wymiana sprężyn przednich Golf IV 1.4 16v

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Tosiek24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr paź 13, 2010 12:23

wymiana sprężyn przednich Golf IV 1.4 16v

Post autor: Tosiek24 » śr paź 13, 2010 13:08

Witam. Proszę o pomoc w temacie wymiany sprężyn.

Jakieś 3 miesiące temu pękła mi lewa, przednia sprężyna. Mój mechanik wymienił obie przednie.....
Od początku zwróciłem uwage, że po wymianie przód jest wyższy o jakieś 2,5cm od tyłu. Mechanik
zapewniał że to kwestia ich nowości i że z czasem auto wróci do normy...
Niestety sytuacja się nie zmienia, a po tym jak sprawdziłem sobie oznakowania sprężyn okazało się, że tył jest oznakowany kolorem zielony zielony, natomiast nowe sprężyny z przodu mają oznakowanie zielony różowy (może pomarańczowy... nie do końca w świetle lampy da się określić kolor...)

Nie znam się na tym więc chciałbym wiedzieć czy mechanik jednak wybrał nieodpowiedni rodzaj sprężyn... a jeśli tak to jakie są prawidłowe??

Słyszałem również opinie, że powinno się wymienić również tył - chodzi o to, że stare, wyrobione z tyłu mogą wpływać negatywnie na zachowanie samochodu na drodze????? po tych 3 miesiącach nic takiego nie stwierdziłem....

Proszę o pomoc.....



wielblad2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 903
Rejestracja: czw sty 10, 2008 12:13
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

wymiana sprężyn przednich Golf IV 1.4 16v

Post autor: wielblad2 » śr paź 13, 2010 18:31

z biegiem czasu wróci wszystko do normy ale to nie kwestia 2-3 miechy dla kogoś kto mało jeździ - nic nie powinno się dziać pod warunkiem że były to nówki sztuki .Co do tyłu to sprawa bardzo prosta do wykonania samemu nawet pod blokiem sam robiłem. :okej:


pozdro dieselek. Golf zawsze i wszędzie.Golf był,jest i będzie.

greg

wymiana sprężyn przednich Golf IV 1.4 16v

Post autor: greg » czw paź 14, 2010 14:36

oryginalnie twój golfik miał sprężyny inne - z przodu mają oznaczenie np 2 zielone paski i 1 niebieski. Założono ci sprężyny od innej wersji silnika lub innego wyposażenia :bigok:



greg

wymiana sprężyn przednich Golf IV 1.4 16v

Post autor: greg » czw paź 14, 2010 14:37

wielblad2 pisze:z biegiem czasu wróci wszystko do normy
no - wsadź pod maskę worek kartofli i może akurat siądzie tyle co trzeba :bajer: żeby usiadły sprężyny zbiegiem czasu



wielblad2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 903
Rejestracja: czw sty 10, 2008 12:13
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

wymiana sprężyn przednich Golf IV 1.4 16v

Post autor: wielblad2 » pt paź 15, 2010 10:36

greg, sory nie doczytałem kwestii oznaczenia :grrr:


pozdro dieselek. Golf zawsze i wszędzie.Golf był,jest i będzie.

greg

wymiana sprężyn przednich Golf IV 1.4 16v

Post autor: greg » pt paź 15, 2010 21:54

wielblad2 pisze:sory nie doczytałem kwestii oznaczenia
luzik - chodzi o to że zgadzam się - siądą sprężyny ale jeśli założył i jest różnica 2,5 cm i różnica w kolorach (no mechanik chyba daltonista) to nie aż tyle siądą



Tosiek24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr paź 13, 2010 12:23

Re: wymiana sprężyn przednich Golf IV 1.4 16v

Post autor: Tosiek24 » śr paź 20, 2010 16:32

Ok. dzięki!! Już wiem na czym stoje:) Jak dobrze wszystko zrozumiałwm, to myśle że najlepsze rozwiązanie to ponowna wymiana przodu i ostatecznie te aktualnie wymienione puszcze na allegro..... Zależy co załatwie u mojego mechanika...... W sumie to zawalił.. pewnie nie sprawdził oznakowania. Jestem stałym klientem więc myśle że sie dogadamy..... Jeszcze raz dzięki!! Pozdrawiam.



wojciech_69
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob sty 23, 2010 15:33
Lokalizacja: lubeskie

Re: wymiana sprężyn przednich Golf IV 1.4 16v

Post autor: wojciech_69 » sob sie 06, 2011 16:51

Witam!
Również mam niepokojący problem z przednimi sprężynami w moim golfie 1.4 16V. Jakieś dwa lata temu pękła mi prawa sprężyna przednia i mechanik wymienił mi tylko tą jedną. Od tamtej pory (tak przynajmniej mi się wydaje) słychać dziwne stukanie w trakcie jazdy po nierównej nawierzchni. Podarowałem to sobie bo myślałem, że to może być wina np luzów na drążku czy zużytego wahacza, jednak teraz jakiś miesiąc temu pękła mi ponownie druga sprężyna (oryginalna, koloru czerwonego) i mechanik wymienił mi tym razem obie (na które czekałem dwa dni bo były zamawiane rzekomo oryginalne i stąd ta zwłoka). Prowadząc auto do naprawy cały czas myślałem, że w końcu to uporczywe stukanie ustanie i auto będzie jak niegdyś... jednak się myliłem, stukanie nadal słychać a sprężyny które mi wsadzono (koloru czarnego)podniosły auto o ok. 5cm w górę. I jak samo jak u kolegi: "auto dojdzie do normalnego położenia po pewnym czasie"- jak stwierdził mechanik. Ostatnio byłem u innego mechanika, który powiedział mi, iż to stukanie może być spowodowane podwyższeniem auta i stukaniem podwozia w skutek nieoryginalnych sprężyn (coś z amortyzatorami i sprężynami mi tłumaczył i ich wspólnej pracy).
Czy to prawda? Doradźcie proszę bo już sam nie wiem co zrobić. Aha, sprężyny będę wymieniał na niższe - widziałem na allegro jakieś przykładowe koloru czerwonego ale obniżane - mierzyłem swoją starą pękniętą i miała ok 29 cm wysokości a ta którą teraz mi wymienił (razem z tą pękniętą) miała ok 34 cm....
Ładna różnica, prawda? Aż boję się pomyśleć co teraz tam siedzi...



Mandriv19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: czw mar 24, 2011 17:16

Re: wymiana sprężyn przednich Golf IV 1.4 16v

Post autor: Mandriv19 » sob sie 20, 2011 09:11

wojciech_69 pisze:Witam!
Również mam niepokojący problem z przednimi sprężynami w moim golfie 1.4 16V. Jakieś dwa lata temu pękła mi prawa sprężyna przednia i mechanik wymienił mi tylko tą jedną. Od tamtej pory (tak przynajmniej mi się wydaje) słychać dziwne stukanie w trakcie jazdy po nierównej nawierzchni. Podarowałem to sobie bo myślałem, że to może być wina np luzów na drążku czy zużytego wahacza, jednak teraz jakiś miesiąc temu pękła mi ponownie druga sprężyna (oryginalna, koloru czerwonego) i mechanik wymienił mi tym razem obie (na które czekałem dwa dni bo były zamawiane rzekomo oryginalne i stąd ta zwłoka). Prowadząc auto do naprawy cały czas myślałem, że w końcu to uporczywe stukanie ustanie i auto będzie jak niegdyś... jednak się myliłem, stukanie nadal słychać a sprężyny które mi wsadzono (koloru czarnego)podniosły auto o ok. 5cm w górę. I jak samo jak u kolegi: "auto dojdzie do normalnego położenia po pewnym czasie"- jak stwierdził mechanik. Ostatnio byłem u innego mechanika, który powiedział mi, iż to stukanie może być spowodowane podwyższeniem auta i stukaniem podwozia w skutek nieoryginalnych sprężyn (coś z amortyzatorami i sprężynami mi tłumaczył i ich wspólnej pracy).
Czy to prawda? Doradźcie proszę bo już sam nie wiem co zrobić. Aha, sprężyny będę wymieniał na niższe - widziałem na allegro jakieś przykładowe koloru czerwonego ale obniżane - mierzyłem swoją starą pękniętą i miała ok 29 cm wysokości a ta którą teraz mi wymienił (razem z tą pękniętą) miała ok 34 cm....
Ładna różnica, prawda? Aż boję się pomyśleć co teraz tam siedzi...

dlatego najlepiej kupywac samemu w sklepach czy hurtowniach po sprawdzeniu vin itp itd.po prostu masz niewłaściwie dobrane sprężyny do swojego zawieszenia, moze od wersji z wiekszym silnikiem
warto sobie po sprawdzac po czytac co nieco np: w tym linku http://automotive.lesjoforsab.com/autom ... &s=javacat" onclick="window.open(this.href);return false; wybierasz marke i model i pokazuja ci sie sprezyny fimry lesjoforse do golf iv kazdej wersji slinka , cos podobnego ma marka KYB. po wybraniu marki modelu oraz wersji silnika wchodzisz w schow articles i wyswietla wersje sprezyn do twego auta



Awatar użytkownika
czarekcw
kierownik kibla
kierownik kibla
Posty: 2111
Rejestracja: ndz lip 17, 2011 21:28
Lokalizacja: Mrągowo / Emsburen DE

wymiana sprężyn przednich Golf IV 1.4 16v

Post autor: czarekcw » śr sie 24, 2011 00:03

A ja właśnie chce innego efektu, przód stoi wyżej od tyłu i chciałbym tył podnieść (wymóg polskich dróg gruntowych, jakimi często się poruszam). Same sprężyny idzie wymienić czy też i amortyzatory?
Jaki mam kod wyposażenia:
1GA: przednie amortyzatory, basic design


Może coś to pomoże w diagnozie.


Mój MK4 AKL "BASIS" http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=413429" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

wymiana sprężyn przednich Golf IV 1.4 16v

Post autor: grg474 » wt sie 30, 2011 22:04

czarekcw, kup sprężyny dla aut do jazdy po złych drogach :)
1J0 511 115G - kolory 3srebrne 1 zielony


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości