zamarzające szyby od srodka

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kawa2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw maja 31, 2007 17:34
Lokalizacja: kruszwica

zamarzające szyby od srodka

Post autor: kawa2 » śr gru 29, 2010 01:30

Witam!! Mam kolejny problem ze swoim golfikiem ( golf IV 1,9 tdi climatronic) i nie moge sobie poradzic. Przyszła zima i ujemne temperatury a do tego szyby zamarzają mi od środka!! W okresie jesienno-zimowym strasznie mi parowały szyby a gdy temperatura zrobiła się ujemna zamarzają od środka. Próbowałem juz kilkakrotnie sobie z tym poradzić i jakoś nie moge. Wymieniłem filtr kabinowy, używałem środków typu antypara, szamponu oczywiście dywaniki wymieniłem na gumowe i nic. Oczywiście nawiew pomaga ale tytlko doraznie , a mianowicie jezeli nawiew nastawie na przednią szybe to pozostałe parują i zamarzają , jeżeli nawiew na wnetrze to przednia mi paruje. Samochód garażowany ale zaraz po wyjezdzie parują i zamarzają. Nie mam juz pomysłu co robić , czy coś z klimą jest nie tak? Proszę o pomoc jeżeli ktoś sobie z tym poradził. Słyszałem też o smarowaniu szyby denaturatem?? Jeszcze raz proszę o pomoc!! Pozdrawiam i dziękuje!!


pozdro kawus

Awatar użytkownika
Sajmon9
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: pn cze 22, 2009 14:16
Lokalizacja: okolice OGL :D

zamarzające szyby od srodka

Post autor: Sajmon9 » śr gru 29, 2010 01:48

Pewnie gdzieś przedostaje się duża ilość wilgoci... Powyciągaj dywaniki i pomacaj wszędzie rękoma czy nie ma nigdzie nic zawilgoconego...



batman87co
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt cze 01, 2010 19:13
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

zamarzające szyby od srodka

Post autor: batman87co » śr gru 29, 2010 12:57

próbowałeś przewietrzyć auto po jeździe? otworzyć drzwi (wszystkie) na chwile, dosłownie minute, żeby wywiało wilgoć. Miałem podobny problem, zamarzały mi szyby od środka i parowały po krótkiej chwili. Tym sposobem pozbyłem się problemu.



kawa2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw maja 31, 2007 17:34
Lokalizacja: kruszwica

zamarzające szyby od srodka

Post autor: kawa2 » śr gru 29, 2010 14:13

Wietrzyłem auto zaraz po skonczonej jezdzie ale problem wracał gdy zaczynałem kolejną jazde.Zostawiam takze samochod w garazu z uchylonymi oknami. Dziś spróbuje wysuszyć podłoge . O rezultatach oczywiście napisze. A moze ktos zna jakis środek ktory pomoze?


pozdro kawus

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

zamarzające szyby od srodka

Post autor: bongo » śr gru 29, 2010 14:28

Gazety na podłogę,jak będzie mokro to wyciągnął wilgoć.



jointone
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 17:58

zamarzające szyby od srodka

Post autor: jointone » śr gru 29, 2010 14:55

a na vagu nie masz czasem błedu o silniczku v71? jesli tak to : http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 0&start=15



kawa2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw maja 31, 2007 17:34
Lokalizacja: kruszwica

zamarzające szyby od srodka

Post autor: kawa2 » śr gru 29, 2010 15:57

Dzieki spróbuje i tego chociaz nie mam pojęcia jak to zrobic. A jesli jest to ten błąd to jak go rozpoznać? Nie mam mozliwosci zeby podpiąć pod komputer.


pozdro kawus

Awatar użytkownika
Pablo Corrado
Forum Master
Forum Master
Posty: 1110
Rejestracja: sob lut 26, 2005 21:08
Lokalizacja: Chrzanów

zamarzające szyby od srodka

Post autor: Pablo Corrado » śr gru 29, 2010 16:03

Odpal klimę ( teoretycznie, bo poniżej 4 st.C się sprężarka nie załączy, ale nawiew będzie działał ) i wciskając przycisk obiegu zamkniętego, słuchaj czy za schowkiem ( po jego prawej stronie ) słychać odgłosy zamykania / otwierania klapki obiego zamkniętego.
Jak słychać to teoretycznie sprawna, ale może sie nie domykać.
Możesz też wyjąć filtr kabinowy i świecąc w głąb kanału powietrza zobaczysz drugą klapkę - też powinna się otwierać/ zamykać jak wciskasz obieg zamkniety.


Scirocco II 1,6 / Scirocco II 1,8 / Corrado G60 / Corrado 2,0 16V / Golf IV 2,0 / Golf IV GTI / Passat B5FL 1,8T / Golf V 1,4 i 1,6
Sprzedam:
-Uszczelkę głowicy 1,8 T 20V (AGU i innych) GOETZE.
-NOWĄ przepustnicę do 1,4 TSI i innych 03C 133 062S.

kawa2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw maja 31, 2007 17:34
Lokalizacja: kruszwica

zamarzające szyby od srodka

Post autor: kawa2 » śr gru 29, 2010 16:47

Dzięki za podpowiedz!! Sprawdze i napisze.


pozdro kawus

jointone
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 17:58

zamarzające szyby od srodka

Post autor: jointone » śr gru 29, 2010 16:58

Dodam jeszcze ze jesli jest zepsuty silniczek to słychac takie trykanie dość długo bo silniczek próbuje ciagle zamknac/otworzyc.



lukasz74mu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 13:22
Lokalizacja: Chełmno

zamarzające szyby od srodka

Post autor: lukasz74mu » śr sty 05, 2011 03:47

Filtr kabinowy? pierwsze słyszę... może to to samo ale... wymień filtr pyłkowy (strona kierowcy pod szyba) następnie umyj dokładnie szyby tak aby nie były tłuste najlepiej czymś z alkoholem i powinno pomóc jak nie pomaga to wtedy kup jeszcze w motoryzacyjnym jakąś anty parę i powinno pomóc ewentualnie jak zacznie parować to nawiew na szybę nawet zimny wtedy pomaga i od razu masz ładne szyby :) mi pomogło :)



mxsebek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: śr lip 04, 2007 11:09
Lokalizacja: Koszalin

zamarzające szyby od srodka

Post autor: mxsebek » śr sty 05, 2011 09:53

Smarowanie, wycieranie szyb to tylko usuwanie skutków a nie przyczyny. Tak jak pisali chłopaki wyżej, zacznij od sprawdzenia obiegu wewnętrznego.

Jak klapa się nie zamyka to będzie ci ciągnąć całą wilgoć z dywanów wprost na szybę(wsadzając rękę pod schowek po prawej stronie powinieneś wyczuć plastikową kratkę, wsadz palca w kratkę i otwieraj i zamykaj obieg wew. powinieneś wyczuć zamykanie i otwieranie klapy. Najlepiej zdjąć schowek i zdemontować dmuchawę, wtedy masz wszystko na dłoni) Często w golfach pęka zębatka mechanizmu zamykania klap.

Druga rzecz jak pisali jak masz wilgoć pod dywanami, włóż tam szare gazety.


mxsebek

lukasz74mu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 13:22
Lokalizacja: Chełmno

zamarzające szyby od srodka

Post autor: lukasz74mu » śr sty 05, 2011 12:59

tu chodzi o to żeby to szybko i skutecznie pomogło i działało a nie żeby się bawić w kładzenie gazet... i inne sposoby... jak się ma tłuste szyby to i tak będą parowały nawet jak nie będzie wilgoci wsiądzie w auto i moment szyby siwe... każdy ma swoje zdanie ale ja tak walczyłem z szybą miesiąc aż zrobiłem to co poradziłem i mam spokój :)



Awatar użytkownika
katerpi
_________________
_________________
Posty: 901
Rejestracja: wt gru 08, 2009 20:39
Lokalizacja: RZ/RLU

Re: zamarzające szyby od srodka

Post autor: katerpi » śr sty 05, 2011 13:58

lukasz74mu pisze:tu chodzi o to żeby to szybko i skutecznie pomogło i działało a nie żeby się bawić w kładzenie gazet... i inne sposoby... jak się ma tłuste szyby to i tak będą parowały nawet jak nie będzie wilgoci wsiądzie w auto i moment szyby siwe... każdy ma swoje zdanie ale ja tak walczyłem z szybą miesiąc aż zrobiłem to co poradziłem i mam spokój :)
Kładzenie gazet to żadna zabawa. Nawet najlepsze środki super hiper antypara można sobie darować jak ma wilgoć pod dywanami. Tak samo historie z czyściutkimi jak stół operacyjny szybami..

Mam u siebie nówkę filtr, szyby w miarę czyste, a i tak zamarzały. Przez 3 dni dawałem gazety pod dywany i już od miesiąca nie wiem co to zamarzające szyby :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości