Golf 3 1,8 nie zapala rano i przy złej pogodzie

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Riczix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt paź 07, 2011 17:16

Golf 3 1,8 nie zapala rano i przy złej pogodzie

Post autor: Riczix » pt paź 07, 2011 17:44

Cześć, mam taki dziwny problem z Golfem 3 1,8 kat. Pewnego dnia rano nie odpalił (kolega miał auto) i kręcił kręcił aż akumulator padł, no to 1 podejrzenie akumulator nie trzyma, dowiedziałem sie że ma 6 lat już był raz całkowicie rozładowany no to poszedł do wymiany, lecz dalej mi nie palił. Podjechałem do mechanika okazało sie że kable już kończą żywot no to wymieniłem kable zapłonowe, kopułkę, świece orz paluch. Kable już były zielone itp to wymiana była wskazana.. Dziś rano znów problem ale jakoś zakręcił ale do tego wróce później. Popołudniu był deszcz i znów kręci kręci ale nie złapie. Po kolei mówiac:
-jak jest ładna pogoda to zapali ładnie
-jak silnik jest ciepły to zapali
-na popych zapali
-jak mu zakręciłem na biegu żeby nim szarpło to zapalił dziś rano, po południu już nie
-jak na popych za słabo rozkulaliśmy go i ino zakręcił to potem na kluczyk odpalił

Kolejna rzecz co mi sie nie podoba dwa razy mi sie tak zdarzyło że:
zapalił ale nie chodził równo (obroty falowały) ale jak go podtrzymałem wciskając gaz i przeskoczył mi na LPG to chodził równo i normalnie. Czym to mogło by być spowodowne?



jackyz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 471
Rejestracja: pt lip 06, 2007 23:19
Lokalizacja: Oświęcim

Golf 3 1,8 nie zapala rano i przy złej pogodzie

Post autor: jackyz » pt paź 07, 2011 20:34

Umyj przepustnice i powinno chodzić.


Jacek

piotsztyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pt paź 23, 2009 20:51
Lokalizacja: kalisz
Kontakt:

Golf 3 1,8 nie zapala rano i przy złej pogodzie

Post autor: piotsztyk » ndz paź 09, 2011 07:36

sprawdz aparat zapłonowy, możliwe że czujnik halla szwankuje. najlepiej podmienic od kogos na chwile



Awatar użytkownika
Dziku VR6
Pussy Wagon
Pussy Wagon
Posty: 3113
Rejestracja: śr lis 05, 2008 11:18
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Golf 3 1,8 nie zapala rano i przy złej pogodzie

Post autor: Dziku VR6 » pn paź 10, 2011 21:36

A na samym gazie jak odpala?


Mój mk2 z VR6 TURBO pod maską http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=372052
MK1 robi się viewtopic.php?f=86&t=540709" onclick="window.open(this.href);return false;
w12 na codzień

Riczix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt paź 07, 2011 17:16

Golf 3 1,8 nie zapala rano i przy złej pogodzie

Post autor: Riczix » śr paź 12, 2011 23:35

Niestety praca nie pozwoliła mi czasowo na grzebanie w autku:/ Teraz zaczoł palic już mi nie podkłada świni czasem trza mu więcej pokręcic ale zapali. Teraz ino mi czasami falują obroty na benzynie...

Niestety nie mogę odpalić na samym gazie, gaz mi sie automatycznie przełancza przy 3000 obrotach.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości