golf 3 zapowietrzanie ukladu chlodzenia

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

matiz6220
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt paź 04, 2011 20:11

golf 3 zapowietrzanie ukladu chlodzenia

Post autor: matiz6220 » czw mar 01, 2012 20:30

Witam wszystkich forumowiczów jestem tutaj nowy i chciałbym wam opowidzieć o moim problemie.posiadam golfa 3 1.8 abs b+g z 1992r problem polega na tym ze zapowietrza mi się układ chłodzenia silnika.brak objawów uszkodzonej uszczelki pod głowicą tzn. kompresja ok, zero dymienia na biało, brak "białej mazi" pod korkiem wlewu oleju, płynu w zbiorniczku raczej nie ubywa.temp ok termostat ok.nie wiem gdzie mam szukać usterki :? pomocy:(
może być to wina korka w zbiorniczku wyrównawczym?lub zaciągania przez pompę wody powietrza?



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

golf 3 zapowietrzanie ukladu chlodzenia

Post autor: prezesik25 » czw mar 01, 2012 20:55

Odkręć korek zbiorniczka, rozgrzej silnik, patrząc na zbiorniczek od góry dodaj gazu, jeżeli będzie bąblowalo to jednak to uszczelka pod głowicą.


Obrazek
Obrazek

matiz6220
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt paź 04, 2011 20:11

golf 3 zapowietrzanie ukladu chlodzenia

Post autor: matiz6220 » czw mar 01, 2012 21:01

robilem juz taki zabieg i nie bylo babelkow ...ale jeszcze jutro to powtorze.bo jezeli chodzi o wolne obroty to zadnych babelkow nie ma na pewno...a uszczelka pod glowica byla robiona rok temu.mozliwe zeby tak szybko ja szlak trafil?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

golf 3 zapowietrzanie ukladu chlodzenia

Post autor: Paweł Marek » czw mar 01, 2012 22:09

Jeśli fachowość nie była zachowana to tak.
Ale jeszcze prę spraw.
1. Skąd wiesz że się zapowietrza na jakiej podstawie to ocenisz
2. Podmień na próbę korek zbiorniczka
3. Przetkaj cienki weżyk odpowietrzający dochodzący do zbiorniczka łącznie z króćcami na które jest nałożony
4. Sprawdź czy pasek wielorowkowy jest właściwie założony, często omyłkowo jest zakładany nad kołem pompy, a ma być pod


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

matiz6220
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt paź 04, 2011 20:11

golf 3 zapowietrzanie ukladu chlodzenia

Post autor: matiz6220 » pt mar 02, 2012 18:17

witam panowie wlasnie wracam z garazu.wsiadlem do golfa zimny silnik oczywiscie wybralem sie na jazde.silnik sie nagrzal wrocilem do domu podnioslem maske weze twarde poczekalem az zalaczy sie wentylator ale niestety cisnienie zmalalo nieznacznie.weze nadal twarde.odkrecilem korek spuscilem powietrza troche zakrecilem i za chwile odkrecilem go calkiem.wedlug zalecen na rozgrzanym silniku pogazowalem go i wypatrywalem babelkow powietrza w zbioprniczku ale niestety albo stety zadnych babelkow nie ma...zakrecilem go znowu pogazowalem i nic .wentylator zalacza sie normalnie.cisnienie w wezach normalne.bawilem sie tak z 10 min i nie udalo mi sie go zapowietrzyc.oczywiscie robilem to na postoju.nie wiem o co mu chodzi:/
pasek wielorowkowy jest ok nie da siego inaczej zalozyc :jezor:
ps. przepraszam za pisownie:P



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

golf 3 zapowietrzanie ukladu chlodzenia

Post autor: Paweł Marek » pt mar 02, 2012 22:22

Owszem pasek da się założyć na pompę odwrotnie, chyba że masz klimę to wówczas nie. Zaproponowałem podmianę korka bo może zaworek ciśnieniowy mu się nie otwiera i co ty na to - nic? Nie dowierzasz w tak prostą rzecz?
Oraz czy faktycznie węże są za twarde? Mają być trochę twarde, na jakiej podstawie oceniasz że są zbyt twarde, masz jakieś porównanie?.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

matiz6220
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt paź 04, 2011 20:11

golf 3 zapowietrzanie ukladu chlodzenia

Post autor: matiz6220 » sob mar 03, 2012 09:55

no dobra da sie:) ale u mnie jest dobrze.nie mam na podmianke korka.bede musial kupic nowy.po tym stwierdzam ze sie go praktycznie nie da nacisnac.weza oczywiscie.a tak jak opisywalem wczesniej po spuszczeniu powietzra ze zbiornika i probie zapowietrzenia go na postoju nie da radyzero babelkow.na zakreconym korku gazowalem przez 10 min i nic.czuc w wezach niewielkie cisnienie ale jest takie jak powinno byc i nie zwieksza sie.ja tez w pierwszym poscie wspomnialem o korku pawel marek.ale zastanawia mnie skad to powietrze sie w tym ukladzie bierze skoro uklad jest odpowietzrony to go tam byc nie powinno.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

golf 3 zapowietrzanie ukladu chlodzenia

Post autor: Paweł Marek » sob mar 03, 2012 10:35

Wdychałeś że wiesz że to powietrze? Bo mnie się zdaje że to sa opary z gorącego płynu chłodzacego. Kup ten korek grosze kosztuje, sprawdź wężyk jak napisałem, dopilnuj żeby płynu chłodzącego nie było więcej niż trzeba czyli do kreski "max" i dopiero potem przyjdzie pora na wieksze martwienie się.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

matiz6220
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt paź 04, 2011 20:11

golf 3 zapowietrzanie ukladu chlodzenia

Post autor: matiz6220 » ndz mar 04, 2012 21:09

no w sumie to dobrze gadasz:) kupie jutro ten korek i zobaczymy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości