Wybierak skrzyni - problem

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

Wybierak skrzyni - problem

Post autor: pinstonvw » pt sie 31, 2012 19:49

Witam

Poniżej zamieszczam filmik na którym widać jak luźno lata wybierak w mojej skrzyni. Jestem raczej pewny, że takiego luzu nie powinno być. Czy ktoś podzieli moje zdanie?
Dalszy problem to ciężko wchodzące biegi; tzn. raz wejdzie dobrze jedynka, a za drugim razem nie wejdzie do końca. Czasami również jest to samo z trzecim biegiem bo nie wchodzi do końca. Czy może to być spowodowane właśnie wspomnianym luzem na wybieraku? Dodam, że regulacja na lince była robiona i nic to nie dało.
Pytanie ostatnie czy jeśli wykręcę cały wybierak i wyciągnę go ze skrzyni to czy spotkają mnie jakieś niespodzianki przy jego ponownym montażu? Czy po prostu plug and play i po sprawie?
[youtube][/youtube]

Pozdrawiam


...

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Wybierak skrzyni - problem

Post autor: italiano_83 » pt sie 31, 2012 23:06

Powinien być przykręcony nakrętką, więc sprawdź czy się nie poluzowała, a jeśli nie to masz uszkodzony wielowypust w wybieraku i nie pozostaje nic innego jak wymiana na nowy. To się tak zaczyna, że się kołyszę i ciężko wchodzą biegi zazwyczaj jedyna i wsteczny, jak się wielowypust zerwie całkowicie, to już żadnego biegu nie zapniesz.
pinstonvw pisze:Pytanie ostatnie czy jeśli wykręcę cały wybierak i wyciągnę go ze skrzyni to czy spotkają mnie jakieś niespodzianki przy jego ponownym montażu? Czy po prostu plug and play i po sprawie?
Trzeba będzie go odpowiednio ustawić i w razie potrzeby wyregulować cięgła.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
piotrek gti_abf
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 199
Rejestracja: śr lut 23, 2011 01:32
Lokalizacja: okolice Wielunia

Wybierak skrzyni - problem

Post autor: piotrek gti_abf » sob wrz 01, 2012 15:59

Mam ten sam problem co Ty :? Tylko że nikt samego wybieraka nie chce sprzedać jedynie z całą skrzynią :-( Jeśli chodzi o Twoje pytanie to dajesz na luz odkręcasz linki od zmiany biegów (śruby chyba na 13 klucz), ściągasz wtyczkę od czujnika wstecznego i kluczem najlepiej nasadowym z przedłużką (chyba też 13 x 2) odkręcasz wybierak i w górę go wyciągasz. Jak linki przy montażu przykręcisz w tej samej pozycji co były to powinno być ok. Chyba niczego nie pominąłem jeśli tak to niech ktoś mnie poprawi :jezor:

Mała pomyłka albo skleroza :jezor: jedna linka jest tylko przykręcona a druga jest na takim jakby zatrzasku.



Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

Wybierak skrzyni - problem

Post autor: pinstonvw » sob wrz 01, 2012 21:04

Okey w takim razie biorę się na weekend przyszły do roboty. Ten luz jest tak jakby w jakiejś tulejce aczkolwiek nie mogę dużo powiedzieć bo nigdy nie miałem wybieraka w ręku rozebranego. U mnie widać, że ktoś go wykręcał z skrzyni na dwie śrubki stąd moje pytanie jak to się wyciąga żebym mógł później bezstresowo wszystko złożyć. Jak na razie dzięki za podpowiedzi.


...

Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

Wybierak skrzyni - problem

Post autor: pinstonvw » sob wrz 22, 2012 23:13

Wybierak rozebrany i jest cały tzn. poskręcany jak należy i wielowypust na ramieniu również w bdb stanie. Pytanie jeśli odkręcę cały wybierak od korpusu skrzyni i go wyciągnę to czy coś złego może się stać? Tzn czy jest później problem z jego ponownym montażem? Sam luz jest na osiowaniu tego elementu i chciałbym zerknąć głębiej ale nie chcę ryzykować, że później nie odjadę z miejsca.


...

Awatar użytkownika
piotrek gti_abf
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 199
Rejestracja: śr lut 23, 2011 01:32
Lokalizacja: okolice Wielunia

Wybierak skrzyni - problem

Post autor: piotrek gti_abf » ndz wrz 23, 2012 11:43

Ja robiłem tak jak pisałem wcześniej, tzn na luz i odkręcałem i wyjmowałem. Robiłem to u siebie ze 3 razy i nigdy nie było problemów z demontażem czy też z montażem :-) Ale niech się jeszcze ktoś wypowie bo może miałem tylko takie szczęście że obyło się bez problemów :jezor:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości