Zgubiony dowód osbisty - co zrobić ?

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
Magnez
Forum Master
Forum Master
Posty: 1973
Rejestracja: sob lip 26, 2008 12:48
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Zgubiony dowód osbisty - co zrobić ?

Post autor: Magnez » pt sty 28, 2011 21:11

Witam, dziś zauważyłem ze gdzieś zgubiłem swój dowód osobisty :grrr:
Nie wiem co sie z nim stało i nie chciałbym żeby trafił w niepowołane ręce i posłużył do wzięcia pożyczki np

Co mam zrobić w sytuacji zagubienia dowodu ?
Zgłosić sprawę do organu wydającego? W moim przypadku Gminy, ale niestety do poniedziałku do godz 7 jest to niemożliwe :grrr:
Zgłosić sprawę na Policje ?

proszę o szybka odp Z góry dzięki


Mój były Mk3 -> viewtopic.php?f=88&t=291213

Awatar użytkownika
Dragon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1001
Rejestracja: ndz kwie 17, 2005 21:33
Lokalizacja: Jordanów Śląski k. Wrocławia
Kontakt:

Zgubiony dowód osbisty - co zrobić ?

Post autor: Dragon » pt sty 28, 2011 21:40

Po pierwsze na policji, po drugie w jakimkolwiek banku, niech do systemu wrzucą. Potem wyrobienie nowego i 30 dni na zgłoszenie go w skarbówce


Wyślij głupka po flaszkę, to przyniesie jedną...
Wyślij kobietę po piwo to też przyniesie jedno...
Piąty bieg wrzucony...............................................

Awatar użytkownika
Magnez
Forum Master
Forum Master
Posty: 1973
Rejestracja: sob lip 26, 2008 12:48
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Zgubiony dowód osbisty - co zrobić ?

Post autor: Magnez » pt sty 28, 2011 21:43

Dzwoniłem na Policje to powiedzieli że mam najpierw iść tam gdzie został wydany (gmina), co jest niemożliwe z powodu weekendu. Jutro większość banków jest zamkniętych niestety...


Mój były Mk3 -> viewtopic.php?f=88&t=291213

nasa111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz cze 01, 2008 20:26
Lokalizacja: Lublin

Zgubiony dowód osbisty - co zrobić ?

Post autor: nasa111 » sob sty 29, 2011 07:46

Dragon pisze:Po pierwsze na policji
Zagubienia nie zgłasza się na Policji...Czyn ten nie nosi znamion przestępstwa ani wykroczenia. Każdemu wolno "gubić" jego rzeczy. Należy zgłosić zagubienie do organu wydającego dokument.



Awatar użytkownika
Dragon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1001
Rejestracja: ndz kwie 17, 2005 21:33
Lokalizacja: Jordanów Śląski k. Wrocławia
Kontakt:

Zgubiony dowód osbisty - co zrobić ?

Post autor: Dragon » sob sty 29, 2011 11:26

Zgłasza się celem umieszczenia w bazie dokumentów utraconych. Sądzę że wolałbyś mieć dokument od policji że im zgłosiłeś taki fakt jeśli np. przyjdzie Ci płacić za nie swoje zobowiązania.


Wyślij głupka po flaszkę, to przyniesie jedną...
Wyślij kobietę po piwo to też przyniesie jedno...
Piąty bieg wrzucony...............................................

Awatar użytkownika
sebcio
VW Das ist auto
VW Das ist auto
Posty: 736
Rejestracja: ndz gru 28, 2008 19:06
Lokalizacja: kuj-pom

Zgubiony dowód osbisty - co zrobić ?

Post autor: sebcio » sob sty 29, 2011 12:45

Na policję idzie się tylko w tedy kiedy dowód został skradziony. Jeśli dowód zgubiłeś to policji nic do tego, zgłoś tam gdzie wydali dowód


lama mechaniczna ;D

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10502
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Zgubiony dowód osbisty - co zrobić ?

Post autor: doggie » sob sty 29, 2011 16:05

Dragon pisze:Zgłasza się celem umieszczenia w bazie dokumentów utraconych. Sądzę że wolałbyś mieć dokument od policji że im zgłosiłeś taki fakt jeśli np. przyjdzie Ci płacić za nie swoje zobowiązania.

nieprawda, na policję jak najbardziej można się udać i powiadomić o zagubieniu dokumentu ale z tego tytułu policjant sporządzi jedynie notatkę urzędową a dowód nie zostanie wprowadzony do bazy rzeczy utraconych KSIP, po drugie infolinie banków są czynne całą dobę i można zastrzec dowód



Awatar użytkownika
Kri$
Forum Master
Forum Master
Posty: 1112
Rejestracja: śr paź 31, 2007 15:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Zgubiony dowód osbisty - co zrobić ?

Post autor: Kri$ » ndz sty 30, 2011 13:52

Co za problem powiedzieć na policji, że został skradziony?
Gubię coś - nie wiem gdzie i kiedy, ale bez udziału osób trzecich
Kradną mi coś - nie wiem gdzie i kiedy, ale z udziałem osób trzecich :)

Udana kradzież to taka, gdy okradany nie ma o tym pojęcia - skąd wiesz, że zgubiłeś? A może dobry złodziej ukradł Ci dowód tak, że nie widziałeś :)


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
*adik*
Elo wariat
Elo wariat
Posty: 649
Rejestracja: wt sty 12, 2010 14:50
Lokalizacja: Olszynka/Prudnik

Zgubiony dowód osbisty - co zrobić ?

Post autor: *adik* » ndz sty 30, 2011 14:17

pierwsze zgłoś się do oragnu wydającego dokument, ewentualnie policja i niech Cie pokieruja dalej
Kri$ pisze:Udana kradzież to taka, gdy okradany nie ma o tym pojęcia - skąd wiesz, że zgubiłeś? A może dobry złodziej ukradł Ci dowód tak, że nie widziałeś :)
ale z tym sie zgadzam :bajer:


Gdy się urodziłem diabeł powiedział: "O k..wa! Konkurencja!"
Mój klekot :D - Diesel kopci, diesel czadzi - diesel nigdy Cie nie zdradzi :satan:

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10502
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Zgubiony dowód osbisty - co zrobić ?

Post autor: doggie » pn sty 31, 2011 12:02

Kri$ pisze:Co za problem powiedzieć na policji, że został skradziony?..................

Udana kradzież to taka, gdy okradany nie ma o tym pojęcia - skąd wiesz, że zgubiłeś? A może dobry złodziej ukradł Ci dowód tak, że nie widziałeś :)

składanie zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie oraz składanie fałszywych zeznań jest karalne więc po co kombinować, skoro można to zrobić całkiem legalnie informując policję na notatkę o zagubieniu dowodu i urzędu który dokument ten wystawił



Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Zgubiony dowód osbisty - co zrobić ?

Post autor: Vii » pn sty 31, 2011 12:34

Ale wy gadacie bzdury... Po co do tego mieszać policje? Idziesz zwyczajnie do organów administracyjnych wydajacych dowody osobiste w Twoim mieście / Twojej gminie mówisz ze zgubiłeś dowód [oni wystawiaja papierek, ze dnia np 31 stycznia dowód: bla bla bla został zagubiony czyt jest nieaktualny] i czekasz na nowy dowód, zadne banki ani zadna policja nie ma nic do tego lool



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10502
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Zgubiony dowód osbisty - co zrobić ?

Post autor: doggie » pn sty 31, 2011 12:50

Vii, jakby ci kiedyś ktoś na twój zgubiony dowód pobierze kredyt w banku to zmienisz zdanie, nie oglądasz telewizji? Nie widziałeś oszukanych ludzi pomimo tego że zgłaszali do urzędu zagubienie dokumentu? I nie gadaj że piszemy bzdury bo sam jestem gliniarzem i wiem jak należy postąpić w tym przypadku i mówię, że nie zaszkodzi zgłosić tego na notatkę

Vii pisze: zadne banki ani zadna .....
widzę że słabo jesteś zorientowany, gdzieś coś ci jednym uchem wleciało a drugim wyleciało, jeśli posiadasz konto bankowe to jak najbardziej należy przedzwonić na infolinię i zastrzec dowód osobisty choćby po to, żeby uchronić się przed wyczyszczeniem konto, jak tego nie zrobisz to pomimo ubezpieczenia konta bank ci nie wypłaci ani złotówki, więc mam nadzieję że zrozumiałeś



Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Zgubiony dowód osbisty - co zrobić ?

Post autor: Vii » pn sty 31, 2011 13:20

doggie pisze:widzę że słabo jesteś zorientowany, gdzieś coś ci jednym uchem wleciało a drugim wyleciało, jeśli posiadasz konto bankowe to jak najbardziej należy przedzwonić na infolinię i zastrzec dowód osobisty choćby po to, żeby uchronić się przed wyczyszczeniem konto, jak tego nie zrobisz to pomimo ubezpieczenia konta bank ci nie wypłaci ani złotówki, więc mam nadzieję że zrozumiałeś
Jesli masz konto bankowe to oczywiscie, ale jesli go nie masz to co zgłaszać do banków?
doggie pisze:Vii, jakby ci kiedyś ktoś na twój zgubiony dowód pobierze kredyt w banku to zmienisz zdanie, nie oglądasz telewizji? Nie widziałeś oszukanych ludzi pomimo tego że zgłaszali do urzędu zagubienie dokumentu? I nie gadaj że piszemy bzdury bo sam jestem gliniarzem i wiem jak należy postąpić w tym przypadku i mówię, że nie zaszkodzi zgłosić tego na notatkę
To powiedz mi jak to przechodzi przez system prawa w polsce jesli np dnia 31 stycznia zgłaszasz zagubienie dowodu osobistego a dnia 3 lutego ktoś bierze na Ciebie na Twoj dowód pozyczke. Pozniej powiedzmy po paru miechac przychodzi do Ciebie poonaglenie do zapłaty pozyczki [której w zyciu nie wziałeś] w strachu idziesz na policje, pozniej do sądu.. w sądzie pokazujesz papierek dnia 31 stycznia br zgubił dowód, a 3 lutego wział pozyczke [nie realne] ale sąd i tak kaze Ci zapłacić nalezność. Bo ja jeden taki przypadek znam.. Tutaj nie ratuje Policyjna notatka sluzbowa tak samo jak i nawet nie ratuje papir o zgubionym dowodzie. Ogladam TV :D a wogole jak to kurrrrrrrrr jest ze ktoś moze wziaść wielka pozyczke na dowód, jak mi nie chcieli dać 2 tyś na umowe zlecenie i mój własny dowód looooool, to jest coś na bazie legalnego oszustwa i podziału pieniedzy, a sprawa w sadzie to strata czasu bo banku nie obchodzi kto to wział - to ma być spłacone, a ze widnieje tam osoba z dowodu to yyyy "ktoś musi"
Ostatnio zmieniony pn sty 31, 2011 13:24 przez Vii, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Kri$
Forum Master
Forum Master
Posty: 1112
Rejestracja: śr paź 31, 2007 15:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Zgubiony dowód osbisty - co zrobić ?

Post autor: Kri$ » pn sty 31, 2011 13:21

doggie pisze:składanie zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie oraz składanie fałszywych zeznań jest karalne więc po co kombinować, skoro można to zrobić całkiem legalnie informując policję na notatkę o zagubieniu dowodu i urzędu który dokument ten wystawił
A czy ja mówię o rozboju na zasadzie "dawaj portfel albo kosa"?
Czy nie ma w tym kraju kieszonkowców? Dobry kieszonkowiec wyjmie Ci portfel i nawet nie będziesz wiedział kiedy...


Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości