silnik 1.9 sdi nie chce odpalic

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

miko26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 15:52

silnik 1.9 sdi nie chce odpalic

Post autor: miko26 » ndz wrz 04, 2011 15:17

Witam wszystkich mam problem z moim autem vw golf 4 1.9 sdi . Problem polega na tym ze nie chce odpalic wczoraj pojechalem do marketu na zakupy wszystko ok zgasilem auto gdy chciałem go odpalic ponownie nie udało mi sie tak dlugo go kręciłem ze aku mi padło myslalem ze to wina zaworu na pompie który odcina przeplyw ale on działa gdy podłączyłem do niego kabel z napięciem 12v słychac go jak działa takie cykanie jak podpinam ten kabel ale i to nie pomogło w odpaleniu filtr paliwa wymieniony jakieś 2 miesiące temu mobilajzer działa kontrolka gaśnie jakieś 2 tygodnie temu zaświecił mi sie serwis oil nie mam takiej możliwości zeby skasować inspekcję ale podejzewam ze to nie jest przyczyna auto paliło na dotyk czy silnik był zimny czy ciepły wcześniej nie mialem żadnych problemów z tym autem podczas podczas jazdy nie zauwazylem żadnych usterek typu dymienia dławiemia sie spadku mocy co moze być przyczyną ? Auto paliło i nagle nie moge go uruchomić proszę o pomoc pozdrawiam a gaśnie jakieś 2 tygodnie temu zaświecił mi sie serwis oil nie mam takiej możliwości zeby skasować inspekcję ale podejzewam ze to nie jest przyczyna auto paliło na dotyk czy silnik był zimny czy ciepły wcześniej nie mialem żadnych problemów z tym autem podczas podczas jazdy nie zauwazylem żadnych usterek typu dymienia dławiemia sie spadku mocy co moze być przyczyną ? Auto paliło i nagle nie moge go uruchomić proszę o pomoc pozdrawiam



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

silnik 1.9 sdi nie chce odpalic

Post autor: munior » ndz wrz 04, 2011 21:15

miko26 pisze:Problem polega na tym ze nie chce odpalic wczoraj pojechalem do marketu na zakupy wszystko ok zgasilem auto gdy chciałem go odpalic ponownie nie udało mi sie
Przyczyna jest albo "mechaniczna " paliwo nie dociera do pompy ,albo elektroniczna -problem z immo ,o czym łatwo się przekonać podłaczając auto pod kompa ,skoro nie masz mozliwości podłaczyć ,to sprawdz czy paliwo dochodzi do pompy wtryskowej ...


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

miko26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 15:52

silnik 1.9 sdi nie chce odpalic

Post autor: miko26 » ndz wrz 04, 2011 22:37

Który przewód mam odpiać sa dwa które dochodzą do pompy czarny i przezroczysty wydaje mi sie ze przezroczysty jest to przewód zasilający pompę widać w nim paliwo jak znajomy próbował go odpalic patrzylem na ten przewód i płynie w nim ropa i od czasu do czasu pecheze powietrza moze to jest powód ale gdyby pompą była zapowietrzona to pewnie by sie silnik krztusil i odczuł bym to podczas wcześniejszej jazdy



Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: silnik 1.9 sdi nie chce odpalic

Post autor: Neoarti » ndz wrz 04, 2011 22:59

dokładnie przeźroczysty przewód to zasilanie pompy, robiłeś ostatnio rozrząd ?? może przeskoczył przy gaszeniu ?? miałem podobny przypadek


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

miko26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 15:52

silnik 1.9 sdi nie chce odpalic

Post autor: miko26 » ndz wrz 04, 2011 23:49

rozrząd wymieniany w tamtym roku zrobiłem dopiero 30 tys wydaje mi sie ze to jest niemożliwe napewno bym to zauważył jak sprawdzic dobrze ustawiony rozrząd bo znaków nie ma z tego co sie orientuje to na skrzyni jest korek i tam jest znak i na dolnym kole pasowym w pompie trzeba ustawić równo z dziura jest tam miejsce na sworzen i wtedy blokuje sie pompę ale nie wiem gdzie jest jakiś znak na górnym kole nie ma żadnego znaku



miko26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 15:52

silnik 1.9 sdi nie chce odpalic

Post autor: miko26 » śr wrz 07, 2011 18:28

Witam znalazłem przyczynę jest to przekaznik 109 dopiero jak podpiolem vag-a kupilem nowy i wszystko jest ok czytałem ze można tez poprawić luty ale nie chcial bym zeby zdążyło mi sie to samo pozdrawiam



Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

silnik 1.9 sdi nie chce odpalic

Post autor: Neoarti » śr wrz 07, 2011 19:24

jak przekaźnik był rozlutowany to pewnie nie zapalała ci się kontrolka świec żarowych nic o tym nie pisałeś a co do samego lutowania to jak to zrobisz dobrze to nie powinno być problemu


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 35 gości