Czujnik cisnienia ESP

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Muchozol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt sty 05, 2007 23:33

Czujnik cisnienia ESP

Post autor: Muchozol » pt paź 26, 2007 09:12

Przede wszystkim chcialbym przywitac szanowne grono uzytkownikow VW,
Mam taki problem:
Auto: VW Golf IV 1.9 TDI Kombi, silnik ALH, skrzynia automatik.
W serwisie VW stwierdzono uszkodzenie czujnika cisnienia ESP, ktory to kupilem, ale ze kontrolka ESP w aucie wlaczala sie sporadycznie, to czujnik czekal sobie na polce :helm: ,
Pare dni temu w drodze do pracy kontrolka zapalila sie i jak za kazdym razem zatrzymalem sie, wylaczylem i ponownie wlaczylem silnik.
Dopuki nie naciskalem na pedal hamulca kontrolka ESP nie wlaczala sie, ale jak tylko nacisnalem na hamulec kontrolka wlaczala sie i nie moglem wlaczyc biegu. Juz mialem dzwonic po pomoc drogowa, ale wyciagnalem bezpiecznik od ABS i ESP i wtedy moglem wlaczyc upragniony "D" :D
Wczoraj wymienilem czujnik, ale kontrolka nie gasnie.
Po odpowietrzeniu hamulcow, pedal hamulca na zgaszonym silniku jest twardy i wydaje sie ze jest wszystko w porzadku ..., ale jak odpale silnik, to pedal robi sie "gumowy, tzn. ze jak dlugo trzymam noge na hamulcu , to pedal schodzi powoli do podlogi.
Teraz pytanie do znawcow:
1. Czy, przy wymianie wspomnianego czujnika, musze odpowietrzyc tez uklad przy pompie hamulcowej, reduktorze sily hamowania ?
2. Czy jezeli kontrolka esp nie gasnie, moze to swiadczyc o stanie agonalnym pompy, ktora nie daje dostatecznego cisnienia ? (przed wymiana wzadnych objawow padajacej pompy)
3. Co oznacza kod bledow 01435 (taki podal mi elektryk po podpieciu sie w gniazdo OBD)

Z gory dziekuje za wszelkie informacje, Pozdrawiam



Awatar użytkownika
inspire
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 12:41
Lokalizacja: ???

Post autor: inspire » pt paź 26, 2007 20:11

z tego co wiem sam nie odpowietrzysz pompy ukladu abs/esp jesli sie zapowietrzyla. Jest do tego potrzebny odpowiedni przyrzad dostepny w aso, gdzies kiedys o tym czytalem w jakiejs literaturze fachowej.
oznacza on bląd czujnika cisnienia hamulca g201
tu sa wszystkie kody : http://64.233.183.104/search?q=cache:T7 ... cd=7&gl=pl
Ostatnio zmieniony pt paź 26, 2007 20:14 przez inspire, łącznie zmieniany 1 raz.


Często pomykam A4 i 1-ką Katowice-Warszawa

Muchozol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt sty 05, 2007 23:33

Post autor: Muchozol » ndz paź 28, 2007 12:00

Dzieki serdeczne za odzew.
To juz jest jakis slad, chyba nic mi nie pozostanie jak wizyta w serwise VAG.
Kod bledu ktory podalem, tez potwierdza cisnienie w ukl. hamuklcowym



valerio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: czw gru 14, 2006 14:35
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: valerio » pn paź 29, 2007 08:33

Co do odpowietrzania układu hamulcowego, to przy przednich kołach jeśli sie odpowietrza należy włączyć zapłon, ponieważ pompa z ABS jest wspomagana elektrycznie i jeśli jest tam powietrze to będzie nawet jeśli płyn przy kołach przednich
pokazał się bez powietrza

Do poprawnego przeprowadzenia czynności odpowietrzania pompy ABS'u przy pomocy oprogramowania VAG-COM muszą być spełnione następujące warunki:
► Pojazd musi być podniesiony - koła nie mogą dotykać podłoża.
► Włączony zapłon ( w pozycji ON )

Odpowietrzanie pompy układu ABS w pojazdach: VW Golf, GTi, Jetta, Audi TT

[Wybór]
[03-ABS/hamulce]
[Nastawy podst. - 04]

Grupa "001"
[Idź!]
W tym momencie pompa systemu ABS powinna uruchomić się na ok. 10 sekund. Odgłosy uruchomionej pompy powinny być dobrze słyszalne.
[Gotowe, powrót]
...i gotowe.


valerio

Muchozol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt sty 05, 2007 23:33

Post autor: Muchozol » wt paź 30, 2007 08:46

Niestety wszystkie przeslanki wskazuja na stan agonalny pompy :grrr:
W piatek mam termin w serwisie, jakby co druga pompe bede mial ze soba ...

[ Dodano: Sro Lis 07, 2007 12:47 ]
wiec tak,
pompa w porzadku, uklad odpowietrzony ok,
padniety czujnik G201 czy jakos tak, znajduje sie w pompie abs :grrr:
czujnik zamowilem, na wymiane tez zdecydowalem sie w serwisie, bo krzykneli cene przystepna, czekam na termin ...

[ Dodano: Wto Lis 20, 2007 19:04 ]
No i po bolu :grin: .
Po wymianie czujnika w serwisie wszystko ok :majkel:
Musialem tylko 2 raz jechac, bo pierwszym razem dotarl nie taki czujnik ... ale chlopaki w serwisie szybko sie uwineli i dlatego ze musialem jechac nie ze swojej winy drugi raz 50 km w jedna strone (tyle mam do najblizszego serwisu) dostale niezyl rabacik na czesc i wymiane :okej:

Polecam serwis VW na ul. Prostej w Zielonej Gorze.



Awatar użytkownika
krismagda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn paź 01, 2007 19:08
Lokalizacja: kędzierzyn-koźle

Post autor: krismagda » ndz gru 02, 2007 22:44

Mam podobną sytuację u siebie ,po zachamowaniu świeci się kontrolka esp i poza tym wszystko w porządku,automat przełącza ok.U mechanika po sprawdzeniu vagiem uznali że to czujnik esp siadł w pompie wspomagania hamowania (nazywają tę pompę BECZKA).Wg.nich należy wymienic całą"beczkę" bo jest nierozbieralna i nie ma szans wymienic samego czujnika.A tu kolega pisze , że właśnie jakiś czujnik zawinił a nie pompa(zaznaczam że u mnie nie ma żadnych problemów z hamowaniem).Proszę o cenę tego czujnika i opinię na ten temat(mechanik chciał 1000zł za wymianę + pompę wspomagania hamowania z czujnikami abs+esp i nie było to ASO).Co wy na to?

[ Dodano: 28 Mar 2008 19:34 ]
ile ci krzyknęli w serwisie za ten czujnik i robociznę bo u mnie u Lelka kosztuje ok.350zł bez robocizny, a jeszcze chcą sprawdzic dodatkowo u siebie na kompie czy to nie jakas inna przyczyna np.zasniedziałe styki,zwarcia w elektryce itp...(u dwóch innych mechaników wyszedł sporadycznie czujnik g201) , ale najdziwniejsze jest , że przez zimę problem znikną a teraz kiedy się ociepliło to powróciło.?!



rokoski
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: pt cze 20, 2008 17:10
Lokalizacja: S-ec

Post autor: rokoski » sob lip 26, 2008 19:41

Witam, odgrzewam temat :

1 Rozpoznano usterke

01435 008
Czujnik cisnienia w ukladzie hamulcowym- G201
Niezrozumiała wartosc sygnału
Usterka sporadyczna

Jakiś czas temu wyszedl taki błądna serwisie, jezdziłem przez 3 tygodnie brak oznak, ale na dłuższej trasie dzis po górach gdzie było sporo hamowania i troche uślizgów ikonka esp zaczala sie zapalac i tak juz jej zostało. Zapala sie i nie gasnie az do restartu silnika.

1 Jaka cene powinienem uslyszec za czujnik i/lub za wymiane?
2 Gdzie sie miesci ten czujnik?
3 Czy mozna go samemu wymienic, popukac kluczem itp ;)

Pozdrawiam rokoski



Awatar użytkownika
hyper74
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 611
Rejestracja: sob kwie 02, 2005 21:51
Lokalizacja: Bukowiec

Post autor: hyper74 » wt lip 29, 2008 17:20

Witajcie.
Mam podobny problem . Mam golfa MK4 Variant 1.9 TDI ( AXR ) 101KM 2003 r ver OCEANIC.
W pierwszym dniu użytkowania wszystko było ok . autem przejechałem ok 50km po mieście , silnik osiągnął 90 stopni i wszystko ok.
w drugim dniu po ok 12 km zaczęła migać kontrolka świec żarowych... a następnie po jakimś czasie zapaliła się kontrolka ESP ...
Po ponownym uruchomieniu gaśnie ale po 30 sek wszystko pojawia się ponownie, i świece żarowe migają i świeci się ESP...
Dzień 3 i 4 około 150 km bez choinki.. i dziś znowu to samo.. jutro jadę na VAG-a .
Co to jest do cholery...


Dodam że działo się tak przy małej ilości ON w baku na palącej się rezerwie... po zalaniu znikły obiawy...??? Będę dalej obserwował to zachowanie auta...

[ Dodano: Czw Lip 31, 2008 16:37 ]
Wszysko jasne. Błąd jaki się wyświetla na VAG-u to błąd sporadyczny jak to pan uściślił, czyli sporadyczne wyświetlenie czujnika w pedale hamulca. Poza tym wszystko OK.

[ Dodano: Czw Sie 14, 2008 10:38 ]
powtarzająca się usterka... znowu zaczęły mrugać świece i świeci się ESP... ale zawszepo pierwszym użyciu hamulca.. w trasie we wrocławiu kupiłem przełącznik z pedału hamulca 37pln, trzy śróby i wymieniony włącznik ( miałem cały czas zapalone światła stop nie gasły nawet po wyjęciu kluczyka ze stacyjki ) cała robota 6 min może mniej i wszystko ok.
Ostatnio zmieniony wt lip 29, 2008 18:22 przez hyper74, łącznie zmieniany 1 raz.


...Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać...

77maximus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt sie 19, 2008 21:44
Lokalizacja: Lodz
Kontakt:

Post autor: 77maximus » sob lis 22, 2008 21:05

Witam kolegów, otóz mam pytanko i z góry dziękuję za odpowiedz a pytanie to bo posiadam w golfie 4 system ESP, czytalem gdzieś ze podobno ESP wysłaczac trzeba recznie przyciskiem w niektórych sytuacjach np.w czasie jazdy z łańcuchami i kiedy jeszcze powinno sie ESP wyłączyć ?



piegusek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr wrz 15, 2010 17:48

Czujnik cisnienia ESP

Post autor: piegusek » śr wrz 15, 2010 17:51

Muchozol, hej ile cię kosztowała wymiana w aso tego czujnika i ile sam czujnik Pozdrawiam i dzięki za odp. :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 34 gości