Przycisk klaksonu problem

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

jancik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: czw lis 10, 2005 17:09
Lokalizacja: Bytom

Przycisk klaksonu problem

Post autor: jancik » pn cze 20, 2011 23:21

Witam! Nie działa przycisk klaksonu.Jak się mocno naciśnie na środek kierownicy to trąbi.Jak zdemontować ten przycisk.Kierownica z airbagiem.
Wspomnę jeszcze,że używałem opcji szukaj.I znalazłem różne wersje porad,jedni pisali,że wystarczy podważyć inni,że zdemontować najpierw poduszkę.Proszę o podpowiedź ,sposobu demontażu przycisku,ewentualnie przyczyny tej awarii.Z góry dzięki. :bigok:



jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

Przycisk klaksonu problem

Post autor: jeryk10 » czw cze 23, 2011 18:26

Dokladnie na poczatek musisz wyciagnac poduszke a robi sie to tak z tylu kierownicy masz 2 otwory Cienki srubokret w rece i wkladasz go w ten otwor odpychajac go w bok tak zeby zwolnic blokade poduszki


Swap instalacji z grupy VAG .

Posiadam schematy elektryczne 1.8 T AUM,AUQ,AGU,APP,BAM,AWT
1.9 TDI ASV,AHF,ALH,AWX,ATD
Posiadam przerobione instalacje od 1,8T AGU,AUM do MK2,MK3
Posiadam na sprzedaż kompletna instalacje do R32

poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Przycisk klaksonu problem

Post autor: poolak2006 » czw cze 23, 2011 22:40

Po pierwsze to musisz odpiąć aku około 10min przed zabraniem się za zabawę z poduszką... bo chyba nie chcesz dostać z poduchy.
To po pierwsze a po drugie słabo szukałeś chyba :bajer: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=199956" onclick="window.open(this.href);return false;
tu jest bardzo dokładnie opisane :bigok:



stilu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: wt wrz 14, 2010 14:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Przycisk klaksonu problem

Post autor: stilu » ndz cze 26, 2011 10:39

przyczyna awarii to stawiam na to, że blaszka która łączy kierownice(przycisk na kierze) z resztą jest już mocno dogięty i po prostu trzeba go przemyć i odgiąć spowrotem, albo inny problem taki jaki ja miałem 3 tyg temu (ale mk3), że ta blaszka była ułamana i trzeba było zlutować i wszystko gra;)



jancik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: czw lis 10, 2005 17:09
Lokalizacja: Bytom

Re: Przycisk klaksonu problem

Post autor: jancik » pn cze 27, 2011 16:48

poolak2006 pisze:Po pierwsze to musisz odpiąć aku około 10min przed zabraniem się za zabawę z poduszką... bo chyba nie chcesz dostać z poduchy.
To po pierwsze a po drugie słabo szukałeś chyba :bajer: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=199956" onclick="window.open(this.href);return false;
tu jest bardzo dokładnie opisane :bigok:
Zgodzę się z kolegą,że słabo szukałem,ale na pewno próbowałem,widocznie nie jestem w tym mocny.Ale dziękuję wszystkim za pomoc.



poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Re: Przycisk klaksonu problem

Post autor: poolak2006 » pn cze 27, 2011 23:35

jancik pisze:
poolak2006 pisze:Po pierwsze to musisz odpiąć aku około 10min przed zabraniem się za zabawę z poduszką... bo chyba nie chcesz dostać z poduchy.
To po pierwsze a po drugie słabo szukałeś chyba :bajer: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=199956" onclick="window.open(this.href);return false;
tu jest bardzo dokładnie opisane :bigok:
Zgodzę się z kolegą,że słabo szukałem,ale na pewno próbowałem,widocznie nie jestem w tym mocny.Ale dziękuję wszystkim za pomoc.
Spoko... no czasami ciężko faktycznie znaleźć coś, co nas interesuje ponieważ czasami jest to opisane w innym temacie (tu np. przy tempomacie) :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości