Jaki regulator napięcia kupić do alternatora Bosch?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

wicekdw
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 159
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 00:23
Kontakt:

Jaki regulator napięcia kupić do alternatora Bosch?

Post autor: wicekdw » czw sie 23, 2012 21:28

Witam. Rozleciały mi się łożyska w alternatorze, elektryk zrobił ale przy okazji się dowiedziałem że prawdopodobnie zrobiło zwarcie na szczotkach i szlak trafił regulator. Szkoda jak cholera bo miałem oryginalny Boscha. Alternator też jest Boscha. Cena jaką usłuszałem w sklepie trochę mnie odstrasza bo powiedzieli mi 180 i to na zamówienie (w ASO wogóle jakiś kosmos bo 320zł i dwa tygodnie czekania). Magneti Marelli kosztuje około 40zł.

Ale mam trochę wętpliwości bo już raz elektryk założył mi chińską podróbkę (bo szczotki się skończyły) i co chwilę przez to wyskakiwał błąd poduszki powietrznej (za niskie napięcie na sterowniku o pół volta), poszedłem do innego, przelutował szczotki do mojego oryginalnego Boscha i problem zniknął. Macie jakieś doświadczenia z tymi regulatorami? Kupić oryginał Boscha czy np to Magnetti? Ewentualnie wiecie gdzie dorwać niedrogiego Boscha? Może ktoś ma używany na zbyciu? Byle sprawny.



Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2806
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

Jaki regulator napięcia kupić do alternatora Bosch?

Post autor: waski1 » czw sie 23, 2012 21:43

wicekdw pisze: Ewentualnie wiecie gdzie dorwać niedrogiego Boscha?
mogę jutro ogarnąć cenę ale napisz mi na pw dane auta.Domyślam się że to mk4.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Jaki regulator napięcia kupić do alternatora Bosch?

Post autor: miś fazi » czw sie 23, 2012 21:53

gdzie Ty masz takie ceny , chyba że szczotki są z 24 karatowego złota , kupisz regler np. z valleo za 4 dychy i ma chodzić , najpierw zapytaj tego elektryka czy wymienił pierścienie ślizgowe w altku , albo czy podfrezował nowe szczotki do starych pierścieni , bo coś mi się wydaje że ten gość coś nie tego , nawet jakbyś założył szczotki węglowe , nie miedziowane , to i tak powinno pochodzić , a po wtóre zwarcie na szczotkach , albo nawet w altku nie ma prawa uszkodzić reglera , inna sprawa to zwarcie na odbiorze prądu , wtedy tak



wicekdw
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 159
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 00:23
Kontakt:

Re: Jaki regulator napięcia kupić do alternatora Bosch?

Post autor: wicekdw » czw sie 23, 2012 23:24

Nie rozumiemy się, o tych szczotkach to co pisałem to już było kiedyś że inny elektryk chcąc wymienić szczotki założył nowy zamiennik chiński i wyskakiwał błąd poduszki powietrznej czasami, potem inny to poprawił czyli przelutował chińskie szczotki do mojego starego oryginalnego regulatora i było ok przez 2 lata. Teraz się rozleciało łożysko w altku, strzępy porobiły zwarcia i zniszczyły pierścienie po których ślizgają się szczotki. Zrobił mi to zaufany starszy elektryk ale powiedział że niestety sprawdził i regulator jest do wymiany bo nie działa. Więc po to szukam regulatora. Oki jutro może spróbuję na moment włożyć ten alternator z tym regulatorem ale sądzę że rzeczywiście jest uszkodzony. Niewykluczone że regulator się już psuł przypadkowo w tym samym czasie co łożysko bo kilkaset km temu wyskoczył mi ni stąd ni z owąd błąd poduszki powietrznej, więc przyczyną mógł być spadek napięcia. A co do ceny to w sklepie motoryzacyjnym pytałem o Boscha i powiedzieli 180. Zamienniki są po 30-40 ale ze względu na przykre doświadczenia wolałbym oryginał.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Jaki regulator napięcia kupić do alternatora Bosch?

Post autor: Paweł Marek » pt sie 24, 2012 09:32

no takie sa własnie ceny. Ale ja uważam że to przesada dawać 180 ponieważ cały sprawny alternator można za stówkę dostać, można wyszukać jakiś uszkodzony ze sprawnym regulatorem, a co do zamienników - sam zakładałem w jednym swoim aucie i jakoś bez problemu.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

wicekdw
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 159
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 00:23
Kontakt:

Re: Jaki regulator napięcia kupić do alternatora Bosch?

Post autor: wicekdw » ndz sie 26, 2012 11:02

Kupiłem w końcu oryginał Boscha. Dostałem go w Krakowie w małym sklepie motoryzacyjnym przy Bronowickiej, przy osiedlu Widok, przy pętli tramwajowej (jakby ktoś potrzebował). Zamówili od Stachury, kosztował 135zł. Identyczny oryginał. Co ciekawe u Stachury w detalu chcieli za niego coś właśnie około 180. Jest już założony i wszystko gra. Mam nadzieję że długo posłuży bez problemów. Zamiennika jednak nie chciałem z tego powodu że kiedyś miałem właśnie taki jakiś chiński i wyskakiwały przez to czasem błędy poduszki powietrznej bo było odrobinę zbyt niskie napięcie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości