Jak się rozgrzeje to zaczyna dymić

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
KrzychoKa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pt kwie 08, 2005 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Jak się rozgrzeje to zaczyna dymić

Post autor: KrzychoKa » sob maja 27, 2006 12:15

Witam wszystkich! Problem wygląda tak: silnik zimny - wszystko ok., jak już się nagrzeje do ok 50 stopni to zaczyna dymić. W dymie jest olej (nie paliwo), czasem lekko mu sie bujają obroty tzn. z 950 spadają na 500/400 później to się uspokaja. Silnik szczególnie mocno potrafi przydymić gdy rozgrzany postoi pod światłami na skrzyżowaniu.
Czy to może być coś z odmą? Może jakieś podciśnienie?
Co wymieniłem/ sprawdziłem:
gumki zaworowe wymienione, świece,kable WN, podciśnieniowy przyspieszacz zapłonu,czujnik temperat. płynu, kopułka i palec, pasek rozrządu, olej filtr powietrza i oleju, regulacja zapłonu i składu mieszanki
I dalej szlag mnie trafia jak patrzę w lusterko wsteczne albo jak na skrzyzowaniu dym mnie wyprzedza. POMOCY!! [-o<
Golf MK2 1.3 NZ



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » sob maja 27, 2006 20:07

Jaki kolor dymu masz .?I zkąd ta pewność że olej w dymieniu jest?



Awatar użytkownika
KrzychoKa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pt kwie 08, 2005 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: KrzychoKa » sob maja 27, 2006 23:22

Kolor - sinoniebieski, skąd wiem że jest olej - po zapachu i po tym że nie widać wycieków a oleju ubywa, był jeszcze pomiar składu spalin z podwyższoną zawartością bodajże wodorochlorku albo chloro coś tam - wg diagnosty olej w spalinach



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » sob maja 27, 2006 23:29

zmierz cisnienie na tlokach i probe olejowa zrob.moze pierscienie albo zawory klękły.



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » ndz maja 28, 2006 07:33

No to jak tak to sprawdż ciśnienie w cylindrach jak pisze piotr2 , jak masz wywalone pierścienie to powinno Ci dmuchać miarką jak ją wyciągniesz to na bank pierścienie.



Awatar użytkownika
KrzychoKa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pt kwie 08, 2005 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: KrzychoKa » ndz maja 28, 2006 10:47

jeszcze tylko zobaczę czy miarką dmucha, bo przez korek przedmuchów nie ma - wręcz tamtędy ssie powietrze (ale podobno w tym silniku tak jest - to przez tą cholerną odmę), Ciśnienie w cylindrach jest ok wszystkie mniej więcej równe dokładnie ile już nie pamiętam coś pomiędzy 11 a 12. Zresztą silnik całkiem nieźle się odpycha, tylko ten olej i cholerny dym. Nie wiem, może te pierścionki są zapieczone, pewnie i tak się skończy rozbiórką głowicy. A i jeszcze jedno olej jest mineralny Mobil 1, w/g producenta powinien być pół sysntetyk, ...ale przy tm przebiegu 190 tyś... No nic czekam na dalsze sugestie.



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz maja 28, 2006 11:21

ze kopci na niebiesko to bierze olej a skad?moze brac przesz uszczelki na popychaczach,pierscienie i uszczelka pod glowica,co do odmy to nie powiem za malo mialem z nia do czynienia.



Awatar użytkownika
KrzychoKa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pt kwie 08, 2005 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: KrzychoKa » ndz maja 28, 2006 12:03

gumki zaworowe, juz wymieniłem, dobrałem się do nich przez rozrząd :) więc uszczelki i pierścieni nie widziałem. Ale zastanawia mnie jedna rzecz, ten cholernik nie kopci jak jest zimny. A przecież przy walniętych pierścieniach powinien! On dymi dopiero jak się nagrzeje, a wtedy pierścienie się rozszerzają i powinny go doszczelnić - czyli powinien przestać dymić! I o co tu k...a chodzi?



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » ndz maja 28, 2006 18:43

Jeżeli ciśnienie masz ok to pierścieniami nie daje oleju Hmm.Może masz pękniętą głowicę i jak się rozgrzeje to się rozszczelnia i bierze olej!? Może blok silnika pęknięty ale raczej nie , może ta głowica , ciężki temat tu trzeba fachowca i to dobrego my tu możemy tylko starać się coś zasugerować bo nikomu nieubliżając ale raczej trzeba lat praktyki i trzeba tu siedzieć aby Ci dobrze doradzić a w tych sprawach grono jest troszkę młode i różnych profesji.Może ktoś coś podsunie , ja bym spróbował zwalić głowicę dać do sprawdzenia i to by było z bani na bank .



witek_vento1.8
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: sob sty 14, 2006 17:29
Lokalizacja: Dębica

Post autor: witek_vento1.8 » ndz maja 28, 2006 20:58

chyba możesz zacząć szukać sinika z bardzo małym przebiegiem - koszt to
700 do 900 zł i będziesz miał z tyłu jasność



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz maja 28, 2006 23:25

witek_vento1.8, ja mysle ze to nie jest az tak powazne aby silnik zmieniac,moze glupia uszczelka pod glowica po rozgrzaniu sie rozszeza sie i ... albo cos innego pod wplywem ciepla przepuszcza.



Awatar użytkownika
KrzychoKa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pt kwie 08, 2005 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: KrzychoKa » ndz maja 28, 2006 23:56

Zacznę od "looknięcia" do środka głowicy i wymiany pierścieni wraz z przyległościami (plan minimum) Wymiana silnika to ostateczność. jutro wyjeżdżam na parę dni więc trochę zamilknę. Jak wrócę to dam znać jak to się skończyło.
Bazę informacji należy zasilać!!!
Dzięki wszystkim za sugestie!
Jak tylko coś konkretnego będę wiedział dam znać - obiecuję.



pioterr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: śr mar 15, 2006 14:01
Lokalizacja: biel

Post autor: pioterr » pn maja 29, 2006 19:51

według mnie to pierscienie zciagajace olej te na samym dole juz sie wychodzily
nie wiem czy to dobre porownanie ale mialem tak w maluchu tez bral od groma oleju prawie pol litra na 100km wymienilem pierscienie inic juz nie bral zrobilem ponad 10 tys i nic nie ubylo


??!!!!!

mattjanow
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: śr wrz 21, 2005 12:48
Lokalizacja: Janów Lubelski

Post autor: mattjanow » pn maja 29, 2006 19:56

maoim zdaniem to problem z głowicą albo uszczelka albo głowica pęknięta i przy wyższej temperaturze sie rozszzcelnia radze zaczac od jej sprawdzenia pozdrawiam


GRUPA DLA WOJ.LUBELSKIEGO ZAPRASZAM!!!!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości