Wymontowanie zamka drzwi tylnych MK4 - jak to zrobić?

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wojtas_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 15:32
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Wymontowanie zamka drzwi tylnych MK4 - jak to zrobić?

Post autor: wojtas_GT » pn sie 02, 2010 11:26

Witam,

proszę o możliwie dużo materiałów, zdjęć, rysunków czy opisów - dotyczących rozbiórki tylnych drzwi bocznych w MK4. Przednie drzwi już rozbierałem, w celu dostania się do zamka, natomiast tylne są nieco inne pod poszyciem, innaczej się demontuje blachę osłonową z zamkiem i odczepia się szybę, co jest właśnie moim sednem sprawy - nie chcę tam za dużo narozkręcać, pod jedną dużą, okrągłą gumową zaślepką jest widoczna plastikowa prowadnica, linka i jakieś sprężynki na końcach. Jednym słowem nie wiem co dalej. Z resztąraczej jakoś sobie poradzę, ale co teraz?

Jeśli wybrałem zły dział, to proszę o przeniesienie, np. do nadwozia...



Wojciech_d78
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pn kwie 20, 2009 18:15
Lokalizacja: LKS/WJ
Kontakt:

Wymontowanie zamka drzwi tylnych MK4 - jak to zrobić?

Post autor: Wojciech_d78 » wt sie 03, 2010 00:27

Ooo pamiętam, kiedyś męczyłem się z tym, gdy się robi to po raz pierwszy :) to wszystko może być zaskoczeniem.
Przygotowałem sobie dokumentację, mi bardzo pomogła, mam nadzieję że i Tobie się przyda:
http://89.161.166.68/pub/wymont_zamka_vw_golf.pdf



Awatar użytkownika
wojtas_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 15:32
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Wymontowanie zamka drzwi tylnych MK4 - jak to zrobić?

Post autor: wojtas_GT » śr sie 04, 2010 13:58

Bardzo wielkie dzięki, mam dodatkowe pytanie: czy do wyjęcia blachy z zamkiem muszę też ściągać uszczelkę, słupek itd.? Bo w przednich nie trzeba było nic robić poza podniesieniem szyby do góry i przyklejeniem jej taśmą klejącą, aby nie opadała, czy z tyłu też tak da się zrobić?



Awatar użytkownika
gregoryb1
vel Młody
vel Młody
Posty: 327
Rejestracja: pt sty 16, 2009 12:43
Lokalizacja: Kościerzyna, pomorskie, GKS....
Kontakt:

Wymontowanie zamka drzwi tylnych MK4 - jak to zrobić?

Post autor: gregoryb1 » śr sie 04, 2010 14:07

jest podobnie jak w przednich tyle ze wiecej problemów jest z wyjeciem szyby (tzn tego bolca plastikowego i pozniejszym jego wsadzeniem)
nie ma konieczności wyciagania uszczelki i słupka



Awatar użytkownika
wojtas_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 15:32
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Wymontowanie zamka drzwi tylnych MK4 - jak to zrobić?

Post autor: wojtas_GT » śr sie 04, 2010 14:18

a więc i szyby?



Awatar użytkownika
gregoryb1
vel Młody
vel Młody
Posty: 327
Rejestracja: pt sty 16, 2009 12:43
Lokalizacja: Kościerzyna, pomorskie, GKS....
Kontakt:

Wymontowanie zamka drzwi tylnych MK4 - jak to zrobić?

Post autor: gregoryb1 » śr sie 04, 2010 17:19

chodzi mi o to ze wyjac ten bolec jest łatwo tylko pozniej włozyc tak zeby szyba chodziła i zeby on po kilku podniesieniach nie wypadł.
Samo zdjecie blachy polega na jej odkreceniu i odczepieniu wszystkich połaczen typu linki kable i ten bolec. Tylko złozyc jest trudniej

Obrazek
opuszczasz do momentu az w tym otworze pod silniczkiem zobaczysz szybe (a dok ładniej biały bolec), wyjmujesz bolec a pozniej tak jak z przednia szyba,
do gory
odkrecasz blache
odczepiasz kable i linke zamka i masz dostep



Awatar użytkownika
wojtas_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 15:32
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Wymontowanie zamka drzwi tylnych MK4 - jak to zrobić?

Post autor: wojtas_GT » śr sie 04, 2010 19:41

No, jeszcze raz wielkie dzięki, za robotę wezmę się dopiero pod koniec sierpnia, napiszę co i jak.



Wojciech_d78
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pn kwie 20, 2009 18:15
Lokalizacja: LKS/WJ
Kontakt:

Re: Wymontowanie zamka drzwi tylnych MK4 - jak to zrobić?

Post autor: Wojciech_d78 » śr sie 04, 2010 22:16

wojtas_GT pisze: czy do wyjęcia blachy z zamkiem muszę też ściągać uszczelkę, słupek itd.? Bo w przednich nie trzeba było nic robić poza podniesieniem szyby do góry i przyklejeniem jej taśmą klejącą, aby nie opadała, czy z tyłu też tak da się zrobić?
Próbowałem coś wykombinować bez wyjmowania szyby, nie pamiętam dokładnie ale coś nam nie szło i w pewnym momencie odpuściłem, wyjąłem uszczelkę, odkręciłem mały plastik w prowadnicy szyby i wyjęliśmy szybę.
Coś mi świta, że prowadnica później przeszkadza przy próbie wyjęcia zamka, trzeba ją odchylać a gdy jest szyba jest o wiele trudniej, proponuję abyś wyjął odrazu.
Być może gdy pogimnastykujesz się bardziej uda Ci się ale nie wiem czy warto.
PS
Gdybyś potrzebował jeszcze podobnej dokumentacji to pisz, postaram się wygenerować, czasami mam taką możliwość :)



Awatar użytkownika
wojtas_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 15:32
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Wymontowanie zamka drzwi tylnych MK4 - jak to zrobić?

Post autor: wojtas_GT » sob wrz 18, 2010 12:07

A więc chciałem poinformować, że robota zrobiona, szybę wyjmowałem, bo właśnie chodziło o przeszkadzającą prowadnicę, którą trzeba było przesunąć w przód, by wyjąć zamek. Z rzeczy mogących ostrzec innych, chętnych wyciągać zamek dodam, żeby bardzo uważali na uszczelkę zewnętrzną poziomą dolną, bo jest oprócz gumy zawulkanizowana w niej listwa metalowa i jak się pognie, to jest ciężko ją wyprostować do ideału; sama szyba wychodzi ciasno, ja wyjąłem ją na zewnątrz, lekko kalecząc lakier - ogólnie patent wart francuzów.
Wyjęcie zamków było mi potrzebne, by przelutować płytki w zamkach, musiałem to zrobić we wszystkich 4 drzwiach, bo w każdych coś szwankowało, a teraz jest ok.



Awatar użytkownika
kamzi96
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr wrz 16, 2009 17:36
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Wymontowanie zamka drzwi tylnych MK4 - jak to zrobić?

Post autor: kamzi96 » czw sty 13, 2011 16:47

wojtas_GT Wlasnie jestem przy rozbiorce tylnych drzwi czy moglbys mi napisac jak to sie ma z ta krotka linka do klamki zew. odpiac to jakos sie da widze ,ale jak sie ja potem zapina.Bo w przednich drzwiach poprostu wykrecalem bebenek.



Awatar użytkownika
wojtas_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 15:32
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Wymontowanie zamka drzwi tylnych MK4 - jak to zrobić?

Post autor: wojtas_GT » czw sty 13, 2011 19:57

Też musisz wykręcić tę zaślepkę klamki, czyli tam gdzie w przednich drzwiach jest wkładka zamka - to w tylnych jest zaślepka. Aby to wykręcić, czyli wyjąć zaślepkę - trzeba także wykręcić śrubkę torxem, otwór w przednich drzwiach był pod okrągłą, plastikową, wyciąganą zaślepką, a w tylnych jest też, ale otwór na włożenie tarxa zaślepiony jest czymś w stylu nadlewką uszczelki drzwi, trzeba wymacać zgrubienie na poziomie spodziewanego otworu i wyjąć ten kawałek uszczelki z czymś w stylu koreczka. Potem kolejne schody to włożyć tam torxa - wejdzie wyłącznie taki jak śrubokręt z torxem na końcu, bo śruba jest nie dość że głęboko, to jeszcze pod takim kątem do otworu, że kaplica ze standartowymi nasadkami. Ja specjalnie kupiłem do tego celu wkrętak z Jonnesway o symbolu D1504T20 (torx 20, wpisz sobie symbol w google grafikę), dałem chyba do 10zł w hurtowni tłumików Górecki, :rotfl: niczym innym (różnymi śrubokrętami) nie mogłem dać rady, a tym szło bardzo lekko. Jedna rada - uwaga na gumy zewnętrzne (uszczelki) szyby tylnej odsuwanej, bo ta dolna jest ze zwulkanizowaną metalową listwą w środku i jak ją pofalujesz za mocno to potem nie wyprostujesz ładnie i po zmontowaniu będzię to wyglądało paskudnie (dolna uszczelka szyby na zewnątrz auta).



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości