golf IV 1.9tdi 2003r opuszczaja sie szyby i otwieraja sie

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tomlewy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt mar 01, 2011 19:49

golf IV 1.9tdi 2003r opuszczaja sie szyby i otwieraja sie

Post autor: tomlewy » wt mar 01, 2011 20:30

Witam. Od ponad miesiąca mam spory problem z Golfikiem
Jest to kombii z 2003r, 1.9tdi 101KM, 4 el szyby, 10 poduszek, klimatronik itd.. Ogólnie jak na "czwóreczke" jest nawet wyposażony ale juz mi sie to czka troszke. Podczas jazdy autem odryglowują sie same zamki, mimo iż nie sa zamkniete, to itak stukaja w góre, jakby jakies zwarcie bylo. Gdy wyjmuje kluczyk ze stacyjki to za chwile same szyby opadaja (wszystkie cztery). Oprócz tego zniknął mi sygnał brzeczka ( nie dziala brzeczek, nie informuje o pozostawionych zapalonych światłach), nie pali sie oświetlenie kabinowe podczas otwarcia drzwi, także podswietlanie drzwi prawych i lewych przednich przestało działac. Co może byc przyczyna takiego zjawiska? Dodam, ze autko jest w 100% bezwypadkowe... bylem w serwisie vw lecz wróciłem bez konkretnej diagnozy, tzn powiedzieli mi ze zamkek lewych przednich drzwi jest do wymianyy, ale na próbe go odłaczyłem od wiązki, i dzieje sie dalej to samo. Rece opadaja. Mój golfik wyposażony jest w moduł komfortu 1CO959799. Czy to aby on byl przyczyna moich problemów? Prosze o pomoc... z góry dzieki



iigAlisArr
->|<-
->|<-
Posty: 1750
Rejestracja: sob mar 20, 2010 16:44
Lokalizacja: northern

golf IV 1.9tdi 2003r opuszczaja sie szyby i otwieraja sie

Post autor: iigAlisArr » wt mar 01, 2011 20:38

Na 99% mikrostyki w drzwiach są powodem braku oświetlenia, braku brzęczyka, prawdopodobnie też opuszczania szyb. Poszukaj w forum bo o tym czytałem.

Podłączyli go do kompa i błędy odczytali?


Kupię:

- HBM'y,
- W8 pod szyber,
- kratki nawiewów z Bory.


" What does the World, mean to You ? "

Awatar użytkownika
Vagoviec
Demon prędkości
Demon prędkości
Posty: 378
Rejestracja: wt wrz 21, 2010 09:47
Lokalizacja: Gorlice

Re: golf IV 1.9tdi 2003r opuszczaja sie szyby i otwieraja si

Post autor: Vagoviec » wt mar 01, 2011 20:46

iigalisarr pisze:Na 99% mikrostyki w drzwiach są powodem braku oświetlenia, braku brzęczyka, prawdopodobnie też opuszczania szyb. Poszukaj w forum bo o tym czytałem.

Podłączyli go do kompa i błędy odczytali?
Nie inaczej :bigok:
PS: Tu kolega ma obszerny temat jak to od razu naprawić http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=122053" onclick="window.open(this.href);return false;


Numquam Desperaveris...

tomlewy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt mar 01, 2011 19:49

golf IV 1.9tdi 2003r opuszczaja sie szyby i otwieraja sie

Post autor: tomlewy » wt mar 01, 2011 23:07

No fajnie i dzieki za wskazówki, lecz jak pisałem, odłaczyłem zamki tzn wiazki elektryczne zamkow przednich i działo sie dlej to samo, tzn opuszczały sie szyby itd... dlatego moze ma ktos jakies inne pomysły co z tym fantem zrobic. Chodzi głownie o opuszczejace sie szyby bo to stanowi najwiekszy klopot, za kazdym razem opuszczajac pojazd musze zdejmowacc kleme z aku:( Prosze o wiecej rad jesli macie jeszcze jakies z zanadrzu...



tomlewy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt mar 01, 2011 19:49

golf IV 1.9tdi 2003r opuszczaja sie szyby i otwieraja sie

Post autor: tomlewy » wt mar 01, 2011 23:10

pod VAG byl podlaczany w serwisie i wykazało niby blad zamka kierowcy, lecz jak tylko zamek zdezaktywowalem jeden i drugi dzialo sie to samo... serwis sam zachodzi w glowe i nie bardzo wie o co chodzi



iigAlisArr
->|<-
->|<-
Posty: 1750
Rejestracja: sob mar 20, 2010 16:44
Lokalizacja: northern

golf IV 1.9tdi 2003r opuszczaja sie szyby i otwieraja sie

Post autor: iigAlisArr » wt mar 01, 2011 23:15

Vagoviec, może wilgoć w module komfortu co ?

tomlewy, mogą to być drzwi z tyłu też...


Kupię:

- HBM'y,
- W8 pod szyber,
- kratki nawiewów z Bory.


" What does the World, mean to You ? "

Awatar użytkownika
Vagoviec
Demon prędkości
Demon prędkości
Posty: 378
Rejestracja: wt wrz 21, 2010 09:47
Lokalizacja: Gorlice

Re: golf IV 1.9tdi 2003r opuszczaja sie szyby i otwieraja si

Post autor: Vagoviec » wt mar 01, 2011 23:28

iigalisarr pisze:Vagoviec, może wilgoć w module komfortu co ?

tomlewy, mogą to być drzwi z tyłu też...
wilgoć może też być


Numquam Desperaveris...

bosse
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 425
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 15:25
Lokalizacja: Kraków

Re: golf IV 1.9tdi 2003r opuszczaja sie szyby i otwieraja si

Post autor: bosse » wt sty 01, 2013 13:11

Witam mam pytanie. wymienilem nowy zamek drzwi kierowcy bo po otwarciu nie bylo swiatelka w drzwiach ani w samochodzie, a problem dalej jest. Szyby dalej same sie otwieraja po zamknieciu z pilota auta.Co to moze byc? Dodam ze po otwarciu klapy w bagazniku nie mam swiatla. Moze to byc przyczyna? czy szukac w czyms innym problemu?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

golf IV 1.9tdi 2003r opuszczaja sie szyby i otwieraja sie

Post autor: grg474 » wt sty 01, 2013 13:55

za opuszczanie się szyb odpowiadają oba przednie zamki - powód - dużo aut ma wkłądki na kluczyk również po prawej stronie - to że sprawdzałeś zamek kierowcy nie znaczy ze np zimne luty zamka pasażera przód nie są przyczyną takich akcji. Zrzuć oba boczki, wyjmij szyby, odłącz zamki kierowcy i pasażera i test z wyjmowaniem kluczyka ze stacyjki. Jeśli nie zniknie problem to daj znać.
Daj też numer komfortu


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

bosse
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 425
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 15:25
Lokalizacja: Kraków

golf IV 1.9tdi 2003r opuszczaja sie szyby i otwieraja sie

Post autor: bosse » wt sty 01, 2013 13:58

Z prawej strony drzwi pasazera z kluczyka sie normalnie otwieraja i zamykaja. Jak potrzymam duzej to nawet szyby domkne z kluczyka od pasazera.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

golf IV 1.9tdi 2003r opuszczaja sie szyby i otwieraja sie

Post autor: grg474 » wt sty 01, 2013 14:03

taa - mi chodzi o co innego - żebyś jednak sprawdził to o co cię proszę.

A czy czasem ktoś nie dołączał jakiegoś alarmu dodatkowo?


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

bosse
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 425
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 15:25
Lokalizacja: Kraków

golf IV 1.9tdi 2003r opuszczaja sie szyby i otwieraja sie

Post autor: bosse » wt sty 01, 2013 14:07

Nie, mam oryginlany alarm. Samochod codziennie jest mi potrzebny... Nie bede mial czasu na rozbieranie tego.

A jeszcze zapytam a klapa bagaznika nie ma nic z tym wspolnego? Bo czytalem cos, ze w tym wina tez moze byc...

ps. A jesli wymienie jeszcze zamek od strony pasazera to problem bedzie rozwiazany?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

golf IV 1.9tdi 2003r opuszczaja sie szyby i otwieraja sie

Post autor: grg474 » wt sty 01, 2013 14:46

bosse pisze:ps. A jesli wymienie jeszcze zamek od strony pasazera to problem bedzie rozwiazany?
ja proszę a test a ty zakładasz ze to pewnik. Czy win a tylnej klapy? z tyłu przy lampach (w okolicy) powinny być wtyczki odpowiedzialne za tylną klapę - rozepnij - jak nie będzie sygnału od tylnej klapy to będziesz pewny że to nie to. Czy może być przyczyną tylna klapa? Zależy - spotkałem 2 rodzaje zamków tylnej klapy - jeden tylko mechaniczny a drugi mechaniczno/elektryczny z mikrostykami odpowiedzialnymi za otwieranie całego auta - gdyby np była druga wersja i tam mikrostyk odpowiedzialny za otwarcie był ciągle zwarty to może.. ewentualnie przewody przecięte w przelotce - nadwozie/klapa i tam zwarcie. Dumać możemy - bez rozbierania to wróżenie z fusów a wymiana elementów bez sprawdzania to kosztowna zabawa


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

bosse
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 425
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 15:25
Lokalizacja: Kraków

golf IV 1.9tdi 2003r opuszczaja sie szyby i otwieraja sie

Post autor: bosse » wt sty 01, 2013 14:57

Ale ja teraz Ci mowie.... co i jak jest. Dlaczego nagle mi nie swieci sie swiatelko w bagazniku po otwarciu klapy? i dlaczego na fisie nie pokazuje mi ze jest otwarta klapa? Wczesniej to wszystko bylo.... Dodam ze niedawno wleciala mi woda za ta oslone klapy, bo mialem ukrecona rurke od spryskiwacza tylnej szyby... Caly plyn lał sie w srodku.... zamiast na szybe



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 22 gości