwłaszcza za wytłumaczenie tego łopatologicznie:) dzisiaj mam nadzieje odbiore auto od gaźnikowca i zobaczymy jak nie bedzie poprawy to sam bede walczył chociaż to auto nie chce żebym je naprawił a nie chce sie go pozbywać bo za dużo pracy i serca w nie włożyłem



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości