Nie wchodzi na obroty

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kogut92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr sty 23, 2013 01:58

Nie wchodzi na obroty

Post autor: kogut92 » sob kwie 13, 2013 11:16

Witam. Mam problem z moim golfem jest to II 91 rok 1.3 b+g.
Wyjechałem wczoraj z pod domu i samochód strzelił mi pierwszy raz tak pod maską był na gazie, Następnie zrobiłem nim ok 150 km też na gazie. Potem gdy przyspieszałem nagle strzał się powtórzył jednak był on dużo mocniejszy i głośniejszy niż ten pierwszy, konsekwencją tego strzału było wyłączenie się silnika, silnik opala normalnie oczywiście na benzynie i na jałowych obrotach pracuje normalnie no może lekko faluje czasami ale zdarzało mu się to wcześniej. Jednak gdy tylko spróbuję dodać gazu golf się dławi i gaśnie (wszystko to dzieje się na benzynie) gdy próbuje mu dodawać gazu pod maską bardzo delikatnie to do pewnego momentu się wkręca na obroty ale pracuje nie równo i gaśnie zaraz potem, wydaje mi się że podczas tego coś delikatnie syczy. Słyszałem nie raz o problemie tego typu, że gaz strzela ale od czasu do czasu i da sie nim jeździć normalnie lub problemy z jazdą są na gazie, a tutaj strzelił raz a porządnie i po tym auto nie chce prawidłowo pracować na benzynie. Szukałem podobnych wątków w internecie lecz nie znalazłem niczego z takimi objawami... Nie mam pojęcia co może być tego przyczyną. Proszę o pomoc, jeśli ktoś spotkał się już z takim przypadkiem.
Z góry dzięki i pozdrawiam.



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Nie wchodzi na obroty

Post autor: -=ren=- » sob kwie 13, 2013 23:06

zablokowany przepływommierz powietrza. To co jest zaraz za filtrem powietrza: Obrazek W środku jest klapa która poruszana jest powietrzem zasysanym przez silnik. Przy strzale klapa odwinęła się w drugą stronę i zablokowała bo wyszła poza zakres. Klapa jes widoczna przez otwór od strony obudowy filtra i powinna poruszać się lekko, palcem.

Każdy strzał w samochodzie to oznaka usterki w układzie zapłonowym najprawdopodobniej układ wysokiego napięcia.


vwlifestyle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Nie wchodzi na obroty

Post autor: Paweł Marek » sob kwie 13, 2013 23:13

kogut92, znajdź co syczy i uszczelnij, patrz w tym celu i słuchaj na wszystkie przewody dolotu odmy zaworu powietrza dodatkowego serwa itd. Sama nieszczelność od strzału może dać takie objawy, dopiero jak usunięcie nieszczelności nie pomoże - szukasz winy w przepływomierzu. Dbaj o kable świece kopułkę palec to strzałów nie będzie albo bardzo rzadko.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Nie wchodzi na obroty

Post autor: -=ren=- » sob kwie 13, 2013 23:38

objaw nie wchodzenia na obroty NZa można wywołać odpinając wtyczkę od przepływomierza - auto zapali ale nie wejdzie na obroty. Wygląda podobnie :)


vwlifestyle.pl
Obrazek

kogut92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr sty 23, 2013 01:58

Nie wchodzi na obroty

Post autor: kogut92 » pn kwie 15, 2013 16:21

Przyczyna znaleziona wywaliło taki przewód idący od okolic miski olejowej. Jednak samochód nadal strzela... i stąd moje pytanie czy taka kopułka jak na załączonych zdjęciach nadaje się do wymiany? Ponieważ palec już wymieniłem a dziś po dotknięciu kopułki lub przewodu na włączonym silniku, kopnął mnie prąd.ObrazekObrazek



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Nie wchodzi na obroty

Post autor: -=ren=- » pn kwie 15, 2013 23:46

według mnie do wymiany wypalona na około środkowego bolca. Jeśli razi Cię po dotknięciu przewodu to izolacja przewodu jest uszkodzona - przewody WN do wymiany - przyczyna twoich strzałów...


vwlifestyle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
Golfisco
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt mar 01, 2013 10:22
Lokalizacja: Warszawa

Nie wchodzi na obroty

Post autor: Golfisco » wt kwie 16, 2013 09:07

jak Cię kopnął prąd to już możesz być pewien że ma przebicie, czyli do wymiany



kogut92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr sty 23, 2013 01:58

Re: Nie wchodzi na obroty

Post autor: kogut92 » wt kwie 16, 2013 12:27

Dzięki bardzo za pomoc :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości