Świece żarowe - jak sprawdzić

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
qbab
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn gru 27, 2004 14:01
Lokalizacja: Łódź (okolice)
Kontakt:

Świece żarowe - jak sprawdzić

Post autor: qbab » pt lut 04, 2005 10:28

Ponieważ nadal mam problemy z zapalaniem gdy temp. spadnie poniżej zera więc muszę się dopytać.
Według tego co przyczytałem na tym forum i nie tylko wszystko wskazuje na świece (problemy z zapalaniem i bardzo nierowna praca na poczatku i czarny dym z rury przy odpalaniu). Byłem u mechanika który mi wszystko sprawdzał. Kompresja OK, wtryskiwacze OK, świece OK, ale czy na pewno. Podejrzewam że tylko spojrzał czy się świecą.
Jak to jest , czy jak się świecą to już wiadomo że są dobre? Czy może być tak, że się śwecą a słabo grzeją?
P.S.
Paliwo z Shella + dodatek przeciw tworzeniu sie parafiny i nowy filtr paliwa.

P.P.S
Gdzie w Łodzi kupic świece żarowe i jakie i za ile?


QbaB

Awatar użytkownika
marek29
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: wt sie 31, 2004 11:59
Lokalizacja: Krzeszowice
Kontakt:

Post autor: marek29 » pt lut 04, 2005 11:40

Mam trzeci samochód (Vw diesel) i nigdy w życiu (poza jednym razem) nie sprawdzałem świec,poprostu zbliża się zima idę do sklepu ,kupuje 4 sztuki i zmieniam.
Wiem że wiąże się to z kosztami ,ale auto stoi pod chmurką a jeżdzić MUSI.To samo tyczy się filtra paliwa.
Ten jeden raz mi wystarczył.Na mierniku wszystkie były dobre ,a auto zapalało po 20sek. kręcenia.
Co do firmy to już rzecz gustu.Odpuść sobie włoskie i francuskie po18pln/sztukę.Zawsze kupowałem BERU,ale ostatnio mnie przycisnęło i kupiłem BOSCHa i jak narazie OK.



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » pt lut 04, 2005 12:44

Jakby świece kopciłby na biało - czarny dym to raczej wtryski leją


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Awatar użytkownika
sq8bwh
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 09:33
Lokalizacja: ............................................

Post autor: sq8bwh » pt lut 04, 2005 12:50

Jedno... nie opłaca sie kupować G#$^&N tanich. Jedna świeczka pobiera ok. 10 A prądu x 4 = ok. 40 A. Warto także sprawdzić połączenia i przekaźnik. Pozdrawiam



mpstar

Post autor: mpstar » pt lut 04, 2005 23:31

Przyczyną moze być rownież słabiutki akumulator. Do diesli potrzebna jest duża moc rozruchowa. Takie akumulatory sa zazwyczaj droższe od tych do benzyniaków, ale dają rade.



Awatar użytkownika
qbab
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn gru 27, 2004 14:01
Lokalizacja: Łódź (okolice)
Kontakt:

Post autor: qbab » sob lut 05, 2005 01:13

Akumulator tez mam nowy ale jak jest zimno to i nie zawsze odpala po 30 sek krecenia. Az zal mi akumulatora.
Do Corvax: Czyli to raczej nie świece tylko wtryski? Czy wtryski tez tłumaczą nierówną pracę zaraz po rozruchu? Ile kosztują wtryski mniej wi ęcej?


QbaB

Awatar użytkownika
yaroz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 14:10
Lokalizacja: SZO
Kontakt:

Post autor: yaroz » sob lut 05, 2005 01:36

Gbab zrezygnuj z tego dodatku do paliwa!!!One sa h*** warte.tez dolewalem jakis czas temu i tez potem nie chcial mi zapalac i skonczylo sie to wizyta u mechanika.Jezeli paliwo jest dobrej jakosci to nie trza zadnych dodatkow.



Awatar użytkownika
qbab
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn gru 27, 2004 14:01
Lokalizacja: Łódź (okolice)
Kontakt:

Post autor: qbab » sob lut 05, 2005 01:41

yaroz pisze:Gbab zrezygnuj z tego dodatku do paliwa!!!One sa h*** warte.tez dolewalem jakis czas temu i tez potem nie chcial mi zapalac i skonczylo sie to wizyta u mechanika.Jezeli paliwo jest dobrej jakosci to nie trza zadnych dodatkow.
Bez dodatków też próbowałem.

P.S.
QBAB a nie GBAB a dokładnie powinno być QbaB ale tak sie zapisalem i musi tak zostać


QbaB

Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » sob lut 05, 2005 04:03

pobor na swiecach dokladnie wynosi 48A kazda pobiera 16A
najlatwiej wtryski sprawdzic wyciagajac swiece po koncowce mozesz poznac czy leja czy nie?
jak sa czarne lekko okopcone to wtryski sa dobre jak mokre i ulamane to wtrysk do regulacji
powodzenia przy 2swiecy
mialem podobny problem ciezko zapalal ale zapalal
nawet ostatnio jak sie pozniej okazalo to 2 swiecach odpalil kulawo ale zajaral jak bralem sie do wymieniania to dzialala tylko 1 swieca wiec AMEN
kupilem Iskry Słowenskie za 16zl sztuka zwazajac na to ze inny sklep w poblizu gdzie kupowalem swiece takiej samej firmy chcial 28zl za SZTUKE!!!!
PARANOJA!!!!



Awatar użytkownika
yaroz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 14:10
Lokalizacja: SZO
Kontakt:

Post autor: yaroz » sob lut 05, 2005 15:27

Sory Qbab za to przekrecenie ale monitor mi czasmi kolory zmienia jak kameleon :-)hehe



Slawo80
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: czw lut 03, 2005 16:44
Lokalizacja: Jarocin

Re: Świece żarowe - jak sprawdzić

Post autor: Slawo80 » sob lut 05, 2005 16:02

qbab pisze:Ponieważ nadal mam problemy z zapalaniem gdy temp. spadnie poniżej zera więc muszę się dopytać.
Według tego co przyczytałem na tym forum i nie tylko wszystko wskazuje na świece (problemy z zapalaniem i bardzo nierowna praca na poczatku i czarny dym z rury przy odpalaniu). Byłem u mechanika który mi wszystko sprawdzał. Kompresja OK, wtryskiwacze OK, świece OK, ale czy na pewno. Podejrzewam że tylko spojrzał czy się świecą.
Jak to jest , czy jak się świecą to już wiadomo że są dobre? Czy może być tak, że się śwecą a słabo grzeją?
P.S.
Paliwo z Shella + dodatek przeciw tworzeniu sie parafiny i nowy filtr paliwa.

P.P.S
Gdzie w Łodzi kupic świece żarowe i jakie i za ile?


Najprosciej cwiece sprawdzic kawalkiem przewodu ;) jesli nie masz miernika, tylko musisz od badanej swiecy odłaczyc zasilanie i zeby nie byla podlaczona do reszty swiec (bo sa polaczone rownolegle i beda oszukiwac) no i kabelek podpinasz do akumulatora a drugim koncem dotykasz swiecy, jesli w momencie dotykania troszke iskrzy to znaczy ze pobiera prad i dziala - tylko nie sprawdzisz niestety jakosci tego grzania :(
Mi walnela jedna swieca ( silnik jest oki ) i jak bylo chyba ponizej 10 stopni niebardzo chcial odpalic :( po wymianie wszystko bylo oki, u mnie byla ewidentna przerwa na swiecy, no i ktos juz tu slusznie pisal - niezla z tym zabawa bo dojscie jest "super" ;)

Pozdrawiam

Slawek



Awatar użytkownika
sq8bwh
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 09:33
Lokalizacja: ............................................

Post autor: sq8bwh » pn lut 07, 2005 12:13

Krzylu pisze:pobor na swiecach dokladnie wynosi 48A kazda pobiera 16A
najlatwiej wtryski sprawdzic wyciagajac swiece po koncowce mozesz poznac czy leja czy nie?
jak sa czarne lekko okopcone to wtryski sa dobre jak mokre i ulamane to wtrysk do regulacji
powodzenia przy 2swiecy
mialem podobny problem ciezko zapalal ale zapalal
nawet ostatnio jak sie pozniej okazalo to 2 swiecach odpalil kulawo ale zajaral jak bralem sie do wymieniania to dzialala tylko 1 swieca wiec AMEN
kupilem Iskry Słowenskie za 16zl sztuka zwazajac na to ze inny sklep w poblizu gdzie kupowalem swiece takiej samej firmy chcial 28zl za SZTUKE!!!!
PARANOJA!!!!
Iskry Słowenskie >>> czyli dwutygodniówki które pobierają 2x wiecej prądu i 2x słabiej grzeją :bigok: bez obrazy..... ;-)))



Awatar użytkownika
qbab
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn gru 27, 2004 14:01
Lokalizacja: Łódź (okolice)
Kontakt:

Post autor: qbab » pn lut 07, 2005 14:52

no własnie, co z tą jakościaą grzania?
nikt mi właściwie nie odpowiedział czy świece na oko mogą się ładnie świecić ale słabo grzać.
W weekend odkręciłem jedną świecę i wszystko z nią było ok, nie była mokra ani w jakiejś sadzy. Była za to firmy NGK. Może ktoś miał te świece, dobre są ? Często padają.
Aha i co ile powinno się zmieniać świece? Jaka jest średnia żywotność?


QbaB

Awatar użytkownika
sq8bwh
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 09:33
Lokalizacja: ............................................

Post autor: sq8bwh » pn lut 07, 2005 15:25

qbab pisze:no własnie, co z tą jakościaą grzania?
nikt mi właściwie nie odpowiedział czy świece na oko mogą się ładnie świecić ale słabo grzać.
W weekend odkręciłem jedną świecę i wszystko z nią było ok, nie była mokra ani w jakiejś sadzy. Była za to firmy NGK. Może ktoś miał te świece, dobre są ? Często padają.
Aha i co ile powinno się zmieniać świece? Jaka jest średnia żywotność?
Zdzrza się czasami że grzeję się obudowa a nie koniec świecy, a wymienia się.... jak sie spali (ja tak robie /robilem/) bo kupiłem Beru.. NGK też są B. dobre godne polecenia są także Bosh a z tanich to Herzog (1 rok wytrzymały)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości