Golf 2 1.8RP kopci na czarno i zarzuca swiece.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Kryza
Forum Master
Forum Master
Posty: 1101
Rejestracja: wt mar 08, 2011 21:53
Lokalizacja: Kraków

Golf 2 1.8RP kopci na czarno i zarzuca swiece.

Post autor: Kryza » śr mar 06, 2013 07:54

Witam od kilku dni mam problem ze swoim rp'kiem,chodzi o to ze rano jak go odpalam to pochodzi kilka sekund równo bez przerywania, a po tych kilku sekundach tak jak by zarzucało mu swiece a jak go mocnie pogazuje to dymi na czarno, jak go podgrzeje i przełącze na lpg to chodzi równo i nie kopci, A po całkowitym rozgrzaniu silnika jak przełącze go spowrotem na benzyne okazuje sie ze chodzi normalnie ale dopiero po rozgrzaniu, wczesniej tez miałem taki problem ale dwa razy go przegazowałem i było ok.
Moze ma ktoś jakis pomysł co moze sie dziac ? moze da sie to jakos naprawic?


KUPIĘ NIEBIESKIE WNĘTRZE WELUROWE DO GOLFA MK2 USA 3Drzwi.Jak ktoś coś ma to pisać na PW

Suave
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: pn paź 08, 2012 14:58
Lokalizacja: Sulejówek

Golf 2 1.8RP kopci na czarno i zarzuca swiece.

Post autor: Suave » czw mar 07, 2013 10:35

Sprawdź kable WN i świece w jakim są stanie. Odkręć korek od oleju i zobacz czy nie ma nic niepokojącego. Nie pali więcej? Odłącz sondę i zobacz czy jest jakaś różnica.



władek111
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: pt sty 06, 2012 16:40
Lokalizacja: DSW

Golf 2 1.8RP kopci na czarno i zarzuca swiece.

Post autor: władek111 » czw mar 07, 2013 16:49

Ja bym obstawiał sondę bo takie same objawy miałem u siebie po chwili zaczynał rzucać silnikiem i dymił na czarno. Tak jak napisał Suave, odłącz sondę i zobacz



marko125-90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 260
Rejestracja: czw lip 09, 2009 12:58
Lokalizacja: Jarosław

Golf 2 1.8RP kopci na czarno i zarzuca swiece.

Post autor: marko125-90 » czw mar 07, 2013 18:13

Yyy... Ale sonda przecież nie pracuje na zimnym silniku. Odłącz też niebieski czujnik temperatury i zobacz efekt. Wygląda że go zalewa na zimnym.



Kryza
Forum Master
Forum Master
Posty: 1101
Rejestracja: wt mar 08, 2011 21:53
Lokalizacja: Kraków

Golf 2 1.8RP kopci na czarno i zarzuca swiece.

Post autor: Kryza » pt mar 08, 2013 20:28

Witam, wymieniłem świece,kable WN,kopułkę aparatu,palec, i dodatkowo zresetowałem kompa,i jest lepiej ale jak by coś go gdzies muliło wiec wymienie tez sonde moze faktycznie jest uwalona, najgorsze jest to ze teraz na gazie nie mam wolnych obrotów czuc bardzo gazem w aucie i dzisiaj jeszcze postaram sie wyczyscic reduktor z osadu i wymienie filterek bo ja tego nie robiłem wogóle od kąd mam golfine a jest to juz ze trzy lata i w sumie nie wiadomo czy poprzedni własciciel cos tam zaglądał, tak czy inaczej dalej jest pupa bo na benzynie coś go muli a na lpg nie ma wolnych obrotów itd.

Co radzicie?? napewno wymiana sondy,moze sprawdzenie i ustawienie zapłonu, moze wtrysk szwankuje???
Co z LPG? te obiawy moga byc spowodowane tym ze przez lata nie wymieniany był filterek?? i nie był czyszczony reduktor??


KUPIĘ NIEBIESKIE WNĘTRZE WELUROWE DO GOLFA MK2 USA 3Drzwi.Jak ktoś coś ma to pisać na PW

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Golf 2 1.8RP kopci na czarno i zarzuca swiece.

Post autor: Paweł Marek » pt mar 08, 2013 21:00

Po resecie jeździj jakiś czas tylko na benzynie i dopiero oceniaj czy poprawa się utrzymuje do czasu az znowu przełączysz na LPG.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Kryza
Forum Master
Forum Master
Posty: 1101
Rejestracja: wt mar 08, 2011 21:53
Lokalizacja: Kraków

Golf 2 1.8RP kopci na czarno i zarzuca swiece.

Post autor: Kryza » sob mar 09, 2013 01:17

kupiłem ten filterek i zaczelismy z kumplem cos regulowac i w efekcie auto zaczeło pracowac na benzynie i na lpg ale i tak nie daje mi to wszystko spokoju,musze wymienic tą sonde dalej nie przepala jak jest zimny ale dzisiaj jak porobilismy z tym reduktorem to chodził równo na wszystkie gary zobaczymy rano co sie bedzie działo i jak przełącze na lpg czy bedzie miał równe wolne obroty,kumpel który mi pomagał zna sie troche na lpg i stwierdził ze moze byc membrama zurzyta i jakos przegrzany reduktor i prawdopodobnie bedzie trzeba go wymienic, jak trzeba to sie tak zrobi.


KUPIĘ NIEBIESKIE WNĘTRZE WELUROWE DO GOLFA MK2 USA 3Drzwi.Jak ktoś coś ma to pisać na PW

Awatar użytkownika
antekswirol
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: pn lis 08, 2010 22:06
Lokalizacja: JANTAR
Kontakt:

Golf 2 1.8RP kopci na czarno i zarzuca swiece.

Post autor: antekswirol » sob mar 09, 2013 15:40

parownik można regenerować taniej wychodzi :) sprawdź świece u mnie bylo identycznie że kopcił na czano na zimnym i po wymianie świec mu przeszło ;)


Kupię WIĄZKĘ GRZANYCH FOTELI MK2 stary lub nowy typ:) Sprzedam lakier (1,5l)+LZ7L wszystkie dodatki + czarny podkład 1l cena do ugadania
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 7#p5932497 my golf 2 1.8 RP

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3830
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Golf 2 1.8RP kopci na czarno i zarzuca swiece.

Post autor: grandi » sob mar 09, 2013 17:08

Miałem to samo czujnik zasynageo powietrza w monowtrysku czy tak to sie nazywalo?


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Kryza
Forum Master
Forum Master
Posty: 1101
Rejestracja: wt mar 08, 2011 21:53
Lokalizacja: Kraków

Re: Golf 2 1.8RP kopci na czarno i zarzuca swiece.

Post autor: Kryza » sob mar 09, 2013 19:05

grandi pisze:Miałem to samo czujnik zasynageo powietrza w monowtrysku czy tak to sie nazywalo?
A gdzie to jest bo nie bardzo wiem o czym mówisz,moze chodzi ci o to co kabelek tam idzie u podstawy kolektora ssącego i jest tam na tym duzo jak by słupków????

dzisiaj troche pojezdziłem i jest masakrycznie a dokładniej jest tak ze na benzynie ma wolne obroty ale zarzuca go i ciezko sie jedzie a z koleji na LPG nie ma wolnych obrotów ale w czasie jazdy nic mu nie dolega oprucz tego ze jak dojezdzam powiedzmy do skrzyzowania i puszczam gaz zeby sam wychamowywał to strzela z wydechu cały czas tak jak by zapłon był przestawiony.


KUPIĘ NIEBIESKIE WNĘTRZE WELUROWE DO GOLFA MK2 USA 3Drzwi.Jak ktoś coś ma to pisać na PW

Awatar użytkownika
antekswirol
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: pn lis 08, 2010 22:06
Lokalizacja: JANTAR
Kontakt:

Golf 2 1.8RP kopci na czarno i zarzuca swiece.

Post autor: antekswirol » śr mar 13, 2013 20:30

a węz spraw zapłon jak mówisz :D moze coś w tym jest albo masz zawalony potencjometr przy przepustnicy


Kupię WIĄZKĘ GRZANYCH FOTELI MK2 stary lub nowy typ:) Sprzedam lakier (1,5l)+LZ7L wszystkie dodatki + czarny podkład 1l cena do ugadania
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 7#p5932497 my golf 2 1.8 RP

Awatar użytkownika
BolekLodz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 429
Rejestracja: ndz sty 20, 2013 15:16
Lokalizacja: Łódź

Re: Golf 2 1.8RP kopci na czarno i zarzuca swiece.

Post autor: BolekLodz » śr mar 13, 2013 20:44

grandi pisze:Miałem to samo czujnik zasysanego powietrza w monowtrysku czy tak to sie nazywalo?
Chodzi o przepływomierz? Po odpięciu powinno być czuć jakąś różnicę.
W niektórych silnikach (nie wiem, czy w RP, ale w ibizie I i BMW tak jest) mikser od gazu musi być przed przepływomierzem, inaczej nie można ustawić wolnych obrotów. Jeśli przepływka jest walnięta, to może być taki efekt, jak przy jej braku.
Brak niskich obrotów na gazie może być jeszcze spowodowany lewym powietrzem dostającym się do silnika, więc tutaj może być trop.
Zalewanie na benzynie może być przez sondę, albo sam wtrysk. Może i któreś z powyższych wpływa?


Jeśli się pomyliłem, to kulturalnie zwróć mi uwagę. Wiem, że nie jestem nieomylny.
Niedrogi warsztat Łódź - pisz PW :) :)

Kryza
Forum Master
Forum Master
Posty: 1101
Rejestracja: wt mar 08, 2011 21:53
Lokalizacja: Kraków

Golf 2 1.8RP kopci na czarno i zarzuca swiece.

Post autor: Kryza » śr mar 13, 2013 22:00

witam dzisiaj chyba doszedłem juz doładu z samochodem ale jak powiem wam co było prawdopodobnie przyczyną to sie bedziecie smiac.

Zaczołem gdzebac koło monowtrysku i odkreciłem dolot i niechcący palcem ruszyłem kabelek na reduktorze LPG sa tam takie dwie wtyki i jakis zawór,i okazało sie ze dwa kabelki które były wpiete ( lutowane) w kabel na sondzie,były tak zasniedziałe ze odpadły i tak lezały w tej plastikowej obudowie wsuwki,wziołem zarobiłem od nowa na nowych wsuwkach i auto normalnie odpaliło na gazie chodzi równo ma wolne obroty i jak wczesniej musiał sie zagrzac zeby go przerzucic na LPG tak teraz 5 minut na wolnych obrotach i moge go przełanczac na LPG.
Ale benzyna dalej daje w dupę bo dalej cos zarzuca mi swiece ale juz w mniejszym stopniu jak wczesniej moze sprubuje wymienic tą sonde i sprawdze ten wtrysk i podstawe monowtrysku.

zdjęcia.ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

:smoke:


KUPIĘ NIEBIESKIE WNĘTRZE WELUROWE DO GOLFA MK2 USA 3Drzwi.Jak ktoś coś ma to pisać na PW

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Golf 2 1.8RP kopci na czarno i zarzuca swiece.

Post autor: Paweł Marek » czw mar 14, 2013 00:18

Zrób jeszcze ten reset raz, warto spróbowac zanim kasę wydasz


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości