golf 3 skrzynia biegow

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

jojo204
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: sob lut 04, 2006 13:45
Lokalizacja: opole
Kontakt:

golf 3 skrzynia biegow

Post autor: jojo204 » sob cze 10, 2006 18:48

Witam mam pytanie czy duzo roboty jest z wycignieciem skrzyni z golfika i czy dam rady zrobic to samemu bo czeka mnie chyba wymiana łozyska oporowego :( bo pojawily sie u mnie ostatnio jakies dziwne dzwieki. Ten dzwiek jest slyszalny na luzie i w czasie jazdy kiedy wcisne sprzegło wszystko cichnie. Macie moze jakies wskazowki co i jak rozebrac bo nie robilem tego jeszcze


Prosze o pomoc :)


gdzie moge dostac chlodnice cieczy i do klimy do golfika??
Ostatnio zmieniony pt lis 27, 2009 22:27 przez jojo204, łącznie zmieniany 1 raz.



pushkin77
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 22:01
Lokalizacja: (PL) KGR
Kontakt:

Post autor: pushkin77 » sob cze 10, 2006 21:57

do wymiany łozyska nie trzeba wyciągac skrzyni.....



Awatar użytkownika
Paweł NPI
...
...
Posty: 1821
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 13:55
Lokalizacja: OLSZTYN / Ruciane-Nida VWarmińsko-mazurskie

Post autor: Paweł NPI » sob cze 10, 2006 23:59

Jeśli chcesz wyjąć skrzynię, to proponuję najpierw zaopatrzyć się w coś na czym będziesz mógł podwiesić silnik i regulować jesgo wysokość. Ja nigdy tego nie robiłem, ale jak musiałem wymienić sprzęgło, to tylko pożyczyłem wieszak do silnika od mechanika i jakoś to poszło bez większych problemów. Poprostu podwieszasz silnik i odkręcasz od skrzyni wszystko co będzie przeszkadzać w jej wyjęciu. Potem trzeba silnik od poduszek odkręcić i odkręcasz skrzynię i ją wyciągasz. Pamiętaj aby nie kręcić kołem zamachowym... to chyba tyle...


[url=http://www.ilespala.pl/podsumowanie/426][img]http://www.ilespala.pl/obrazek/426/3/1[/img][/url]

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images46.fotosik.pl/298/9584d7b661611e73.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » ndz cze 11, 2006 10:35

a nie prosciej odsunać skrzynie biegów? no ale kazdy ma jakies knify po uprzednim rozłaczeniu kolumny od zwrotnicy jak będzioesz miał dojście to musisz sie zaopatrzyc w wałek centrujący tarcze sprzęgła taki wymiar jak wałek sprzęgłowy który wychodzi ze skrzyni biegów w przeciwnym razie nie włozysz skrzyni biegów



pushkin77
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 22:01
Lokalizacja: (PL) KGR
Kontakt:

Post autor: pushkin77 » ndz cze 11, 2006 10:46

ludzie... o czym wy piszecie???

do wymiany lożyska NIE TRZEBA wyjmowac skrzyni !!!



jojo204
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: sob lut 04, 2006 13:45
Lokalizacja: opole
Kontakt:

Post autor: jojo204 » ndz cze 11, 2006 10:57

dlatego prosze o porady ja to zrobic jak najszybciej i jezeli jest mozliwosc to jak to zrobic bez wyciagania skrzynki



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » ndz cze 11, 2006 11:34

do wymiany lożyska NIE TRZEBA wyjmowac skrzyni !!!
a kto mówi o wyjmowaniu? trzeba ją tylko odsunąć na bok razem z półoską a jak chcesz się dostać do sprzęgła ? rozdzielając skrzynię biegów od silnika co nie?

[ Dodano: Nie Cze 11, 2006 11:37 ]
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=51195

[ Dodano: Nie Cze 11, 2006 11:39 ]
coś ci to podpowie

[ Dodano: Nie Cze 11, 2006 11:39 ]
pushkin77 pisze:ludzie... o czym wy piszecie???
NIE KRYTYKUJ !!!!!!!!!!!!!!!!!! :grrr:

[ Dodano: Nie Cze 11, 2006 11:53 ]
wymieniałem sam ale nie w golfie zasada jest ta sama odkręcasz śrubę piasty koła (luzujesz) następnie zdejmujesz koło odłanczasz wachacz od zwrotnicy tarczę ham z piastą odsuwasz na bok i w zasadzie możesz przystąpić do rozdzielania kosza od silnika odkręcając wszystkie śruby dookoła lewarek podsuwasz pod skrzynię biegów aby ci nie opadła za mocno i na wiszchu masz tarczę wraz z dociskiem odkręcasz sróby docisku i tarcza wylatuje oceniasz stan łozyska oporowego vel tarczy s przęgła i docisku radzę sprawdzić poco masz robić 2razy kiedy okaże się ze tarcza sprzęgła jest ceiniutka albo na docisku są ślady tarcia (rowki , kołnierrz ) co ty zrobisz twoja sprawa ale pamiętaj że jak wyciągniesz tarczę czeka cie jej wycentrowanie jak na zdjęciu w topicu widać .

[ Dodano: Nie Cze 11, 2006 11:55 ]
dziejo pisze:tarczę ham z piastą odsuwasz na bok
wraz z amorem



pushkin77
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 22:01
Lokalizacja: (PL) KGR
Kontakt:

Post autor: pushkin77 » ndz cze 11, 2006 12:55

dziejo pisze:NIE KRYTYKUJ !!!!!!!!!!!!!!!!!!
nie będę krytykował jak nie będziesz pisał BZDUR !!!!!!!

czytam Ciebie i widzę że musiał wczoraj zdrowo zabalangować bo coś nie dociera do Ciebie pytanie zadane przez JOJO......

więc przetłumaczę CI żebyś się nie męczył..... kolo chce wymienić łożysko a Ty mu nawijasz o wymianie sprzęgła....

Ty wiesz wogóle gdzie w III AAM jest lożysko sprzęgła ?????



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » ndz cze 11, 2006 17:34

pushkin77 pisze:Ty mu nawijasz o wymianie sprzęgła...
poczytaj dokładnie mój post wyżej a dopiero pózniej ....... panie PUSHKIN



jojo204
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: sob lut 04, 2006 13:45
Lokalizacja: opole
Kontakt:

Post autor: jojo204 » ndz cze 11, 2006 19:15

jaki jest mniej wiecej koszt takiej naprawy:) i czy musze miec te ustrojstwo do ustawienia tego po rozebraniu??



alus1166
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt lis 17, 2009 00:22
Lokalizacja: poland

Post autor: alus1166 » wt lis 17, 2009 00:25

Witam wszystkich mam do was pytanko czy wiecie może co sie dzieje ze skrzynią jak pojeźdźe dłużej to ciężko mi wchodzą biegi co mam zrobić prosze o pomoc POZDRAWIAM. :grin:


aluś

Awatar użytkownika
tympy mechanik
Forum Master
Forum Master
Posty: 1001
Rejestracja: śr mar 18, 2009 20:02
Lokalizacja: ERA
Kontakt:

Post autor: tympy mechanik » wt lis 17, 2009 11:03

dziejo pisze:po uprzednim rozłaczeniu kolumny od zwrotnicy
nic to nie da bo trzeba rozpiąć zwrotnice z wahacza a nie z kolumny a poza tym to kolumny nie ma w golfach :bigok:
dziejo pisze:musisz sie zaopatrzyc w wałek centrujący tarcze sprzęgła taki wymiar jak wałek sprzęgłowy który wychodzi ze skrzyni biegów w przeciwnym razie nie włozysz skrzyni biegów
do wymiany samego łożyska nie bedzie mu to potrzebne

dziejo pisze:wymieniałem sam ale nie w golfie zasada jest ta sama
otóż kolego zasada sprzęgła w golfie nie jest taka sama jak w innych ałtach ze zwykłym łożyskiem oporowym ponieważ łożysko w golfie z silnikiem 1.8 90km jest umieszczone w tylnej cześci skrzyni czyli tam gdzie piąty bieg i do wymiany tego łożyska nie trzeba wyciągać skrzyni .

moim zdaniem nie padło ci łożysko oporowe tylko jakies łożysko w skrzyni z powodu małej ilości oleju pewnie na początek sprawdź stan oleju bo po wciśnieciu sprzegła w skrzyni przestają sie obracać wałki i przestaje żegotać :bajer:

[ Dodano: 17 Lis 2009 10:07 ]
a wtym linku własnie na zdjęciu jest pokąny schemat budowy tego sprzegła
a zdjęcie wkleił kolega Atomic10 chodzi mi o to pierwsze foto :bigok: :bajer:

[ Dodano: 17 Lis 2009 10:08 ]
Atomic10 a ty kolego też zacznij od sprawdzenia stanu oleju w skrzyni



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt lis 17, 2009 12:17

tympy mechanik pisze:moim zdaniem nie padło ci łożysko oporowe tylko jakies łożysko w skrzyni z powodu małej ilości oleju pewnie na początek sprawdź stan oleju bo po wciśnieciu sprzegła w skrzyni przestają sie obracać wałki i przestaje żegotać
i to jest konsensus, więc skrzynie trzeba wyjmować, a opisów tyle już było na forum....


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
tympy mechanik
Forum Master
Forum Master
Posty: 1001
Rejestracja: śr mar 18, 2009 20:02
Lokalizacja: ERA
Kontakt:

Post autor: tympy mechanik » wt lis 17, 2009 13:06

kolego
Paweł Marek
zobacz jaki to stary temat dopiero mnie guti uświadomił hehe troche przeterminowany
:goof: :goof: :goof: :goof: :goof: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: pewnie już mu nie rzegocze w skrzyni :goof: :goof: :goof:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości