Pomocy!! Bardzo pilne potrzebna kolejność zapłonu i....MK2

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
VWred
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: ndz paź 10, 2004 21:21
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Pomocy!! Bardzo pilne potrzebna kolejność zapłonu i....MK2

Post autor: VWred » sob maja 27, 2006 15:11

Witam jak w temacie potrzebuję pilnie wiedzieć jaka jest kolejność zapłonu w silniku 1,8 RV czy też PF i z której strony jest pierwsza swieca chciałbym tez wiedzieć jak sprawdzić gdzie na kopułce będzie 1 świeca itd..
Jestem własnie w chwili robienia i nie moge ustawić a nie chce experymentować. Z gory dziękuje za odpowiedzi
pozdrawiam
Marek.



Marek Budner
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: śr maja 17, 2006 17:28
Lokalizacja: Wielun
Kontakt:

Post autor: Marek Budner » sob maja 27, 2006 15:21

Pierwsza swieca jest od strony rozrzadu.a kolejnosc to 1342.Wykrecasz pierwsza swiece (musisz znalezc sow sprezania)Wrzuc 4 bieg przyloz palca o otworu po swiecy(popchnij lekko auto do przodu w celu obrucenia walu).Jak poczujesz wyrazne wypchniecie przez powietrze to sprezanie.Tlok wtedy musi byc w ZZ(na samej gorze,Morzna sprawdzic srubokretem.Sciagnij wtedy kopulke apar. zap. zobaczysz jak jest ustawiony palec to 1 cylinder.



Awatar użytkownika
krzychGTD
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 173
Rejestracja: sob lis 12, 2005 21:36
Lokalizacja: Toruń

Post autor: krzychGTD » sob maja 27, 2006 15:22

Chodzi Ci o kolejność podłączenia kabli WN? - jeśli tak, to wejdź na allegro i poszukaj aukcji z takim silnikiem jak masz i ze zdjęciem samego silnika - to będziesz wiedział co o jak...

Chyba że nie o to chodzi - to sorki... :)


Tyle pali [url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/218816.html][b]VR'ka[/b][/url] , a tyle [url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/220985.html][b]GTD[/b][/url] :D

Marek Budner
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: śr maja 17, 2006 17:28
Lokalizacja: Wielun
Kontakt:

Post autor: Marek Budner » sob maja 27, 2006 15:25

A jeszcze jedno palec rozdzielacza obraca sie w prawo.kolejnosc 1342



Awatar użytkownika
VWred
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: ndz paź 10, 2004 21:21
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: VWred » sob maja 27, 2006 15:32

Oki Już ide podłączać i odpalać mam nadzieje że sie uda na allegro nie moge znaleźźć zdjęcia żeby było ładnie widać kopułke i przewody oki ide próbować:D

[ Dodano: Sob Maj 27, 2006 3:37 pm ]
aa jeszcze sie upewnie pierwsza świeca to mówisz jest od strony tam gdzie alternator siedzi i koła pasowe są tak??czyli stojąc przodem do silnika po lewej stronie:D to ta??



Marek Budner
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: śr maja 17, 2006 17:28
Lokalizacja: Wielun
Kontakt:

Post autor: Marek Budner » sob maja 27, 2006 16:10

VWred pisze:czyli stojąc przodem do silnika po lewej stronie:D to ta??
TAK



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » sob maja 27, 2006 16:35

ja własnie zrobiłem tak aby ustalić kolejność zapłonu : odkręciłem 1świecę patrząc od lewej wsadziłem do tego otworu patyczek cienki i kiedy wyszedł do góry na maxa tak jak wyżej kol MAREK BUDNER powiedział no i dalej juz on napisał



Awatar użytkownika
VWred
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: ndz paź 10, 2004 21:21
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: VWred » sob maja 27, 2006 18:20

Fajnie dzięki zrobiłem jak mówiliście i zaczał dobrze zaskakiwać .........ale nie zaskoczył
jąkał się jąkał i nic. I tez zaskakiwał tak jakby na wie świece i przestawał. Wiec pewnie teraz będe musiał zaciągnąć golfa na regulacje zapłonu. Jak myślicie to może być zapłon czy jeszcze może być jakas przyczyna.
Pozdrawiam



Marek Budner
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: śr maja 17, 2006 17:28
Lokalizacja: Wielun
Kontakt:

Post autor: Marek Budner » sob maja 27, 2006 19:30

VWred pisze: jaka jest kolejność zapłonu w silniku 1,8 RV czy też PF
Najmocniej cie przepraszam ale chyba cos mi umknelo.Zle przeczytalem myslalem ze to 1.6.Moze w 1.8 jest inna kolejnosc zaplonu.(chociaz nie sadze).A co bylo przyczyna ze musiales wykonac te czynnosci?Zaplon sie przestawil dlaczego?Robiles cos przy zaplonie?P.



Awatar użytkownika
VWred
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: ndz paź 10, 2004 21:21
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: VWred » sob maja 27, 2006 20:27

Był robiony remoncik cośtam bylo wymieniane silnik był rozbierany ale nie wiem czy wyjmowany był aparat zapłonowy czy nie ale wydaje mi się że nie. No i od tamtej pory nie chce zapalić. Remont zrobił mi wójek ale on sie nie zna na zapłonie :Dno i tak to mniej więcej wygląda ( mam nadzieje że niec nie popsół:D:D )



Marek Budner
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: śr maja 17, 2006 17:28
Lokalizacja: Wielun
Kontakt:

Post autor: Marek Budner » sob maja 27, 2006 20:34

To napewno trzeba bedzie ustawic zaplon.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » ndz maja 28, 2006 09:50

kolejnośc zapłonu t 1-3-4-2 wyjmował skoro jest przestawiony bi jezeli aparacik wyjmiesz nie sądzę aby nie był ruszany sam wałek aparatu wtedy musisz zrobić tak jak wyze koledzy pisali jezeli tłok 1-go cylindra wyjdzie na maxa do góry wtedy przykładasz kopułkę na palec i widzisz dokładnie gdzie jest początek zapłonu



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości