Światła do jazdy dziennej GOLF IV/BORA - fotoporada.

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Ice-batista
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr sty 18, 2012 17:36
Lokalizacja: Gliwice

Re: Światła do jazdy dziennej GOLF IV/BORA - fotoporada.

Post autor: Ice-batista » ndz sty 29, 2012 13:37

Chcialem pod klakson , ale tak jak wyzej jest napisane, w 4 -ce prad na klaksonie pojawia sie dopiero jak naciskamy klakson, wiec ta mozliwosc odpada



fryta77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz lut 20, 2011 22:43

Światła do jazdy dziennej GOLF IV/BORA - fotoporada.

Post autor: fryta77 » czw mar 08, 2012 15:09

dzisiaj znalazłem najlepszy chyba plus pod maską do podłączenia automatu do świateł dziennych. dojście do zacisku żółto-zielonego przy przekaźnikach to masakra jakaś...
Na rozruszniku jest przyczepiona kostka z czterema przewodami oznaczonymi 1, 2, 3, 4. Na 2 pojawia się napięcie po uruchomieniu silnika, czyli nawet lepiej, ledy nie obciążają prądu rozruchowego. Wystarczy szybkozłączka i wszystko śmiga jak ta lala.



itpp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt sty 21, 2011 11:24

Światła do jazdy dziennej GOLF IV/BORA - fotoporada.

Post autor: itpp » pt mar 09, 2012 12:44

"fryta77" zapomniałeś chyba,że swiatła dzienne mają się zapalać przed uruchomieniem silnika po przekręceniu kluczyka.Tak stanowi przepis..



borek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 18:17
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Światła do jazdy dziennej GOLF IV/BORA - fotoporada.

Post autor: borek » pt mar 09, 2012 21:55

A może najlepiej i najprościej jest się podpiąć pod pusty pin TFL w właczniku świateł. Wtedy mamy wszytko zgodnie z prawem. Swiatła DRL zapają sie po zapłonie, gasną przy rozruchu,każde inne oświetlenie jak pozycje przód i tył,podswietlenie zegarów niepalą się, po włączeniu świateł mijania dzienne automatycznie gasną...



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10502
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Światła do jazdy dziennej GOLF IV/BORA - fotoporada.

Post autor: doggie » pt mar 09, 2012 23:05

borek pisze: Swiatła DRL zapają sie po zapłonie, gasną przy rozruchu,..
powiadasz gasną przy rozruchu, to ja dziękuję za takie światła :bajer:



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Światła do jazdy dziennej GOLF IV/BORA - fotoporada.

Post autor: Qto » sob mar 10, 2012 11:30

z TFL zgasną bo są zasilane z linii X - jednak jest to oryginalne rozwiązanie.



mihau198
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt mar 15, 2011 21:34

Światła do jazdy dziennej GOLF IV/BORA - fotoporada.

Post autor: mihau198 » sob maja 05, 2012 12:07

Koledzy, ja u siebie w Golfie też zamontowałem światła do jazdy dziennej. Może komuś się przyda sposób w jaki wjechałem z jednym kablem do środka auta bez demontażu podszybia i innych pierdół... Jedyne co musiałem zdjąć to wiadomo, te osłony pod kolumną kierowniczą. Przy moich lampkach jak przy każdych były trzy przewody: żółty, podłączany do plusa z postojówki, czarny, do minusa akumulatora i biały, który trzeba było wciągnąć do środka.
Za całym tym ustroistwem z przekaźnikami, fot.1 idzie taka dość duża wiązka kabli. Wziąłem sztywny kawałek druta i zacząłem go przepychać z boku tej wiązki (drut musi być naprawdę sztywny bo bardzo ciężko się go wpycha:-)), aż wyszedł mi w komorze silnika pod tą plastikową puszką mniej więcej w tym miejscu, fot.2. Dla lepszego dostępu można ściągnąć z zaczepu i odchylić tę drugą puszkę z dwoma przekaźnikami. Potem uwiązałem do druta (w taki sposób żeby przy wciąganiu go do środka nic nie potargać i nie przerwać innych przewodów) biały przewód, który trzeba było podłączyć pod przekaźnik 53 i delikatnie wciągnąłem go do kabiny. Zarobiłem kabel wsuwką, nałożyłem na gwint pod przekaźnikiem 53, nakręciłem nakrętkę i gitara.
fot.1
Obrazek
fot.2
Obrazek



Lenox
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: śr kwie 16, 2008 19:01
Lokalizacja: Głogów

Re: Światła do jazdy dziennej GOLF IV/BORA - fotoporada.

Post autor: Lenox » czw cze 07, 2012 21:53

Witam.
Podłączyłem wszystko tak jak było napisane w pierwszym poście i wystąpił problem, po przekręceniu stacyjki ledy działały ale świeciły też pozycyjne słabym światłem . Dlaczego tak się działo ? Próbowałem podłączyć bezpośrednio pod przewód pozycyjnych i nagle przestały działać ledy . Mogłem coś źle podłączyć ?



bakutyl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: sob maja 15, 2010 23:51
Lokalizacja: 3-miasto

Światła do jazdy dziennej GOLF IV/BORA - fotoporada.

Post autor: bakutyl » czw lip 12, 2012 18:25

Gdy już mamy wszystkie (3) przewody pod deską do podpinamy się pod masę, + po stacyjce i + po włączniku świateł, który będzie nam sterował wł/wył. świateł wraz z zapalaniem gaszeniem świateł pozycyjnych/mijania. Plus po stacyjce znajduje się pod przekaźnikiem nr 53. Jest to kabel żółto czarny z oznaczeniem 75X .......

Wytłumaczcie mi skad on wział ten drugi + ??????

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Światła do jazdy dziennej GOLF IV/BORA - fotoporada.

Post autor: Duber » czw lip 12, 2012 18:55

Drugi plus to plus który idzie na żarówkę po włączeniu świateł postojowych lub mijania (chyba o ten chodzi)



bakutyl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: sob maja 15, 2010 23:51
Lokalizacja: 3-miasto

Re: Światła do jazdy dziennej GOLF IV/BORA - fotoporada.

Post autor: bakutyl » czw lip 12, 2012 20:19

Duber pisze:Drugi plus to plus który idzie na żarówkę po włączeniu świateł postojowych lub mijania (chyba o ten chodzi)

to rozumiem tak:

masa - wiadomo, albo listwa na przekaznikach lub minus aku
pierwszy plus -idzie od dziennych na zaciks 53


drugi plus - skąd mam go pociągnąć??? od jednego z reflektora??? bez sensu



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Światła do jazdy dziennej GOLF IV/BORA - fotoporada.

Post autor: Qto » czw lip 12, 2012 20:25

bakutyl pisze:drugi plus - skąd mam go pociągnąć??? od jednego z reflektora??? bez sensu
dlaczego bez sensu ?? Drugi plus jest po to aby rozłączyć światła dzienne...skąd go pociągniesz to Twój wybór...może być z którejś postojówki, światła mijania...odpowiednie kable znajdziesz też przy włączniku świateł.



bakutyl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: sob maja 15, 2010 23:51
Lokalizacja: 3-miasto

Re: Światła do jazdy dziennej GOLF IV/BORA - fotoporada.

Post autor: bakutyl » czw lip 12, 2012 20:31

Qto pisze:
bakutyl pisze:drugi plus - skąd mam go pociągnąć??? od jednego z reflektora??? bez sensu
dlaczego bez sensu ?? Drugi plus jest po to aby rozłączyć światła dzienne...skąd go pociągniesz to Twój wybór...może być z którejś postojówki, światła mijania...odpowiednie kable znajdziesz też przy włączniku świateł.
idąc tym tropem to po co ciagnac kabel z postojowki przy reflektorze jesli ten sam kalbel znajdziemy przy wylaczniku swiateł.... czyli powiniem wystarczyc mostek na wyłączniku siwateł do sterowania??



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Światła do jazdy dziennej GOLF IV/BORA - fotoporada.

Post autor: Duber » czw lip 12, 2012 20:40

Od początku

masz światła jazdy dziennej
Potrzebujesz minus do nich i wiadomo...możesz z masy budy auta brać.
Jeden plus co idzie cały czas do owych lamp przez styk zwarty przekażnika.(on ma być po stacyjce właśnie)
potem plus od postojówek lub mijania dajesz do cewki owego przekażnika i tyle
Włączenie światel postojowych czy mijania rozłączy styk przekażnika i światła dzienne zgasną



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości