Napinacz paska rozrzadu - TDI PD ATD

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
yykkes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 23:22
Lokalizacja: Zgierz

Napinacz paska rozrzadu - TDI PD ATD

Post autor: yykkes » pn lip 09, 2012 20:09

Witam Panowie,

Nie dawno wymienialem rozrzad w moim TDI PD ATD. Zrobilem juz ponad 10 tys kilometrow, i dzisiaj zdjalem obudowe rozrzadu zeby sprawdzic w jakiej pozycji jest rolka napinajaca no i troche sie zdziwilem :/ Zabek nie znajdowal sie w tym rowku wycietym, nie cofnal sie tez do tylu (w strone tylu auta) tylko maksymalnie do przodu. Odpalilem auto i cholernie to zaczelo halasowac, a kolo zebate troche ma bicie. Teraz nie jestem pewien co tak halasuje, czy piasta kola zebatego na walku rozrzadu czy rolka napinajaca?!?! Caly sprzet firmy Rouville lacznie z pompa wody. Pasek rozrzadu jest jest wyczuwalnie luzny, pamietam przy zdejmowaniu starego, ciezko bylo ugiac. Teraz pytanie, czy rolka zle trzyma czy walnieta jest piasta kola zebatego na walku rozrzadu? Rolka napinajaca mi juz sie tak zachowaywala po zmianie zanim wszystko zlozylem, przekrecilem kluczem wal korbowy po zmianie wszystkiego i ten zabek na rolce napinajac sie ruszal, myslalem ze za slabo dokrecilem rolke, wiec poluzowalem i ustawilem jeszcze raz, potem bylo ok. Postaram sie nagrac jak to wszystko sie zachowuje i zrobie fote.


Diesel Power!!! :D

Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Napinacz paska rozrzadu - TDI PD ATD

Post autor: Fahoo » śr lip 11, 2012 11:52

które koło ci sie giba?


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

Awatar użytkownika
yykkes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 23:22
Lokalizacja: Zgierz

Napinacz paska rozrzadu - TDI PD ATD

Post autor: yykkes » śr lip 11, 2012 22:15

Zebate na walku rozrzadu, wczoraj zdjalem rure od i'coolera ta co idzie na gorze do dolotu i przyjrzalem sie temu blizej, rolka musi byc walnieta, przekrecila sie i zablokowala w takiej pozycji ze pasek rozrzadu jest luzno, troche mnie to dziwi bo po zmianie rozrzadu zanim wszystko zlozylem do kupy na tip top odpalilem motor i rolka byla prawidlowo, teraz probowalem ja dociagnac tak jak powinna byc i nie daje rady, odkrecilem srube od tej rolki i wszystko stoi w miejscu, sprezyna nie odskakuje, zabek jest caly czas w tej samej pozycji. wzialem stara rolke jeszcze ori, i ta zachowuje sie prawidlowo, teraz pytanie czemu tak sie stalo??? Jak zakladasz rolke, najpierw masz ta szpilke ktora wkladasz i dociagasz rolke na maxa az sie zatrzyma, pozniej wyjmuesz szpilke i krecisz ta zewnetrzna sruba (ktora napina sprezyne) na imbusa prawie 360 i ustawiasz juz napiecie paska tak jak powinno byc, czyli ten zabek powinien znajdowac sie w tym wycieciu. No i po zlozeniu wszystko gralo jak nalezy, az kilka dni temu tknelo mnie zeby sprawdzic jak wszystko wyglada po 10tys i zonk! SPrawdzilem dzisiaj VAGiem kat synchronizacji walka i jest taki jak ustawilem od poczatku czyli 0,6 wiec wyglada na to, ze niby jest ok, ale pasek jest wyczuwalnie luzny wiec jednak nie jest ok.


Diesel Power!!! :D

Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Napinacz paska rozrzadu - TDI PD ATD

Post autor: Fahoo » czw lip 12, 2012 10:48

szpilka jest do transportu
jak załozysz rolke na auto to wyciagasz zawleczke i napinasz imbusem rolke tak jak na moich foto
Obrazek
Obrazek
Obrazek


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

Awatar użytkownika
yykkes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 23:22
Lokalizacja: Zgierz

Napinacz paska rozrzadu - TDI PD ATD

Post autor: yykkes » pt lip 13, 2012 00:39

Dokladnie tak samo to zrobilem jak pokazujesz na swoich zdjeciach, tylko nie wiem czemu blokujesz ten zabek srubokretem, ja poprostu ustawilem go w tym wycieciu, trzymajac imbusem napiecie rolki, dokrecilem ja. Nie mialem czasu, ale nagram to i pokaze Ci jak to wszystko chodzi, bo po zdjeciu pokrywy rozrzadu halasuje jak cholera i nie wiem co jest grane.


Diesel Power!!! :D

Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Napinacz paska rozrzadu - TDI PD ATD

Post autor: Fahoo » pt lip 13, 2012 07:52

yykkes, :panna:
srubokręt posłużył jako wskaźnik a nie blokada :kac:


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

Awatar użytkownika
yykkes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 23:22
Lokalizacja: Zgierz

Napinacz paska rozrzadu - TDI PD ATD

Post autor: yykkes » pt lip 13, 2012 18:00

O kurka stary, to Ty zes to na zywca robil? Szacun! Tak dokladnie tak samo zrobilem. Tak przy okazji, ktory to rok auta? Bo albo zes silnik wypucowal albo nie jest taki stary :) Dzieki za pomoc tak czy siak, pokaze to w nie dlugim czasie jak u mnie wyglada. Pozdro!


Diesel Power!!! :D

Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Napinacz paska rozrzadu - TDI PD ATD

Post autor: Fahoo » pt lip 13, 2012 19:15

jak na zywca?
silnik z a3 asz teraz jezdzi w moim golfie i ma 124kkm przelotu


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

Craker
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: ndz cze 27, 2010 09:44
Lokalizacja: Łódź

Napinacz paska rozrzadu - TDI PD ATD

Post autor: Craker » sob lip 14, 2012 10:43

Witam,
Odnośnie "gibania" koła zebatego wałka rozrządu to też mam taki problem. Z tego co się zdążyłem zoriętować to trzeba wziąć pod uwagę tłumik drgań tego koła. Podobno on powoduje takie bicie no i własnie się przymierzam do wymiany rozrządu...Mam golfika z końca 2002 r równiez ATD. Pytanie brzmi: czy do ATD jest jeden rodzaj rozrzadu? masz może numery tych części?



Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Napinacz paska rozrzadu - TDI PD ATD

Post autor: Fahoo » sob lip 14, 2012 12:36

sklep.intercars.com.pl pogladowo a czesci szukaj taniej u kogos ze znizkami
wieczorem dam ci na pw cene ode mnie


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

Awatar użytkownika
yykkes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 23:22
Lokalizacja: Zgierz

Napinacz paska rozrzadu - TDI PD ATD

Post autor: yykkes » sob lip 14, 2012 17:13

Ja wyrwalem komplet Ruville'a na allegro za 465 PLN (pasek Contitech, rolki i pompa Ruville) i jakies 40 PLN blokada rozrzadu. W sklepach za taki komplet zycza sobie pomiedzy 650 a 700 PLN.


Diesel Power!!! :D

Awatar użytkownika
yykkes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 23:22
Lokalizacja: Zgierz

Napinacz paska rozrzadu - TDI PD ATD

Post autor: yykkes » wt sie 07, 2012 19:44

Panowie znalazlem wkoncu troche czasu zeby wrzucic film, tak wlasnie halasuje mi rozrzad, nie mam pojecia co tak trzeszczy :/ SLychac tylko po zdjeciu pokrywy rozrzadu.

[youtube][/youtube]

Zrobilem rowniez logi na zimnym slinku, Engine->Basic Settings->Block 004, znacie jakas stronke gdzie moge wrzucic te logi?


Diesel Power!!! :D

Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Napinacz paska rozrzadu - TDI PD ATD

Post autor: KoJ@K » sob lis 17, 2012 11:16

Pany na jakich dobrych częściach polecacie złożyc cały kompletny rozrząd do AXRa ? I mniej więcej jak to wygląda cenowo ? :chytry:


Obrazek

Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Napinacz paska rozrzadu - TDI PD ATD

Post autor: Fahoo » sob lis 17, 2012 14:58

INA gates,continental ,skf,graf, doltz ,hepu ok 500zł z pompą wody


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości