Obroty silnika

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

dario7311
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: ndz paź 23, 2011 19:15
Lokalizacja: Częstochowa

Obroty silnika

Post autor: dario7311 » pn lis 28, 2011 16:33

:grrr: Witam co jest przyczyną że silnik gaśnie na wolnych obrotach oczywiście po wyłączeniu ssania!Jaka jest tego przyczyna?Gaźnik 2E.Pozdrawiam



Awatar użytkownika
serafin74
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt lis 28, 2008 19:14
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Obroty silnika

Post autor: serafin74 » śr lis 30, 2011 23:02

Pokręć śróbą na klucz 13 z tyłu siłownika 3 położeniowego w prawo-zakręcaj,Taka okrągła metalowa puszka z tyłu gaźnika,Jak stoisz przodem do auta to jest po lewej stronie z tyłu jeżeli to nie pomoże to musisz podkręcić śróbkę która się styka z trzpieniem tego siłownika 3 położeniowego (jest ustawiona fabrycznie i może być ją ciężko ruszyć).
Ostatnio zmieniony śr lis 30, 2011 23:12 przez serafin74, łącznie zmieniany 1 raz.


Pozdrawiam wszystkich posiadaczy VW

Awatar użytkownika
mk2manhattan
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pt mar 11, 2011 23:46
Lokalizacja: Pniewy WLKP

Obroty silnika

Post autor: mk2manhattan » śr lis 30, 2011 23:06

tyle ze jeśli silnik wcześniej chodził na takim ustawieniu gaznika to znaczy ze wina lezy gdzies indziej moze poprostu ciagnie gdzieś fałszywe powietrze czy co???


Jezdze nisko leżę na glebie, grunt to zawieszenie - jedziesz ...
Obrazek
wspomnienia:)

Awatar użytkownika
serafin74
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt lis 28, 2008 19:14
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Obroty silnika

Post autor: serafin74 » śr lis 30, 2011 23:15

mk2manhattan pisze:tyle ze jeśli silnik wcześniej chodził na takim ustawieniu gaznika to znaczy ze wina lezy gdzies indziej moze poprostu ciagnie gdzieś fałszywe powietrze czy co???
Wydaje mi sie ze jakby ciagnoł lewe powietrze to obroty by były wieksze chyba.Mozna to sprawdzic pryskajac jakims dezydorantem w okolicach gaznika i na weze od podcisnienia i jak ciagnie lewe powietrze to obroty wzrosna


Pozdrawiam wszystkich posiadaczy VW

dario7311
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: ndz paź 23, 2011 19:15
Lokalizacja: Częstochowa

Obroty silnika

Post autor: dario7311 » czw gru 01, 2011 07:21

Lewego powietrza nie ciagnie



Awatar użytkownika
Hara_1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw lis 04, 2010 19:26
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

Obroty silnika

Post autor: Hara_1 » czw gru 01, 2011 17:19

Kolego to może być problem z gaźnikiem, jak już zacznie się psuć to nie ma na nie siły tylko wymiana. Jeżeli to wina gaźnika.


VW Connecting People

Awatar użytkownika
serafin74
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt lis 28, 2008 19:14
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Obroty silnika

Post autor: serafin74 » czw gru 01, 2011 23:23

Masz kolego racje ze jak gaźnik zacznie sie psuc to tylko wymiana.Mi zaczoł i od pewnego czasu własnie z nim walcze i nie moge juz.Kupiłem uzywany gaźnik i nadal to samo wiec moze to nie gaźnik.Jesli ktos by mógł mi pomóc to zapraszam na temat GAŚNIE PRZY HAMOWANIU.Mój problem jest taki iz jak hamuje na skrzyzowaniu lub znaku stop to obroty maleja i gasnie mi autoWezyki podcisnienia wymienione i wezyk od serwa tez.Lewego powietrza nie łapie bo testowałem dezydorantem.Pali od kopa ale nie moge wyregulowac obrotów i jak dam gazu i puszcze to obroty spadaja ale nie odrazu.Zauwazyłem tez ze jak gasze silnik to pedał hamulca lekko opada a jak zapalam to sie podnosi.Moze to wina czegos i dlatego gasnie jak hamuje.Przepraszam koledzy bardzo ze wtraciłem tu swój problem ale juz wszedzie szukam pomocy i nikt mi jakos nie moze pomóc


Pozdrawiam wszystkich posiadaczy VW

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości