Katalizator OUT

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Fucker
"KAMELEON" BLACHARSTWO/LAKIERNICTWO
"KAMELEON" BLACHARSTWO/LAKIERNICTWO
Posty: 616
Rejestracja: pn sie 31, 2009 23:02
Lokalizacja: okolice Kędzierzyn Koźle
Kontakt:

Katalizator out

Post autor: Fucker » pt lut 04, 2011 10:24

tomko91,

Z tego co ja się dowiedziałem w samochodach do 1995r nie jest wymagany katalizator w Polsce.

Z puchą, czy z samą rurka nie ma zauważalnej różnicy. Jedynie świst turba będziesz słyszał minimalnie.



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Re: Katalizator out

Post autor: PinkFloyd » pt lut 04, 2011 11:28

tomko91 pisze:Chłopaki zasięgnąłem języka i mam takie wrażenie, że czy kat w dieslu musi być to zależy od stacji. Prawda jest taka że w naszych leciwych dieslach kat nie jest wymagany. U mnie są dwie stacje, właściwie to w Krośnie Odrzańskim pojechałem na jedną "niebieska" i facet powiedział że nie będzie problemu na przeglądzie z dieslem jeśli kata nie będzie on się nie przyczepi ponieważ jak już mówiłem nie jest wymagany. No ale uchachany pojechałem na drugą czerwoną stacje i facet powiedział mi tak " no co Ty bracie jeśli oryginalnie w aucie katalizator był a ty przyjedziesz do mnie z wyciętym i rurą w jego miejscu to nie przejdziesz przeglądu" uzasadnił to tym że jeśli oryginalnie był to tam ma być i koniec u niego przeglądu bym nie przeszedł. Dlatego wycwaniłem się i kupiłem za 20 zł ori kata bez wnętrzności pustą puszkę i jakoś po weekędzie będę spawał. Powiedzcie mi proszę jasno kilka rzeczy bo przeczytałem cały ten temat i mam "bajlando w głowie"
1. jeśli będzie sama puch to jakie dźwięki będę słyszał? będzie coś dzwonić i gwizdać czy tak jest tylko jak wspawam samą rurę dodam że mam mk3 tdi silnik 1Z nie chcę żeby okazało się że będzie chodził jak traktor mam nadzieję że dźwięki są do przyjęcia co?
2. Tak jak mówiłem mam kata z 1Z-ta i chciałbym wiedzieć ile za niego dostane i gdzie go najlepiej sprzedać mieszkam w woj. Lubuskim

proszę o szybką odpowiedź pozdrawiam :bigok:
Pan sie pomylił, nie ważne czy jest katalizator, czy nie auto ma spełniać normy dla modelu w dniu rejestracji na terenie Polski.



Awatar użytkownika
tomko91
FaKeR Lubuskie
FaKeR Lubuskie
Posty: 145
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 19:01
Lokalizacja: FKR Gronów okolice Zielonej Góry

Katalizator out

Post autor: tomko91 » pt lut 04, 2011 14:33

Fucker mówisz że od 1995 ja znowu mam u siebie 96 i facet na jednej stacji powiedział mi że u mnie też nie musi być cholera wie myślę że oni sami dobrze nie wiedzą na tych stacjach kontroli pojazdów jak to powinno być.
PinkFloyd tylko że z nowu z dieslu nawet nie sprawdzają u nas normy spalin bo na biegu jałowym ciepły pracujący na wolnych obrotach silnik diesla prawie nic nie wytwarza więc czy z katem czy bez nic niepokojącego nie wykryją. Dlatego pewni na 100% to chyba nigdy nie będziemy na wszelki wypadek ja zostawiam u siebie pustą puchę i nikt nie będzie się czepiał a efekt taki sam czy to pucha czy wspawana rura


MOJE MK3 OBADAJ I POWIEDZ CO MYŚLISZ=> http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=385778" onclick="window.open(this.href);return false;

Odważni nie żyją wiecznie a ostrożni nie żyją wcale...
I pamiętaj aby nigdy nie jeździć szybciej niż Twój anioł stróż potrafi latać...

kamilkce83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: śr gru 19, 2007 01:00
Lokalizacja: Katowice

Katalizator out

Post autor: kamilkce83 » czw lut 10, 2011 14:04

Ja właśnie co przyjechałem z warsztatu. Kat usunięty. Nie ma żadnego efektu typu zwiększone kopcenie z wydechu. Jaką cenę mogę dostać za katalizator z mk4 tdi pd o oznaczeniu JD?



Awatar użytkownika
krzys_jg
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr kwie 22, 2009 22:29
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Katalizator out

Post autor: krzys_jg » czw lut 10, 2011 19:02

Ja też parę dni temu byłem na wycięciu i też nie czuję różnicy w kopceniu, może na zimnym trochę bardziej czuć spaliny stojąc przy aucie. Lepiej ciągnie od dołu i czuć, że lepiej się wkręca na obroty (szczególnie 4,5 bieg). Trochę bardziej słychać gwizd turbinki gdy przegazuję na postoju. Słychać też czasem przy dynamicznej jeździe przy zmianie biegu takie jakby delikatne zaciągnięcie powietrza,ciężko opisać ten dźwięk. Silnik to ALH + 216-stki. Wspawałem samą rurkę, zapłaciłem 90zł. Jestem tym bardziej zadowolony, że miałem kata DD i po chwili od wystawienia za 1zł na allegro cena skoczyła na 692zł a aukcja nadal trwa :grin: Aha co do przeglądu, to we wcześnejszym dieslu jak i w golfie nikt nigdy mi nie sprawdzał spalin na przeglądzie, dlatego mam samą rurkę a cała puszka poszła na sprzedaż.



kamilkce83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: śr gru 19, 2007 01:00
Lokalizacja: Katowice

Katalizator out

Post autor: kamilkce83 » czw lut 10, 2011 20:25

Ja też w miejsce kata kazałem wstawić kawałek rurki (wspawanie rurki plus uchwyt do niej). Za całą usługę zapłaciłem 80zł. Też odniosłem takie wrażenie, że auto lepiej się zbiera z dołu i słychać gwizd turbiny.



Awatar użytkownika
tomko91
FaKeR Lubuskie
FaKeR Lubuskie
Posty: 145
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 19:01
Lokalizacja: FKR Gronów okolice Zielonej Góry

Katalizator out

Post autor: tomko91 » pt lut 11, 2011 16:34

ja dopiero jutro będę miał tę operacje tyle że ja mam mk3 i silnik 1Z nie wiem czy wiele to da i mam dylemat co wsadzić mam pustego kata albo rurę i nie wiem co wspawać??? czyli żadnej rewelacji po wycięciu nie widać może troszkę lepiej??


MOJE MK3 OBADAJ I POWIEDZ CO MYŚLISZ=> http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=385778" onclick="window.open(this.href);return false;

Odważni nie żyją wiecznie a ostrożni nie żyją wcale...
I pamiętaj aby nigdy nie jeździć szybciej niż Twój anioł stróż potrafi latać...

Awatar użytkownika
KAMELEONmod
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt lut 11, 2011 17:08
Lokalizacja: Długomiłowice

Katalizator out

Post autor: KAMELEONmod » pt lut 11, 2011 17:34

tomko91 pisze:ja dopiero jutro będę miał tę operacje tyle że ja mam mk3 i silnik 1Z nie wiem czy wiele to da i mam dylemat co wsadzić mam pustego kata albo rurę i nie wiem co wspawać??? czyli żadnej rewelacji po wycięciu nie widać może troszkę lepiej??
Wszystko zależy jaki kat jest zawalony. Jak znasz dobrze swój samochód powinieneś minimalnie odczuć różnicę.


Chip-tuning/Diagnostyka TDI(VP,PD,CR),CDTI, JTD, CDI, DCI, HDI jak i BMW

Więcej informacji poprzez PRIV.

Zachęcam do skorzystania z mojej oferty. Najniższe ceny.

adam79ldz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr paź 13, 2010 21:50

Katalizator out

Post autor: adam79ldz » sob lut 12, 2011 00:46

ja tez mam pytanko atd 2000 r :kac: bo już nie kumam to mogę wywalić kata czy nie bo już nie wiem czy mam jakaś tam sonde czy nie mam ??



Awatar użytkownika
tomko91
FaKeR Lubuskie
FaKeR Lubuskie
Posty: 145
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 19:01
Lokalizacja: FKR Gronów okolice Zielonej Góry

Katalizator out

Post autor: tomko91 » sob lut 12, 2011 18:20

ropniaki nie mają sondy... kat wywalony czuć różnicę może nie jakąś wielką ale z dołu idzie lepiej to fakt i pięknie słychać turbo to największy plus heh :satan: kosztowało mnie to 30zł więc grosze polecam warto, troszkę lepsze osiągi i naprawdę fajny efekt dźwiękowy :food:


MOJE MK3 OBADAJ I POWIEDZ CO MYŚLISZ=> http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=385778" onclick="window.open(this.href);return false;

Odważni nie żyją wiecznie a ostrożni nie żyją wcale...
I pamiętaj aby nigdy nie jeździć szybciej niż Twój anioł stróż potrafi latać...

kornat
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: sob kwie 03, 2010 17:29
Lokalizacja: Podkarpacie

Katalizator out

Post autor: kornat » sob lut 12, 2011 21:02

Ile można za to krzyknąć? Oznaczenie ED
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Światło na wylot widać :P



Awatar użytkownika
krzys_jg
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr kwie 22, 2009 22:29
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Katalizator out

Post autor: krzys_jg » sob lut 12, 2011 23:36

kornat pisze:Ile można za to krzyknąć? Oznaczenie ED
Na allegro znalazłem tylko jedną sztukę i poszła za 176zł



Awatar użytkownika
tomko91
FaKeR Lubuskie
FaKeR Lubuskie
Posty: 145
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 19:01
Lokalizacja: FKR Gronów okolice Zielonej Góry

Katalizator out

Post autor: tomko91 » ndz lut 13, 2011 15:53

ja mam z oznaczeniem JD jeśli dobrze pamiętam ile za to wołać???


MOJE MK3 OBADAJ I POWIEDZ CO MYŚLISZ=> http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=385778" onclick="window.open(this.href);return false;

Odważni nie żyją wiecznie a ostrożni nie żyją wcale...
I pamiętaj aby nigdy nie jeździć szybciej niż Twój anioł stróż potrafi latać...

kornat
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: sob kwie 03, 2010 17:29
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Katalizator out

Post autor: kornat » pn lut 14, 2011 00:27

krzys_jg pisze:
kornat pisze:Ile można za to krzyknąć? Oznaczenie ED
Na allegro znalazłem tylko jedną sztukę i poszła za 176zł
:blush: myślałem że z 500zł dostanę :-(



ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości