[MK3] Uklad chlodzenia. Nie rozgrzewa sie. Caly czas temp70C

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

muscular
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt sie 18, 2009 23:23
Lokalizacja: szczecin

[MK3] Uklad chlodzenia. Nie rozgrzewa sie. Caly czas temp70C

Post autor: muscular » ndz paź 31, 2010 12:39

Witam
Mam takie problem . Samochód cały czas trzyma 70C nawet po przejechaniu 100km z rożna prędkością temperatura nie wzrasta . Górny waż od chodnicy jest ciepły a wąż od termostatu letni , chłodnica tez jest letnia . Waz od zbiorniczka wyrównawczego odpowietrzający jest ciepły. Węże od nagrzewnicy są cieple . Nadmuch dmucha powietrze z temperatura 20C . Wymielnilem już termostat , korek od zbiorniczka , czujnik obrotów wentylatora. Zastanawiam się nad wymiana czujnika temperatury i wyciagnac termostat i zobaczyć jak będzie się zachowywały bez.
Silnik to 1.9D.

Liczę na pomoc i sugestie .



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

[MK3] Uklad chlodzenia. Nie rozgrzewa sie. Caly czas temp70C

Post autor: italiano_83 » ndz paź 31, 2010 12:49

Skoro wymieniłeś termostat i dalej jest tak samo, to raczej nie jego wina. Układ dobrze odpowietrzyłeś ? Bo ta nagrzewnica to powinna dawać ciepłe powietrze. Sprawdź ten czujnik temperatury, szczególnie kostkę i wtyki czy nie są zaśniedziałe.
muscular pisze:wyciagnac termostat i zobaczyć jak będzie się zachowywały bez.
To do niczego cię nie zaprowadzi, układ ma działać poprawnie z termostatem :bajer:


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

muscular
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt sie 18, 2009 23:23
Lokalizacja: szczecin

[MK3] Uklad chlodzenia. Nie rozgrzewa sie. Caly czas temp70C

Post autor: muscular » ndz paź 31, 2010 16:27

Odpowietrzałem w taki sposob : Ogrzewanie włączone na 4 bieg zrobione zęby leciało cieple powietrze i korek od zbiorniczka zakręcony. Ale układ sam powinien się odpowietrzyć.



czarek236
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pn wrz 14, 2009 16:35
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: [MK3] Uklad chlodzenia. Nie rozgrzewa sie. Caly czas tem

Post autor: czarek236 » ndz paź 31, 2010 18:37

Witam,napewno bym nie szukał usterki jak i przyczyny w czujniku temp.kolega podaje że ma 70stp,a nie że włącz się mu w chłodnicy dmuchawa,myśle że trzeba skupić się na termostacie ,generalnie wygląda to na brak otwarcia i zamknięcia cyrkulacji obiegu płynu,co do odpowietrzenia wykonane prawidłowo :okej: ,nawet nowe termostaty mogę być uszkodzone :bigok: ,skoro cały obieg jest *#cenzura#* to oznacza że termostat nie spełnia dobrze swojego zadania,faktycznie kolega ma racje trzeba dokładnie przeglądnąć termostat a rczej bym wymienił na inny.
Nie tak dawno robiłem u siebie ,temp,pływała ,po wymianie termostatu i po przejechaniu 4 do 6 km mam temp.90stp,wąż górny jest gorący i po tym czasie tzn po osiągnięciu 90stp,zaczyna robić się gorący dolny przewód co oznacza że termostat włączył cały obieg ,kolejna faza po przekroczeniu temp,czujnik załącza dmuchawe aby obnizyć do temp 90stp.Tak to powinno wyglądać :cool: może troszke nie tak opisalem jak fachowiec mam nadzieje że koledzy fachowcy nie zlinczuja mnie :hmm:



Awatar użytkownika
Łuki_79
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 19:59
Lokalizacja: *̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡* wieś w POS

[MK3] Uklad chlodzenia. Nie rozgrzewa sie. Caly czas temp70C

Post autor: Łuki_79 » ndz paź 31, 2010 18:40

muscular pisze: Wymielnilem już termostat
Na jakiej firmy?


Obrazek

czarek236
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pn wrz 14, 2009 16:35
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

[MK3] Uklad chlodzenia. Nie rozgrzewa sie. Caly czas temp70C

Post autor: czarek236 » ndz paź 31, 2010 18:47

W dobrym sklepie napewno podpowiedzą ,ale tu na forum masz napewno odpowiedż :hmm:



muscular
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt sie 18, 2009 23:23
Lokalizacja: szczecin

[MK3] Uklad chlodzenia. Nie rozgrzewa sie. Caly czas temp70C

Post autor: muscular » ndz paź 31, 2010 19:12

Markowy Niemieckiej firmy na Walther jesli dobrze napisalem



Awatar użytkownika
Łuki_79
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 19:59
Lokalizacja: *̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡* wieś w POS

[MK3] Uklad chlodzenia. Nie rozgrzewa sie. Caly czas temp70C

Post autor: Łuki_79 » ndz paź 31, 2010 19:22

muscular pisze:Markowy Niemieckiej firmy na Walther jesli dobrze napisalem
Wahler,więc na 99 % sprawny.Najlepiej jakbyś rozgrzał silnik do 70 *C (temp sprawdzając termometrem) i wtedy sprawdził temp górnego i dolnego węża -miałbyś również porównanie wskazań z termometru oraz czujnika - wykluczyłoby się ewentualną usterkę czujnika temperatury cieczy chłodzącej


Obrazek

Awatar użytkownika
skkr_lodz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: sob maja 22, 2010 17:31
Lokalizacja: Łódź

[MK3] Uklad chlodzenia. Nie rozgrzewa sie. Caly czas temp70C

Post autor: skkr_lodz » ndz paź 31, 2010 19:32

no cóż nawet termostat uznany wśród użytkowników może być padnięty. Z tego co piszesz to objawy ewidentnie pasują do otwartego termostatu.


Lepiej mieć brzuch od piwa, niż garb od roboty :)

muscular
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt sie 18, 2009 23:23
Lokalizacja: szczecin

[MK3] Uklad chlodzenia. Nie rozgrzewa sie. Caly czas temp70C

Post autor: muscular » ndz paź 31, 2010 20:22

A czy to może być wina złego odpowietrzenia? Hmmm a może termostat jest caly czas otwarty ?Sprawdziłem stary termostat otworzył się dopiero przy temp 100c. A czy uszkodzony panel starowania nawiewam może mięć coś z tym wpsolnego? Bo moim zdaniem są ta dwie oddzielne sprawy.
A skąd taki termometr? :hmm:



Awatar użytkownika
Łuki_79
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 19:59
Lokalizacja: *̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡* wieś w POS

[MK3] Uklad chlodzenia. Nie rozgrzewa sie. Caly czas temp70C

Post autor: Łuki_79 » ndz paź 31, 2010 20:51

muscular pisze:A skąd taki termometr?
Z największego sklepu w Polsce :bigok:
1. http://allegro.pl/termometr-tarczowy-za ... 55051.html" onclick="window.open(this.href);return false;
2. http://allegro.pl/promocja-termometr-50 ... 13373.html" onclick="window.open(this.href);return false;
3. http://allegro.pl/temp-100-termometr-ta ... 59866.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Obrazek

rafxxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sie 31, 2009 01:38
Lokalizacja: szczecin

[MK3] Uklad chlodzenia. Nie rozgrzewa sie. Caly czas temp70C

Post autor: rafxxx » ndz paź 31, 2010 23:48

możliwe, że masz ten sam problemem co miałem u siebie w golfie 3 1.9 TD, próbowałem wszystkiego aż wkońcu zmieniłem na licznik na inny ( bo mialem z zegarkiem a chcialem miec obrotomierz) i po tej zmianie normalnie pokazywalo juz temperature 90 stopni. Moze sproboj od kogos przelozyc licznik na kilka dni i zobaczysz? Pytanie jeszcze czy wiatrak w chlodnicy ci sie wlacza pomimo ze pokazuje maksymalnie 70 stopni? Sproboj mu dac po *#cenzura#* i nawet jesli temperatura bedzie trzymac 70 stopni otworz maske i zobacz czy wiatrak na chlodnicy chodzi czy nie



muscular
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt sie 18, 2009 23:23
Lokalizacja: szczecin

[MK3] Uklad chlodzenia. Nie rozgrzewa sie. Caly czas temp70C

Post autor: muscular » ndz paź 31, 2010 23:51

Wiatrak nie załącza się. Bo on rozpoczyna prace dopiero od 92C.



rafxxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sie 31, 2009 01:38
Lokalizacja: szczecin

[MK3] Uklad chlodzenia. Nie rozgrzewa sie. Caly czas temp70C

Post autor: rafxxx » pn lis 01, 2010 11:31

ja wiem ze on rozpoczyna prace od 92 stopni ale mowie ci jak bylo u mnie dawalem mu po *#cenzura#* na liczniku ciagle bylo 70 stopni( na tym zlym starym) a wiatraki sie zalaczaly bo to ze nie pokazuje ci na liczniku nie znaczy wcale ze temperatura 90 stopni nie zostala osiagnieta



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości