Sprzęgło bierze bardzo wysoko- tarcza, docisk ok!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Przemowil
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: czw cze 24, 2010 20:59
Lokalizacja: Lubatówka (woj. podkarpackie)
Kontakt:

Sprzęgło bierze bardzo wysoko- tarcza, docisk ok!

Post autor: Przemowil » czw sty 19, 2012 00:04

Witam, jeździłem swoim golfikiem coś ponad rok czasu ze sprzęgłem które bierze bardzo wysoko, gdy ruszam, nie dawno wziąlem sie za wymiane sprzęgła, o dziwo po rozłożeniu sprzęgła okazało się, że tarcza i docisk są niemal w b.dobrym stanie, minimalnie odbiegające od nowych części (porównywałem pomiary z nowym sprzęgłem), jedynie co było do wymiany, to talerzyk wysprzęglika - ktoś go próbował spawać, przez co materiał zrobił się miękki i uległ wytarciu w miejscu styku z 'bolcem' wysprzęglającym. Po złożeniu wszystkiego z nowym talerzykiem, niestety jedyny rezultat to taki ze sprzęgło przestało piszczeć, gdy jechałęm na biegu-bez gazu. Jak sprzęgło przy ruszaniu brało od góry tak bierze i teraz.

Jeśli macie jakieś pomysły, proszę o poradę, nie wiem może coś z regulacji? linka jest zwykła z takim okrągłym białym plastikiem przy skrzyni, którym można obracać w celu niwelacji luzu, jeśłi ktoś zna sie na rzeczy, proszę o pomoć, z góry dzięki!

Golf II, 1.6D, skrzynia 4b, sprzęgło "odwrócone" , idąc od strony skrzyni : koło zamachowe, tarcza, docisk- przykręcony do wału naturalnie"



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Sprzęgło bierze bardzo wysoko- tarcza, docisk ok!

Post autor: marcinek84 » czw sty 19, 2012 03:02

Tez tak mam przed i po wymianie kompletnego sprzęgła na sachs i luk jest tak samo ze wysoko bierze. Najwyraźniej tak jest w tych sprzęgłach "odwróconych". Bo regulowałem ale to nic nie dawało, ile bym nie poptscil to tak samo brało biorąc pod uwagę coraz większy luz na poczatku.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Przemowil
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: czw cze 24, 2010 20:59
Lokalizacja: Lubatówka (woj. podkarpackie)
Kontakt:

Sprzęgło bierze bardzo wysoko- tarcza, docisk ok!

Post autor: Przemowil » czw sty 19, 2012 12:38

A czyli tobie kolego po wymianie na kompletne sprzęgło też bierze pryz samym końcu? i też masz go jakby mało, tak że zaczyna brać i praktycznie natychmiastowo ze-sprzęgla;>?



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Sprzęgło bierze bardzo wysoko- tarcza, docisk ok!

Post autor: marcinek84 » czw sty 19, 2012 13:11

Tak, bierze przy samym końcu. Praktycznie trochę wcisnę i rozłącza sprzęgło. Nawet mechanik oddając samochód powiedział że wysoko bierze. Stare tak samo chodziło a był to oryginał jeszcze.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Przemowil
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: czw cze 24, 2010 20:59
Lokalizacja: Lubatówka (woj. podkarpackie)
Kontakt:

Sprzęgło bierze bardzo wysoko- tarcza, docisk ok!

Post autor: Przemowil » czw sty 19, 2012 18:20

No to fajnie wiedzieć, że ktoś też tak ma, i po na nowym komplecie, także pewnie dam sobie z tym spokój, zresztą już przyzwyczajony jestem bo tak jeźdzę dwa lata. A sprzęgło przejrzałem to przynajmniej wiem co mi tam się kręci, ;]



jarek43_16
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: wt paź 19, 2010 22:28
Lokalizacja: Lubartów

Sprzęgło bierze bardzo wysoko- tarcza, docisk ok!

Post autor: jarek43_16 » czw sty 19, 2012 20:29

w moim też tak jest, że wysoko bierze, szwagier stwierdził, że coś jest nie tak jak jechał i że chyba sprzęgło mi się kończy, ale ja mu powiedziałem, że już się tak mi kończy 2 prawie dwa lata bez 2 miesięcy :bigok:



Przemowil
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: czw cze 24, 2010 20:59
Lokalizacja: Lubatówka (woj. podkarpackie)
Kontakt:

Sprzęgło bierze bardzo wysoko- tarcza, docisk ok!

Post autor: Przemowil » czw sty 19, 2012 21:38

Heheh, no u mnie też szwagry brat czy inne osoby narzekały że mam go mało, ja sam chociaż że w miare orientuje sie w temacie bo kończę w tym roku technikum mechaniczne to myślałem że sie kończy, no ale też dwa lata jeźdzę, nie raz trochę się szybciej wystartowało i nie chcący reczny był wtedy zaciągniety ;D ;P no a tu sprzęgło dalej chula, no więc dobrze wiedzieć że tak po prostu ma być ;)



Awatar użytkownika
J.B.S.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1819
Rejestracja: sob mar 22, 2008 19:08
Lokalizacja: Radom

Sprzęgło bierze bardzo wysoko- tarcza, docisk ok!

Post autor: J.B.S. » czw sty 19, 2012 21:45

Kiedys zastanawiałem sie czy to nie jest wina pręta który włącza sprzegło. Tego co idzie przez wałek w skrzyni biegów.On z czasem tez się zużywa,miałem to nawet robić ,ale się przyzwyczaiłem.Nie ślizga się więc jest ok.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Sprzęgło bierze bardzo wysoko- tarcza, docisk ok!

Post autor: jhosef » czw sty 19, 2012 22:53

Linka z samoregulatorem czy zwykła?



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Sprzęgło bierze bardzo wysoko- tarcza, docisk ok!

Post autor: marcinek84 » pt sty 20, 2012 01:33

jhosef, zwykła linka.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Sprzęgło bierze bardzo wysoko- tarcza, docisk ok!

Post autor: jhosef » pt sty 20, 2012 09:58

Linka rozumiem, że wyregulowana?



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Sprzęgło bierze bardzo wysoko- tarcza, docisk ok!

Post autor: marcinek84 » pt sty 20, 2012 13:11

Wyregulowana linka, zarówno dźwignia jak i linka chodzą lekko. Można pod maską podnosić dźwignię sprzęgła około 1cm i słychać jak opada pedał w kabinie.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Przemowil
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: czw cze 24, 2010 20:59
Lokalizacja: Lubatówka (woj. podkarpackie)
Kontakt:

Sprzęgło bierze bardzo wysoko- tarcza, docisk ok!

Post autor: Przemowil » pt kwie 20, 2012 00:19

Przepraszam że tematu nie zakończyłem, ale po prostu na śmierć zapomniałęm, temat sprzęgła już zamknięty, dziękuję wszystkim za odpowiedzi :) zamykam post.



Awatar użytkownika
RHDGTI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz paź 02, 2011 16:59

Sprzęgło bierze bardzo wysoko- tarcza, docisk ok!

Post autor: RHDGTI » sob kwie 21, 2012 15:35

Witam..Mialem takie same objawy przed i po zmianie sprzegla..Linka bez regulatora i z tego co wiem,to linka jest do wymiany..Jak wymienie dam znac czy poprawilo..
Pozdrawiam..



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 0 gości