wyciek oleju

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ryba2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: ndz gru 02, 2007 10:27
Lokalizacja: aleksandrów łódzki
Kontakt:

wyciek oleju

Post autor: ryba2 » wt gru 28, 2010 23:33

Witam od niedawna jestem posiadaczem golfa IV w kombi z silnikiem 1.4 16v Mam problem po zakupie auta wymieniałem olej rozrząd itd i silnik był suchutki miał 2 krople oleju od spodu na misce chodził pięknie. Po pierwszym tym potężnym mrozie coś się stało i zaczął mi znikać olej a właściwie zobaczyłem na podłodze w garażu w zagłębieniach olej pod woda z rozpuszczonego śniegu na bagnecie było sucho wlałem 2 litry oleju i był max silnik cały w oleju od tyłu jak spojrzałem z kanału przez tydzień nie ubywało bo sprawdzałem codziennie przez 3 dni potem nie patrzyłem i po tych trzech dniach już była połowa na bagnecie i powoli ubywało dolałem teraz i na bagniecie wyglądało że jest max dziś patrzyłem było widać że jest ponad max w między czasie tydzień temu w weekend zdjąłem plastikową pokrywę z silnika o filtr powietrza bo wydawało mi się że wyciek jest z góry a nie z pod uszczelki głowicy bo silnik z tyłu jest od samej góry w oleju al;e nic się nie dopatrzyłem po za olejem w filtrze powietrza od strony odmy i tak jak pisałem rano było ponad max a teraz jak wróciłem to zobaczyłem że po wjeździe do garażu jest szlaczek oleju po godzinie już była potężna plama a na bagnecie trochę poniżej max. Na bloku nic nie widać żeby był pęknięty. Kolega powiedział abym odkręcił korek od oleju i jak będzie dmuchało powietrze to znaczy że to uszczelka pod głowicą i jest za duże ciśnienie i wypycha olej wszędzie gdzie się da?? Dodam że auto jeździ normalnie nie ma żadnych problemów nie jest mułowate ani nic z tych rzeczy. Błagam pomóżcie za pomoc z góry dzięki i przepraszam za obszerność ale chciałem wszystko ując. A dodam jeszcze nie wiem czy to ma coś wspólnego ale właśnie jak były te pierwsze mrozy to odpaliłem auto pochodziło z 2min i załączyłem wsteczny coś chrupnęło jak chciałem ruszyć i auto zgasło ale odpaliłem i już ruszyło ale było czuć zapach benzyny



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

wyciek oleju

Post autor: stonefree » śr gru 29, 2010 23:27

Witaj w klubie posiadaczy 1,4 16V.Na dobry początek czeka cie odkręcenie oddzielacza oleju wraz z wężem odmy ,płukanie i mycie benzyną, co przy dobrych wiatrach powinno do następnej zimy zapobiec wyrzucaniu oleju przez rurke bagnetu . To,że jest przedmuch spod korka wlewu oleju nie koniecznie oznacza,ze silnik jest na wykończeniu, a wyrzucanie oleju bagnetem zdarza się w silnikach o znikomym zużyciu oleju. Chrupnięcie mogło być odgłosem puszczających klocków hamulcowych z tyłu, które przymarzły na zaciągnietym recznym hamulcu. Tak więc czyść tę odmę, wymieniaj olej i filtry , umyj benzynka zaolejone miejsca i poobserwuj czy nie ma innych wycieków ( mało prawdopodobne). Na przyszłość - jezeli obawiasz się ,że doma jest zamarznieta -odpal silnik i poluzuj korek wlewu oleju - jezeli nie usłyszysz głośnego "psssstt!" mozesz jechać :).



ryba2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: ndz gru 02, 2007 10:27
Lokalizacja: aleksandrów łódzki
Kontakt:

wyciek oleju

Post autor: ryba2 » sob sty 01, 2011 22:20

hej dzięki za odp tylko nie za bardzo wiem gdzie jest oddzielacz oleju bo aż tak się nie znam na autach a w szczególności tych nowy jedyne auto przy którym majstrowałem i to wiele łącznie z rozbieranie silnika to był golf 2 automacie 1.8 benzyna. Po za tym to żeby olej uchodził rurka od bagnetu nie zauważyłem olej gdzieś uciekał z tyłu silnika bo z przodu jest czyściutki jak łza a od tyłu pływa w oleju nieraz nadmuchem czuć intensywny swąd palącego się oleju. A olej co jak co ale sukcesywnie ubywała powoli ale ubywa generalnie w przeciągu miesiąca wlałem około 3l oleju :( Dlatego obawiam się że to coś poważniejszego znajomy twierdzi że to może być jakiś oring albo zimering czyli błacha rzecz ale zlokalizowanie może być trudniejsze i roboty sporo :/ Olej był lany nówka dopiero co i filtr oleju też olej nalałem castrol 10w40 bo taka była etykieta że poprzednik lał i po poprzedniku jak zlewaliśmy to był czyściutki olej jeszcze raz dziękuję za pomoc



lukasz74mu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 13:22
Lokalizacja: Chełmno

wyciek oleju

Post autor: lukasz74mu » ndz sty 02, 2011 00:08

Ostatnio mi zamarzła odma... niby wszystko grało ale jak jechałem to nagle pojawił się dźwięk jak bym tarł oponą o śnieg osadzający się przy kole dojechałem na parking a tam kreski po 30-40 cm oleju przez całą ulicę... szybko zgasiłem silnik (chodził jeszcze ładnie cicho) i słychać było jak olej poleciał ciurkiem... mechanik powiedział że puściły oringi przy odmie (te uszczeleczki) i że odma pękła kupiłem używkę bo w sklepie ceny od 530 do 600 zł ponieważ nie ma zamienników jedynie oryginały... i dodał że olej był na poziomie milimetr ponad minimum... uszczelki kupiłem w sklepie motoryzacyjnym za 2 zł obyło się bez serwisu... używana odma to koszt ok. 50-80 zł + wysyłka 15-20... podsumowując uszczelki 2 zł + 65 zł odma + 20 zł filtr oleju + 120 zł olej + 60 zł robocizna = 267 zł czyli połowę ceny odmy :) z nową odmą wyszło by na +/- 770 zł... od 3-4 dni jeżdżę i niby jest ok ale coś mi nie pasuje... mechanik mówił że jest sucho i pokazywał mi i nic nie kapało ale chyba gdzieś nadal lekko ubywa olej... nie wiem czy to już dostałem uczulenie czy jak... czy może to po prostu od jazdy śnieg się osadza i jak się topi to kapnie coś i wygląda jak olej... dodam że zauważyłem to na śniegu więc nie mam 100% pewności czy to olej... jutro sprawdzę olej i będę musiał to monitorować...



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

wyciek oleju

Post autor: stonefree » ndz sty 02, 2011 09:43

Obrazekryba2, Odkręć czaną puszkę 3 śruby na kucz torx 25, wypłucz dokładnie benzyną, wyczyść wąż biegnący do filtra powietrza.Wymień 2 oringi pod puszką.Umyj zaolejone miejsca i obserwuj,czy nie ma wycieku z innych miejsc.



ryba2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: ndz gru 02, 2007 10:27
Lokalizacja: aleksandrów łódzki
Kontakt:

wyciek oleju

Post autor: ryba2 » ndz sty 02, 2011 23:02

oki ale z tego zdjęcia wnioskuje że ten oddzielacz oleju znajduje się z przodu obok kolektora wydechowego a ja jak patrzyłem to z przodu silnik jest suchy za to z tyłu pływa. Ale mimo to zrobię tak jak napisałeś jaki jest tam dostęp czy dużo trzeba rozebrać pewnie osłonę wydechu. A Jak sprawdzić czy odma jest cała bo kolego powyżej pisał o uszkodzonej odmie?? Z góry dzięki za pomoc i za odpowiedzi.



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

wyciek oleju

Post autor: stonefree » ndz sty 02, 2011 23:27

ryba2 pisze:oddzielacz oleju znajduje się z przodu
To zdjęcie z tyłu silnika



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości