po wymianie nagrzewnicy slabo grzeje

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

night_rider
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pt cze 10, 2011 22:03

po wymianie nagrzewnicy slabo grzeje

Post autor: night_rider » sob lip 02, 2011 20:44

mianowicie dzisiaj wymienilem nagrzewnice oraz czujnik na chlodnicy ktory zalacza wentylator. po wymianie nagrzewnicy leci lekko ale naprawde lekko cieple powietrze ( wczesniej bylo ok) a wskazowka od temp wody jest jeszcze przed dioda podczas jazdy no mozna powiedziec ze delikatnie zachodzi na diode ale to nie jest pion a wentylator zalacza sie jak wskazowka przejdzie za diode a powietrze w nawiewach jest troche cieplejsze... gdzie tkiw problem ze nie grzeje tak jak powinien wspomne ze wszystkie weze cieple termostat raczej tez bo zaraz po wymianie nagrzewniy nalalem plynu poczekalem jak sie auto zagrzalo i plynu ubylo... wiec chyba jest i dziala... macie moze jakies sugestie



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

po wymianie nagrzewnicy slabo grzeje

Post autor: miś fazi » sob lip 02, 2011 21:07

nagrzewnica oryginał , czy podróba ? , jeśli podróba za 40 zł to masz prawdopodobny powód



night_rider
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pt cze 10, 2011 22:03

po wymianie nagrzewnicy slabo grzeje

Post autor: night_rider » sob lip 02, 2011 21:20

no niestety podroba za 40zl ale ponoc darowanemu koniowi nie patrzy sie w zeby :) a ja sie tak kurcze nameczylem a tu du....pa ta ktora zalozylem wygladala niby ok tak jak tamta stara



michao
...
...
Posty: 446
Rejestracja: wt paź 21, 2008 11:34
Lokalizacja: Lubelskie

po wymianie nagrzewnicy slabo grzeje

Post autor: michao » sob lip 02, 2011 21:25

liczyles ilosc zwoi przy zakladaniu ?
Druga sprawa bardzo istotna w jakim stanie byly twoje scianki które prowadza powietrze ?
Chodzi mi o te blaszki ktore z biegiem lat traca material i zostaja dziury ( sa takie 3 dziury duze ).
Dążę do tego ze jezeli te owe sciany kierunkujace powietrze na nagrzewnice sa zuzyte i maja te dziury to jezeli ich nie zakyles to twoja robota nic Ci nie dała.
Teraz usiadz i przypomnij sobie w jakim one byly stanie ( chodzi mi o te 2 scianki na wysokosci srodkowego schowka)
Jezeli byly dziurawe to napewno poprawi sie twoje grzanie po ich uszczelnieniu.

Sprawa druga to odpowietrzenie ukladu - na forum byl poruszany ten temat wiec jezeli tego nie zrobiles to zrób to koniecznie.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

po wymianie nagrzewnicy slabo grzeje

Post autor: miś fazi » sob lip 02, 2011 21:28

z zewnątrz można nie widzieć różnicy , ale jednak bywa kolosalna , ja mam jedną oryginalną nową , ale trzymam dla siebie, bo wiem jaki mają przepływ i radiator podróbki , a jest za dużo roboty z tym aby ryzykować zakładanie szajsu , nie Ty pierwszy masz taki problem po założeniu podróbki

MICHAO układ sam się odpowietrzy



night_rider
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pt cze 10, 2011 22:03

po wymianie nagrzewnicy slabo grzeje

Post autor: night_rider » sob lip 02, 2011 21:49

michao pisze:Teraz usiadz i przypomnij sobie w jakim one byly stanie ( chodzi mi o te 2 scianki na wysokosci srodkowego schowka)
Jezeli byly dziurawe to napewno poprawi sie twoje grzanie po ich uszczelnieniu.

no te od tej klapki regulujacej cieple zime powietrze byly dziurawe wiec postaram sie to jakos naprawic i dam znac o rezultatach faktycznie mozesz miec racje



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

po wymianie nagrzewnicy slabo grzeje

Post autor: Paweł Marek » ndz lip 03, 2011 10:41

Fabrycznie sa zaklejone czymś w rodzaju gąbki, jak chcesz żeby nawiew był cichy użyj podobnego materiału. Swietnie nadają się podstawki pod mysz są z piankowej gumy.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

michao
...
...
Posty: 446
Rejestracja: wt paź 21, 2008 11:34
Lokalizacja: Lubelskie

po wymianie nagrzewnicy slabo grzeje

Post autor: michao » ndz lip 03, 2011 13:19

miś fazi pisze:z zewnątrz można nie widzieć różnicy , ale jednak bywa kolosalna
Ja tez wymienialem na taka za 40 zl i tak grzeje ze w zimie w majtkach mozna jezdzic
Paweł Marek pisze:Fabrycznie sa zaklejone czymś w rodzaju gąbki, jak chcesz żeby nawiew był cichy użyj podobnego materiału. Swietnie nadają się podstawki pod mysz są z piankowej gumy.
tez ich uzylem hehehe takze zgadzam sie uzyj cos w podobie materiału - ja nie dosc co je przykleilem to jeszcze po rogach złapałem nitami

Jezeli na tych klapkach widziales te duze dziury to jestem pewny w 99% ze po robocie poczujesz cieplo w aucie.
Jezeli mowisz ze miales je dziurawe to powietrze zamiast byc kierowane klapka na nagrzewnice, mija obieg przez dziury a moze tylko ze 30 % powietrza idzie na nagrzewnice z tad masz lekko cieple powietrze przy wydmuchu



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

po wymianie nagrzewnicy slabo grzeje

Post autor: miś fazi » ndz lip 03, 2011 14:10

a ja dalej będę obstawiał kiepską nagrzewnicę , będziemy widzieć jak kolega coś z tym zrobi i opisze nam powód



night_rider
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pt cze 10, 2011 22:03

po wymianie nagrzewnicy slabo grzeje

Post autor: night_rider » ndz lip 03, 2011 15:41

napewno wezme sie za to w przyszlym tygodniu i dam znac co i jak



michao
...
...
Posty: 446
Rejestracja: wt paź 21, 2008 11:34
Lokalizacja: Lubelskie

po wymianie nagrzewnicy slabo grzeje

Post autor: michao » pn lip 04, 2011 13:13

miś fazi pisze:a ja dalej będę obstawiał kiepską nagrzewnicę
fakt tani zamiennik moze nie bedzie dawal ciepla jak ori nagrzewnica ale musi dawac cieple powietrze.
Ja bede obstawial na klapki kierujace powietrze bo w zimie to samo przechodzilem a moja nowa nagrzewnica kosztowala 46 zl :)
A grzeje niemilosiernie



night_rider
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pt cze 10, 2011 22:03

po wymianie nagrzewnicy slabo grzeje

Post autor: night_rider » sob lip 16, 2011 21:38

oczywiscie nie mialem czasu zeby sie za to zabrac ale zauwazylem ostatnio ze jak wskazowka przechodzi za polowe tzn za diode to zaczyna dmuchac coraz cieplejsze powietrze tzn takie jakie powinno dmuchac moze cos nie tak z termostatem przy ilu stopniach powinien sie otwierac w silniku kr



Awatar użytkownika
mishabest
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 488
Rejestracja: czw mar 26, 2009 18:29
Lokalizacja: kraków

po wymianie nagrzewnicy slabo grzeje

Post autor: mishabest » pn lip 18, 2011 21:27

nagrzewnica jest na małym obiegu więc termostat nie ma tu raczej nic do rzeczy. Raczej skłaniam się ku tym gąbkom lub powietrzu w nagrzewnicy jak to pisał Michao. Nie zawsze ukłąd odpowietrzy się sam, musi być drożny wężyk i króciec odpowietrzający, często też zakłóca odpowietrzanie nagrzewnicy wpięcie reduktora LPG pod przewody nagrzewnicy. Gdzieś jeszcze się spotkałem z czymś takim jak zaworki czy termostaty na przewodach płynu do nagrzewnicy w mk2. Jak siadały to też były jaja, ludzie je poprostu wywalali.


Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae

Awatar użytkownika
yogi44
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 19:14
Lokalizacja: Gosiewo

po wymianie nagrzewnicy slabo grzeje

Post autor: yogi44 » pn lip 18, 2011 22:38

szwagier też tak miał po wymianie nagrzewnicy. zapowietrzona była. jesli masz jakieś zaworki,cudaczki na przewodach grzewczych z płynem chłodniczym idacych od silnika do kabiny ( sa zaraz pod podszybiem z lewej strony komory silnikowej ) to radze je wyrzucić a w ich miejsce wstawic prostą rurke. . A odpowietrzenie u szwagra polegało na kilkukrotnym ściśnięciu tych własnie węży z płynem chłodzącym przy zapalonym silniku.Przy ściskaniu czuć było wedrujące bąble w wężu a zaraz potem w kabinie kierowce uderzył powiew bardzo ciepłego powietrza. :grin:


[img]http://freeisoft.pl/wp-content/uploads//nowe-avatar-13.gif[/img]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości