Olej w serwie? Normalne?

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Joint69
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: ndz cze 24, 2012 19:02
Lokalizacja: OKR

Olej w serwie? Normalne?

Post autor: Joint69 » pn sie 20, 2012 14:29

Witam :bigok:
Aktualnie jestem w trakcie swapa na VR6 w Golfie mk2, bazowo siedział w nim 1.8RP, później 2.0 16V 9A, ściągnełem ostatnio serwo przy montażu blachy wysprzęglika, manipulując sobie nim na ziemi wylewa się z niego olej :shock: :shock:
Jest to normalny olej, nie jest to płyn hamulcowy, wiem jaki smak ma olej i jaki smak ma płyn hamulcowy :helm:
Czy jest to normalne? Wcześniej nigdy się z takim czymś nie spotkałem, oleju jest tam sporo, hamulce zawsze działały idealnie, żadnych zwieszek serwa czy twardego pedału, 3 lata go mam i nigdy nic niepokojącego się z hamulcami nie działo ;)
Co z tym fantem zrobić? Wylać olej? Uzupełnić? Czy może serwo do wymiany?

Następnym razem będzie odpowiednia nagroda za takie "ozdobniki" w tytule tematu - Moderator



Awatar użytkownika
ja4rqu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 635
Rejestracja: czw kwie 22, 2010 15:14
Lokalizacja: Okolice Przemyśla

Olej w serwie? Normalne?

Post autor: ja4rqu » pn sie 20, 2012 14:48

serwo jest połączone z odmą, może tamtędy dostał się olej. Wylej go i sprawdź działanie hamulców i jeżeli wszystko ok to się nie przejmuj.



Awatar użytkownika
k11h
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob paź 17, 2009 22:56
Lokalizacja: Jasło

Olej w serwie? Normalne?

Post autor: k11h » pn sie 20, 2012 14:53

Przerabiałem już to. Czasami po intensywnym hamowaniu występował twardy hamulec, w końcu całkiem wspomaganie zniknęło. Po wyciągnięciu serwa okazało się, że jest on wypełniony olejem. Po swapie silnika nie został założony zawór pomiędzy serwem a vacuum pompą, stąd ten olej. Póki jeszcze wspomaganie działa, wylej olej i sprawdź/wymień na nowy zawór zwrotny ;)


Golf Country 1.6 TD

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Olej w serwie? Normalne?

Post autor: jhosef » wt sie 21, 2012 11:21

ja4rqu pisze:serwo jest połączone z odmą, może tamtędy dostał się olej. Wylej go i sprawdź działanie hamulców i jeżeli wszystko ok to się nie przejmuj.
W którym miejscu serwo jest połączone z odmą?

Serwo jest podpięte do dolotu lub pompy vacum zależnie od rodzaju silnika.



Joint69
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: ndz cze 24, 2012 19:02
Lokalizacja: OKR

Olej w serwie? Normalne?

Post autor: Joint69 » wt sie 21, 2012 13:22

Serwo jest podpięte pod kolektor ssący, zawór zwrotny jest, mialem podłączone pod niego MFA i regulator ciśnienia paliwa (16v miałem na DIGI 1)
W wężykach do MFA i regulatora jest suchutko, zero oleju....
Nigdy nie miałem problemu z hamulcami



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości