Elektrycze szyby i lusterka

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
SwIaDeK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob paź 13, 2012 20:55
Lokalizacja: Zachodnia Polska

Elektrycze szyby i lusterka

Post autor: SwIaDeK » pn paź 29, 2012 02:12

Witam.Planuję zrobić w swoim Golfie II 5-drzwiowym cztery elektryczne szyby oraz elektryczne lusterka.Chodzi głównie o projekt instalacji elektrycznej.Do lusterek schemat znalazłem tutaj: http://www.vwgolf.pl/porady/schemat-pod ... -golf-mk2/.

Czy ten panel przekaźników będzie się nadawał do tego?Ten przekaźnik do ustawiania lusterek pasuje do schematu podłączenia w\w??.
Obrazek

Druga sprawa to schemat instalacji elektrycznej do czterech szyb.Pomógłby mi ktoś go zaprojektować??Czy silniczki przednie z wersji 3-drzwiowej pasują do 5-drzwiowej??Jakie elementy będę jeszcze potrzebował??

Pozdrawiam.


Szukam ele.podnośników szyb przednich(wiązka ele.,5D),ele.szyberdach od Audi 80 B2(kompletny),podsufitkę od GTI(szyberdach,5D),fotele RECARO(podgrzewane,5D),turbinę K03s,wtryski 320cc,DP 3" i licznik Golf 4 FULL FIS CAM .

Wszysto do Golfa II

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Elektrycze szyby i lusterka

Post autor: Zico63b » pn paź 29, 2012 02:53

Każdy z silniczków jest inny:
Lewy przód - 191 959 801A;
Prawy przód – 191 959 802A;
Lewy tył – 193 959 811;
Prawy tył – 193 959 812.
Ten panel posiadany przez Kolegę jest od czego, jaki numer VW?



Awatar użytkownika
SwIaDeK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob paź 13, 2012 20:55
Lokalizacja: Zachodnia Polska

Elektrycze szyby i lusterka

Post autor: SwIaDeK » pn paź 29, 2012 20:28

Tylne silniczki mam od Jetty II,a przednie właśnie negocjuje(są one z wersji 5-drzwiowej od Golfa II GTI US).Panel ten znalazłem na internecie.Właściciel twierdzi,że pasuje on do Golfa II,Polo i Toledo.Chodzi mi głównie o joystick do sterowania lusterkami(żeby współgrał z instalacją).Czy każde lusterka elektryczne mają podgrzewanie??Czy lusterka pasują od Vento??


Szukam ele.podnośników szyb przednich(wiązka ele.,5D),ele.szyberdach od Audi 80 B2(kompletny),podsufitkę od GTI(szyberdach,5D),fotele RECARO(podgrzewane,5D),turbinę K03s,wtryski 320cc,DP 3" i licznik Golf 4 FULL FIS CAM .

Wszysto do Golfa II

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Elektrycze szyby i lusterka

Post autor: Zico63b » wt paź 30, 2012 00:28

Co do zamiany z innymi modelami – nie próbowałem, nie potrafię odpowiedzieć.
Czy były w komplecie: jeśli grzane to i regulowane? Fabrycznie w 99% - tak, występowało razem. Ale technicznie nie jest to przesądzone; może być regulowana tafla lustra bez maty grzewczej i na odwrót. Może były kraje gdzie oferowano jedno bez drugiego.... Tafla w/g katalogu pasuje jednak tylko do obudów lusterek dla nadwozi 191 (Golf 2) i pochodnych. Od Vento - raczej nie, bo to Golf ale 3.

Włączniki pasują do kilku modeli, m. In. Polo N6 i to z niego pochodzi obudowa lusterek – z podłączaniem nie powinno być kłopotu.
Gorzej może być z „joystickiem” regulacji lusterek, występuje tylko w Polo i Golf 3 Cabrio.
Muszę w wolnej chwili sprawdzić jeszcze schematy działania i połączenia, czy są choć te same. Wtyki – to już nie wiem.

I jeszcze silniczki: powinny być numery, jakie podałem. To daje prawie pewność dobrego działania. Inne to już „rzeźba” bez gwarancji sukcesu.
To wnioski z katalogów. Być może, że ktoś z Kolegów to już robił i zechce się podzielić doświadczeniami; lub choć linkami do tematów. Właśnie dlatego piszę nie na PW a na forum – może będzie odzew…



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Elektrycze szyby i lusterka

Post autor: marcinek84 » wt paź 30, 2012 02:12

Jesli chodzi o mechanizm lusterek to pasuje z passata b3 tak samo dzojstik zamiennie do golfa.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
SwIaDeK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob paź 13, 2012 20:55
Lokalizacja: Zachodnia Polska

Elektrycze szyby i lusterka

Post autor: SwIaDeK » wt paź 30, 2012 07:38

Panowie,to mam kupować tę konsolę,czy coś innego,a może joystick od B3??
Dostałem na email od Zico63b schemat do podłączenia elektrycznych szyb - trochę skomplikowane.
Czyli ten schemat do połączenia lusterek jest zły??Jest na nim wiązka od podgrzewania??
A bezpiecznik i kostkę jaką kupić??


Szukam ele.podnośników szyb przednich(wiązka ele.,5D),ele.szyberdach od Audi 80 B2(kompletny),podsufitkę od GTI(szyberdach,5D),fotele RECARO(podgrzewane,5D),turbinę K03s,wtryski 320cc,DP 3" i licznik Golf 4 FULL FIS CAM .

Wszysto do Golfa II

Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Elektrycze szyby i lusterka

Post autor: marcinek84 » wt paź 30, 2012 14:34

Tu masz podłączenie lusterek http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=8141 na schemacie nie ma tylko przewodów do grzania.
Tej konsoli nie kupuj bo to z mkIII chyba a tam inaczej jest mechanizm lusterek i nie połączysz tego do tego jest 8 przewodów a nie 6. Szukaj joystika z mkII lub passata. Na forum w sprzedam widziałem lusterka z wiązka i joyem z Passata, mechanizm można przełożyć tylko trzeba szkła wymienić.
No niestety wiązka el. szyb nie jest łatwa.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
SwIaDeK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob paź 13, 2012 20:55
Lokalizacja: Zachodnia Polska

Elektrycze szyby i lusterka

Post autor: SwIaDeK » wt paź 30, 2012 21:16

Nie mam dostępu do działu "sprzedam części".To dajcie namiar do tego Pana od lusterek.Są one podgrzewane??To wystarczy wyjąć mechanizmy i przełożyć do obudowy lusterka Golfa II??Bo jeżeli są tylko elektryczne to na znanym serwisie aukcyjnym są elektryczne lusterka of Golfa II/Jetta II,ale dziwi mnie jedna rzecz - są dostępne tylko prawe lusterka :chytry: Jeszcze nie widziałem lewego elektrycznego.

Teraz jeszcze szukam elektrycznego szyberdachu od Audi B2 i elektrycznych foteli Recaro :bajer:
Niedługo założę na forum temat ze swoim projektem,to będziecie mogli śledzić moje postępy w robocie.
Pozdrawiam.


Szukam ele.podnośników szyb przednich(wiązka ele.,5D),ele.szyberdach od Audi 80 B2(kompletny),podsufitkę od GTI(szyberdach,5D),fotele RECARO(podgrzewane,5D),turbinę K03s,wtryski 320cc,DP 3" i licznik Golf 4 FULL FIS CAM .

Wszysto do Golfa II

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Elektrycze szyby i lusterka

Post autor: Zico63b » wt paź 30, 2012 22:51

Joy z Polo N6 da się użyć w Golfie 2 (ma więcej funkcji, połączeń) - odwrotnie się nie da. Pomijam kwestię wtyków, bo to już trzeba indywidualnie "pomodzić".



Awatar użytkownika
SwIaDeK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob paź 13, 2012 20:55
Lokalizacja: Zachodnia Polska

Elektrycze szyby i lusterka

Post autor: SwIaDeK » wt paź 30, 2012 23:31

Ok,rozumiem.A jak kupię dwa prawe lusterka elektryczne,to da się zrobić z prawego lewe(przełożenie środka)??Czy kupić komplecik of Passata B3??

A w tym panelu u góry strony ten przycisk żółty to oznacza zablokowanie szyb,czy otworzenie wszystkich??

Jak chcę zrobić domykanie elektrycznych szyb i szyberdachu??Mam oryginalny centralny zamek.


Szukam ele.podnośników szyb przednich(wiązka ele.,5D),ele.szyberdach od Audi 80 B2(kompletny),podsufitkę od GTI(szyberdach,5D),fotele RECARO(podgrzewane,5D),turbinę K03s,wtryski 320cc,DP 3" i licznik Golf 4 FULL FIS CAM .

Wszysto do Golfa II

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Elektrycze szyby i lusterka

Post autor: Zico63b » wt paź 30, 2012 23:36

Chyba jednak komplecik od Passka. Daje więcej szans na poprawne działanie.
Centralny przycisk, zwolniony - blokuje jakiekolwiek działanie przycisków w boczkach tylnych drzwi. Kierowca, na tymże panelu, może jednak nimi sterować normalnie.
Przydaje się to przy przewożeniu małych dzieci i... w wozach policji :satan: Nikt nam nie zwieje przez okno :okej:



Awatar użytkownika
SwIaDeK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob paź 13, 2012 20:55
Lokalizacja: Zachodnia Polska

Elektrycze szyby i lusterka

Post autor: SwIaDeK » śr paź 31, 2012 23:35

Czy nie ma problemu ze zmianą samej obudowy zewnętrznej elektrycznego lusterka??Środek da się łatwo zamienić??


Szukam ele.podnośników szyb przednich(wiązka ele.,5D),ele.szyberdach od Audi 80 B2(kompletny),podsufitkę od GTI(szyberdach,5D),fotele RECARO(podgrzewane,5D),turbinę K03s,wtryski 320cc,DP 3" i licznik Golf 4 FULL FIS CAM .

Wszysto do Golfa II

Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Elektrycze szyby i lusterka

Post autor: marcinek84 » czw lis 01, 2012 14:12

SwIaDeK pisze:Czy nie ma problemu ze zmianą samej obudowy zewnętrznej elektrycznego lusterka??Środek da się łatwo zamienić??
Nie ma większego problemu z wyjęciem i przełożeniem elementów.

Tu masz temat o rozbieraniu lusterka, http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=335546


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
SwIaDeK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob paź 13, 2012 20:55
Lokalizacja: Zachodnia Polska

Elektrycze szyby i lusterka

Post autor: SwIaDeK » ndz lis 11, 2012 15:56

Duży jest problem z zamontowanie przełączników(przy kierowcy główna konsola - 2xprzód,2xtył,reszta normalnie) szyb elektrycznych z Golfa IV do instalacji szyb elektrycznych z Golfa II(która pochodzi z Passata B3 G60 - moduł komfort)??Pozdr.


Szukam ele.podnośników szyb przednich(wiązka ele.,5D),ele.szyberdach od Audi 80 B2(kompletny),podsufitkę od GTI(szyberdach,5D),fotele RECARO(podgrzewane,5D),turbinę K03s,wtryski 320cc,DP 3" i licznik Golf 4 FULL FIS CAM .

Wszysto do Golfa II

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości